Panevėžiečiai pagerbė kovotojų už Lietuvos Laisvę atminimą (nuotraukos) (1)

Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Panevėžio skyriaus nariai aplankė žuvusiųjų partizanų kapavietės

Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Panevėžio skyriaus nariai aplankė žuvusiųjų partizanų kapavietės

Prieš Vėlines, spalio 24 dieną, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Panevėžio skyriaus nariai pirmininkės Leontinos Telksnienės iniciatyva aplankė žuvusiųjų partizanų kapavietės. Buvo aplankytos, sutvarkytos ir pagerbtos trys partizanų atminimo vietos.

Pirmiausia buvo nuvykta į Ukmergės rajoną Lėno mišką Juodvisinės km., kuriame žuvo partizanų būrio vadas Danielius Vaitelis-Briedis su kovos draugais. Ten buvo nušluoti lapai, kryžius perrištas tautinė juostele ir uždegtos žvakutės.

Šiemet D. Vaiteliui-Briedžiui būtų suėję 100 metų. Šimtųjų metinių jubiliejui rugpjūčio mėnesį buvo surengtas 50 km. žygis , kurį organizavo ats. majoras Valdas Jasonas kartu su  Karaliaus Mindaugo motorizuoto pėstininkų bataliono kariais.

Ta proga Vadoklių miestelio bendruomenė surengė koncertą žygio dalyviams, vaišino juos gaiviaisiais gėrimais, buvo kalbama apie D. Vaitelį. Šiame miestelyje Leontinai Telksnienei teko pasikalbėti su D. Vaitelio –Briedžio sūnėnu Jonu Griniu. Jis prisiminė savo dėdę, pasakojo, kai būdamas dar mažas, gulėdamas ant pečiaus ir išgirsdavęs, kad  į svečius atėjo dėdė, tuoj šokdavo nuo pečiaus, klausydavo jo kalbų ir labai didžiuodavosi jo uniforma. Jis pasakojo, kad 1948 m. gegužės 13 d. buvo gauta žinia, kad Ukmergės apskrityje Taujėnų valsčiuje Lėno miške prie Juodvisinės kaimo yra įsikūręs Vyčio apygardos partizanų štabas. Į minėtą vietovę buvo išsiųsta MGB vidaus kariuomenės 25 šaulių pulko kareivių grupė. 10 val. ryto keli kareiviai pamatė pamiškėje prie laužo sėdinčius 3 partizanus. Visi buvo nušauti iš pasalų. Danielius Vaitelis, sužeistas į koją, nusišovė. Žuvo: Danielius Vaitelis-Briedis (Vyčio apygardos vadas), Jonas Kilijonas-Mikas (vado pavaduotojas), Antanas Šyvis-Šalapka (štabo apsaugos būrio vadas).

Pulkininko D. Vaitelio sūnėnas Jonas Grinys Leontinai Telksnienei padovanojo knygą apie Vyčio apygardos partizanus „Kovoję už brangią Tėvynę“.

Po to  NGS Panevėžio skyriaus nariai  nuvažiavo į Lėno mišką, netoli Užugirio kaimo, kur pastatytas labai gražus obeliskas žuvusiems Vyčio apygardos partizanams atminti. Taip pat buvo uždegtos žvakutės, sutvarkyti kapai. Ant aukuro yra užrašas, kad kovoje su tarybiniais-rusiškais okupantais 1944-1953 metais žuvo 1315 šios apygardos partizanų.

Toliau NGS Panevėžio sk. nariai aplankė netoli autostrados Panevėžys-Vilnius (netoli Šilų miestelio) partizanų vadams pastatytus paminklus. Apjuosę paminklą tautine juostele ir uždegę žvakutes NGS Panevėžio sk.  nariai nusilenkė visiems žuvusiems, kovojusiems už mūsų Laisvę.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Jonas:

    Šaunu, kad yra dar tokių patriotų šiais laikais. Gerbiu tokius žmones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė