Muzikos ansamblis „Ainiai“ išvyksta į koncertinį turą Pietų Korėjoje ir Kinijoje (0)

„Ainiai“

„Ainiai“

Pavasarį užsimezgusi muzikos ansamblio „Ainiai“ pažintis su Pietų Korėjos liaudies meno ansambliu „Janchimadang“ peraugo į bendradarbivimo sutartį, kurios pagrindu lapkričio 4-16 d. muzikos ansamblis „Ainiai“ išvyksta į koncertinį turą Pietų Korėjoje ir Kinijoje.

Šiam turui ansamblis rengia išskirtinį, per 20 savo kūrybos metų sukaupto repertuaro, koncertą  „Baltų dainos“. Jo programoje skambės autentiškos ir harmonizuotos lietuvių liaudies ir kompozitorių sukurtos dainos, bus vykdoma edukacija ir pristatomi lietuvių liaudies instrumentai, kurių „Ainiai“ vežasi net 16. Tai ne tik tradicinės kanklės ir birbynės, bet ir skrabalai, tabalai, lumzdeliai, ožragiai, skudučiai ir kiti muzikos instrumentai.

Koncertuose numatoma kartu su Korėjos liaudies meno ansambliu „Janchimadang“ atlikti tradicines liaudies dainas – korėjietišką Arirang ir lietuvišką sutartinę, kurios abi yra įtrauktos į UNESCO tautinio paveldo sąrašą. Tokio pobūdžio koncertas-seminaras vyko ir Kaune, šių metų gegužės 27d. Jo metu muzikantai dalijosi savo liaudies muzikos atlikimo manierų ypatumais, aiškino vienokius ir kitokius atlikimo būdus, jų skirtumus ir panašumus.

Muzikos ansamblis „Ainiai“ P.Korėjos mieste Incheon surengs 5 koncertus. Iškart po to ansamblis vyks į  Kiniją, kur giminingo Kaunui miesto Xiamen savivaldybės administracijos kvietimu surengs 2 koncertus.

Tai ne pirmoji šiemet muzikos ansamblio „Ainiai“ kelionė į užsienį:  liepos 8-10 dienomis Lietuvos  užsienio reikalų ministerijos kvietimu muzikos ansamblis „Ainiai“ koncertavo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prisistatymo metu Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete Briuselyje (Belgija), o rugsėjo 14 d. atstovavo Kauno regionui Böblingeno apygardoje Vokietijoje.

Kauno miesto savivaldybės tarybos 2012 m. gegužės 24 d. sprendimu trys Kauno miesto savivaldybės biudžetinės įstaigos -koncertinė įstaiga Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, koncertinė įstaiga Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“ ir koncertinė įstaiga Kauno bigbendas reorganizuotos sujungiant į vieną koncertinę įstaigą „Kauno santaka“.

2013 m. spalio 1 d. koncertinei įstaigai „Kauno santaka“ sukako metai. Suvienytų bei atnaujintų administracijos ir kūrybinių darbuotojų pastangų dėka įgyvendintos naujos kūrybinės idėjos, sukurtos novatoriškos muzikinės programos. „Kauno santakos“ meniniai kolektyvai savo pasirodymais džiugina ne tik Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų publiką.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė