Vengrijoje atidengtas paminklas Jogailai ir Jadvygai (13)

Paminklas Jogailai ir Jadvygai Budapešte. Skulptorė Dalia Matulaitė, architektai: Jūras Balkevičius, Rimantas Buivydas.| D. Matulaitės nuotr.

Paminklas Jogailai ir Jadvygai Budapešte. Skulptorė Dalia Matulaitė, architektai: Jūras Balkevičius, Rimantas Buivydas.| D. Matulaitės nuotr.

Į Budapeštą oficialaus vizito išvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 30 dieną atidengė paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Jogailai, vėliau tapusiam Lenkijos karaliumi, ir jo žmonai Jadvygai – Lenkijos karalienei ir Vengrijos karaliaus Liudviko Didžiojo dukteriai.

Ceremonijos metu L. Linkevičius pažymėjo, kad naujasis paminklas simbolizuoja šimtmečius trunkantį Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimą. Ministras taip pat pabrėžė, kad XIV a. įvykusi Jogailos ir Jadvygos santuoka sujungė Lietuvą su krikščioniškąja Europa ir sustiprino ryšius tarp Vidurio Europos šalių.

Budapešto pilies papėdėje esančiame Europos parke profesorės Dalios Matulaitės sukurtą paminklą pašventino Vengrijos primas, Estergomo-Budapešto arkivyskupas kardinolas Peteris Erdio (Péter Erdő) ir Vilniaus arkivyskupo augziliaras, vyskupas Arūnas Poniškaitis. Paminklo atidengimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Vengrijos užsienio reikalų ministras J. Mártonyi ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorė Henryka Mościcka-Dendys.

Paminklo atidengimas – vienas svarbiausių akcentų Vengrijoje pristatant Lietuvos kultūrą ir istoriją pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu. Pagrindinis paminklo rėmėjas – Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas, taip pat Užsienio reikalų ministerija.

Prieš tai įvykusiame Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrų susitikime aptartos dvišalio bendradarbiavimo iniciatyvos, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai aktualijos, pasirengimas lapkritį Vilniuje vyksiančiam ES ir Rytų partnerystės valstybių vadovų susitikimui bei kiti klausimai.

Šiandien ministras L. Linkevičius taip pat įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Tailande dirbančiam Vengrijos diplomatui Lorándui Endreffy už jo ypač profesionalią ir geranorišką konsulinę pagalbą Lietuvos piliečiams šioje šalyje.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė