Per Vėlines virš Lukiškių aikštės Vilniuje iškilo milžiniška Vyčio vėliava (nuotraukos) (31)

Vyčio vėliava virš Lukiškių aikštės | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Vyčio vėliava virš Lukiškių aikštės | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Per Vėlines, lapkričio 2 d., 12 val. Vilniuje, viešosios įstaigos „Mūsų vėliavos“ atstovai sukūrė dar neregėtą reginį: virš Vilniaus miesto Lukiškių aikštės iškėlė milžiniška – 5 metrų ilgio Vyčio vėliava. Reginio sumanytojai teigia taip siekią Lietuvai ir pasauliui priminti apie mūsų tautos palikimą ir išreikšti jam pagarbą.

„Pradėdami savo projektą vėlinių dieną norėjome ne tik pagerbti istorinę Vyčio vėliavą, bet ir su ja už mūsų tėvynę kovojusių protėvių vėles“, – sakė vienas iš šios patriotinės idėjos autorių Mindaugas Siaurys ir tuo pačiu atkreipė dėmesį į žodžių „vėlinės“, „vėliava“, „vėlės“ sąskambį.

Reginio vieta – Vilniaus Lukiškių aikštė, taip pat pasirinkta ne atsitiktinai. Pasak kito šio reginio rengėjo Deivydo Rimkevičiaus, „būtent Lukiškių aikštėje sklando mūsų laisvės gynėjų vėlės. Lukiškių aikštė yra 1863 m.  Abiejų Tautų Respublikos nacionalinio ir socialinio išsivadavimo sukilimo aukų atminimo vieta.“

Vyčio vėliava virš Lukiškių aikštės turėtų plevėsuoti daugiau kaip tris mėnesius. „Akciją baigsime taip pat ypatingą dieną, kitų metų vasario 16-ąją, – sakė šio reginio sumanytojai ir rengėjai, –  tą pačią dieną pražygiavę Gedimino prospektu, padovanosime šią milžinišką vėliavą bei akcijos nuotraukas Valstybei“.

Kaip pripažįsta istorikai, Lietuvos herbas Vytis ir jo vėliava tautą lydi gyvenime ir žygiuose jau septintas šimtmetis. „Vyčio vedami lietuvių pulkai kovojo Žalgirio ir Oršos laukuose, ėjo į XIX amžiaus sukilimus prieš caro priespaudą, XX a. pradžioje kūrė modernią Lietuvos respubliką. Su Vyčio ženklu širdyse kilome prieš sovietinę okupaciją, dainavome mitinguose Sąjūdžio metais.“ – teigia profesorius Juozas Galkus.

Didžiulės Vyčio vėliavos iškėlimas Lukiškių aikštėje tai – ne pirmas istorinio Lietuvos ženklo gerbėjų, susibūrusių į VšĮ „Mūsų vėliavos“, sukurtas reginys. Plačiai nuskambėjo ir kitas šios VšĮ reginys, kuomet šių metų liepos  6-ąją Valstybės dienos proga Gedimino pilyje, po daugiau kaip 200 metų, buvo iškelta 10 Vyčio vėliavų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė