Krakėse įvyko pirmoji Kėdainių rajone vaikų ir jaunimo folkloro šventė (0)

krakes_1610

Ansamblio „Smilgelė“ vadovė Jūratė Gudliauskienė didžiuojasi kolektyvo senbuviais Aiste, Pijumi ir Dominyku. | muge.eu nuotr.

Krakėse įvykusi pirmoji vaikų ir jaunimo folkloro šventė pritraukė bemaž šimtą dalyvių. „Džiaugiamės gražia muzikalia švente“, − svečius vaišindama obuolių sūriu sakė, renginio sumanytoja, Krakių bendruomenės pirmininkė Daiva Dubinkienė.

Krakiškiai parengė ir gavę rajono savivaldybės paramą sėkmingai įgyvendino projektą „Pasivaikščiokim etninės kultūros takais“. Pagal jo programą jaunimas lankė seniūnijos kaimų senolius, surašė amatininkus, mokėsi pinti juostas, rišti sodus. Visus darbus krakiškiai vainikavo švente, kurioje parodė, ką naujo išmoko.

Į šventę atvyko liaudiškos kūrybos puoselėtojai iš Josvainių, Akademijos, Labūnavos, Sirutiškio bei Domeikavos.

„Vaikams labai patinka koncertai ir šventės. Jei vien mokytumėmės naujų dainų ir šokių, tai gretos nebūtų tokios gausios kaip dabar. Kai kas pasiguodžia, kad folkloras jaunimo nedomina. Pasakysiu atvirai – reikia tik išradingai pateikti, sudominti, tada jokio pasyvumo nebus. Mūsų vaikams patinka viskas – ir dainos, ir šokiai, ir žaidimai. Retas kuris kažką atsineša iš šeimos. Daugiausia liaudiškos kūrybos turtų jie atranda mokykloje ar ansamblio „Smilgelė“ repeticijose“, − sakė D. Dubinkienė.

Puoselėja savo krašto kūrybą

Krakių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Smilgelė“ vadovė Jūratė Gudliauskienė liaudišką meną skiepija penkiolikai jaunuolių. „Mūsų ansamblis gyvuoja jau šeštus metus. Smagu, kad turime net tris jaunuolius, kurie su mumis nuo pirmų dienų. Vaikai neslepia, kad į repeticijas ateina, jog sužinotų ir išmoktų kažko naujo, ką vėliau galėtų parodyti koncertuose. Pasirodymai ne tik savoje scenoje, bet ir svečiuose jiems didžiausias variklis draugauti su folkloru. Mes stengiamės puoselėti savojo krašto liaudies kūrybą. Vien dainomis neapsiribojame, jau kuris laikas programą turtiname žaidimais, pasakojimais, mįslėmis“, − pasakojo krakiškių ansamblio vadovė.

J. Gudliauskienė pasidžiaugė, kad vaikų balsas kolektyvo gyvenime labai svarbus: „Jie net pavadinimą ansambliui patys išrinko.“

Vaikams patinka iššūkiai

„Smilgelės“ senbuviai vienbalsiai tvirtino, jo muzikuoti ir dainuoti juos traukia ne tik pažinimo jausmas, bet ir galimybė nuolat susirasti naujų draugų.

„Mokytis naujų dainų nėra labai lengva, tačiau mums patinka iššūkiai. O labiausiai džiugina vakaronės. Tada mes šėlstame, rengiame muzikines varžytuves, žaidžiame. Šitos šventės labai laukėme, jai ruošėmės. Žinojome, kad atvažiuos daug draugų, tad norėjome pasirodyti kuo įdomiau ir gražiau“, − sakė dainininkas Dominykas.

Linksmoje ir muzikalioje šventėje krakiškiai ne tik dainavo, bet ir mokėsi sviestą mušti, kepti traškius sausainius.

Krakiškius aplankiusio Josvainių vaikų ir jaunimo tautinės muzikos kolektyvo „Auštaras“ vadovė Aušra Giedrienė gyrė kolegas už puikų renginį: „Labai džiaugiuosi tokia iniciatyva. Smagu susiburti keliems kolektyvams į vieną būrį ir pasidalyti patirtimi. O šokiai vakaruškoje vaikams itin įsimena. Negalima nepaminėti darbo, kurį krakiškiai nudirbo lankydami senolius. Vaikai gavo išminties, o senoji karta – šviesių akimirkų, susijusių su jaunystės prisiminimais. Linkiu krakiškiams, kad šis projektas tęstųsi ne vienerius metus ir į šventes pas juos galėtume atvažiuoti ne tik po penkerių, bet ir po penkiolikos metų.“

„Kėdainių mugė“

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė