Kaune vėl bus „Sielų upė“ (3)

„Sielų upė“ Kaune

„Sielų upė“ Kaune

Kauno miestą jau 12-tus metus iš eilės džiugins Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentų atstovybės inicijuojamas renginys „Sielų upė“. Lapkričio 1-osios vakare nuo 17 val. iki 22 val. studentai kviečia visus ateiti ir uždegti žvakutes senamiestyje ir Laisvės alėjoje.

Kauno miestą jau 12-tus metus iš eilės džiugins Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentų atstovybės inicijuojamas renginys „Sielų upė“. Prieš dvylika metų šis renginys buvo itin kuklus – pirmoji „Sielų upė“ nusitęsė Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete nuo dekanato iki kultūros katedros. Po metų žvakutės buvo degamos tik prie arkikatedros, tačiau laikui bėgant studentų iniciatyva didėjo, jie vis labiau pasisakė už lietuviškas tradicijas, todėl ir žvakučių jūra plėtėsi tolyn per senamiestį kol galiausiai pasiekė Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią (Soborą).

Prieš metus renginys „Sielų upė“ buvo pripažintas kaip geriausias jaunimo bendrijų renginys Kaune. Minėtojo renginio metu Kauno miesto senamiestį bei Laisvės alėją nušviečia tūkstančiai žvakučių, kurios simboliškai pagerbia mums visiems artimus ir anapilin išėjusius žmones.

Ruduo jau įpusėjęs, o ir medžiai nuo šakų pradėjo mesti paskutinius lapus. Tokiu metų laiku, kai rytai tampa vis vėsesni, o iš dangaus neretai pasipila lietaus lašai, daugelį mūsų aplanko nostalgija ir liūdesys. Nors tokia nuotaika gal kiek simboliška – visgi artėja lapkričio pirmoji – mirusiųjų pagerbimo diena. Tai yra rimties ir susikaupimo diena, diena, kai kiekvienas iš mūsų susimąstome apie tai, koks gyvenimas visgi yra trumpas, o žvakutės, šviečiančios ant artimųjų kapų, primena juos ir akimirkas, kurias praleidome kartu.

Tad ir šiais metais nelikite abejingi ir lapkričio pirmosios vakarą nuo 17.00 val iki 22.00 val., kai jau būsite aplankę savo artimųjų kapus, ateikite į Kauno miesto centrą ir pabūkite dalimi to, kas yra nepakartojama.

Kategorijos: Kultūra, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė