Baltijos kultūros komiteto posėdyje Rygoje pristatyti svarbiausi trijų šalių kultūros projektai (1)

Baltija

Baltija

Spalio 28 d. Rygoje vyko Baltijos kultūros komiteto posėdis, kuriame dalyvavo kultūros viceministras Romas Jarockis, Latvijos kultūros ministerijos sekretorius Uldis Lielpeteris (Uldis Lielpēteris), Estijos kultūros ministerijos sekretorius Ragnaras Silas (Ragnaras Siilas) bei trijų ministerijų pareigūnai. Posėdžio metu buvo aptartas trijų Baltijos šalių bendradarbiavimas kultūros srityje, pasidalinta kultūros politikos aktualijomis, pristatyti artimiausi svarbiausi Baltijos šalių projektai kultūros srityje.

Posėdyje pristatytas bendradarbiavimas kino srityje tarp trijų nacionalinių Baltijos šalių kino institucijų – prisistatymai tarptautinėse kino mugėse, bendri leidiniai ir kita promocinė veikla, glaudesnis bendradarbiavimas, siekiant pristatyti Baltijos šalyse kuriamą kiną visose trijose Baltijos šalyse. Taip pat, žvelgiant į ateitį, buvo svarstoma galimybė rengti Baltijos kino apdovanojimus bei kurti bendrą Baltijos kino gamybos fondą. Susitikimo metu pasidžiaugta, kad šiuo metu visose trijose Baltijos šalyse sėkmingai dirba kino politiką formuojantys bei jos įgyvendinimą organizuojantys centrai, tad ir bendradarbiavimo gaires tarp Baltijos šalių turėtų formuoti šios šalių kino plėtros srityje dirbančios institucijos.

2018 m., pažymint visų trijų Baltijos valstybių susikūrimo šimtmetį, planuojamas visų trijų šalių kaip pagrindinių viešnių prisistatymas Londono knygų mugėje. Nuo 2014 m. bus planuojami seminarai ir bendri Baltijos šalių atstovų ir britų leidėjų renginiai, siekiant pristatyti Baltijos šalių literatūrą ir Baltijos šalis. Rengiantis mugei bus plėtojama vertimų, leidybos programa, profesionalų renginiai bei kultūros programa. Susitikime buvo akcentuota, kad bus siekiama kiekvienos šalies individualaus prisistatymo, tuo pačiu išnaudojant ir regioninio bendradarbiavimo privalumus.

Susitikimo dalyviai taip pat aptarė galimus bendrus veiksmus siekiant suaktyvinti domėjimąsi Baltijos šalių paviljonais Venecijos vaizduojamojo meno bienalėje, taip pat plėtoti bendras edukacines programas bienalės metu. Buvo pasidalinta patirtimis dėl bienalėje pristatomų projektų atrankos ir įgyvendinimo.

Dalyviai susitikimo išvakarėse turėjo progos dalyvauti Baltijos šalių orkestro „Kremerata Baltica“ koncerte, kuriame italų violončelininkas ir dirigentas Mario Brunelo pristatė itališkos muzikos programą. Posėdžio metu pasidžiaugta puikiais Baltijos šalių atlikėjų bendradarbiavimo rezultatais ir intensyviais orkestro „Kremerata Baltica“ kūrybiniais sezonais.

Orkestras yra skatinamas dažniau pristatyti Baltijos šalis tarptautiniuose renginiuose, dalyvauti tarptautiniuose projektuose Baltijos šalyse bei dažniau pristatyti Baltijos šalių klausytojams unikaliausias ir įdomiausias orkestro programas. Taip pat buvo pabrėžiama būtinybė išlaikyti Baltijos šalių ženklą prisistatant užsienio festivaliuose. Orkestrą „Kremerata Baltica“ kofinansuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros ministerijos.

Posėdžio metu taip pat buvo aptartas Baltijos šalių bendradarbiavimas ES Baltijos jūros regiono programos rėmuose, taip pat galimybė praplėsti bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių ir Šiaurės Ministrų Tarybos. Šiuo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros ministerijos kofinansuoja bendras su Šiaurės Ministrų Taryba programas menininkų mobilumo, tinklų bei rezidencijų srityse.

Susitikimo metu taip pat buvo pristatytas Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai, susitikimo dalyviai domėjosi Lietuvos patirtimis; Latvijos atstovai supažindino su turtinga Rygos – Europos kultūros sostinės 2014 programa, kuri turėtų pritraukti nemažai kultūros turistų ir iš Lietuvos.

Kitas Baltijos kultūros komiteto posėdis 2014 m. vyks Estijoje.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūros politika, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė