Lietuva yra viena iš 17 verslui palankiausių valstybių pasaulyje (0)

VU TVM nuotr.

VU TVM nuotr.

Spalio 29 d., paskelbtame Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2014“, vertinančiame verslo sąlygas 189 pasaulio valstybėse, Lietuva iš 27 vietos pakilo į 17 vietą. Lyginant su Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis – Lietuva užima 6 vietą. Lietuvai pavyko pagerinti daugiau kaip pusę „Doing Business“ rodiklių.

トPasaulio banko tyrimas „Doing Business“ turi didelės įtakos užsienio investuotojams vertinant šalies patrauklumą. Lietuvos šuolis per 10 pozicijų į viršų verslo sąlygų srityje įpareigoja imtis reformų prasčiau vertinamuose „Doing Business“  indeksuose – prisijungimo prie elektros tinklų, investuotojų apsaugos bei mokesčių mokėjimo“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pažymėtina, kad Pasaulio bankas perskaičiavo pernai metų 185 šalių reitingus, nes tikslino duomenis, metodiką bei įskaičiavo ir šiemet pirmą kartą vertintas 4 šalis – Libiją, Mianmarą, San Mariną ir Pietų Sudaną, iš viso šiemet vertintos 189 šalys.

Didžiausią pažangą Lietuva padarė verslo pradžios srityje, iš pernai „Doing Business 2013″ ataskaitoje nurodytos107 vietos, Lietuva šoktelėjo 96 pozicijomis į 11 vietą. Statybos leidimų gavimo srityje Lietuva pakilo iš 48 į 39 vietą, kredito gavimo – iš 53 į 28 vietą, užsienio prekybos srityje – iš 24 į 15 vietą. Bendrame valstybių reitinge Lietuva iš 70 vietos pakilo į 68, kaip ir mokesčių mokėjimo reitinge – iš 60 į 56 vietą.

„Doing Business 2014“ ataskaitoje iš vertinamų 189 valstybių, Lietuva lenkia kaimynes Latviją (24 vieta) ir Estiją (22 vieta), Lenkiją (45 vieta), taip pat tokias ES valstybes kaip Vokietija (21 vieta), Olandija (28 vieta), Belgija (36 vieta), Prancūzija (38 vieta). Reitinge pakilusi 10 pozicijų Lietuva pralenkė Japoniją (27 vieta), Kanadą (19 vieta).

Per vertinamąjį periodą – 2012 m. birželio – 2013 m. gegužės mėn. – Lietuva įgyvendino keletą reformų verslo pradžios ir kreditų gavimo srityse, kurios turėjo didelės reikšmės verslo sąlygų gerinimui, o tuo pačiu ir Lietuvos šuoliui „Doing Business“ reitinge. Šioje ataskaitoje buvo įskaitytos ir reformos, kurios nebuvo įtrauktos į ankstesnes „Doing Business“ ataskaitas.

Reitingui turėjęs didelės įtakos pakeitimas – verslo pradžios srityje nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojęs Mažųjų bendrijų įstatymas, kuris sudarė galimybę norintiems pradėti savo verslą steigti naujos teisinės formos įmonę – mažąją bendriją. Mažosios bendrijos steigimas nereikalauja didelių išlaidų, nes nereikalaujama turėti minimalaus įstatinio kapitalo, sudaryta galimybė ją steigti elektroniniu būdu. Taip pat buvo sutrumpintas PVM mokėtojų registre įmonės registravimo terminas nuo 13 iki 4 kalendorinių dienų.

Pažanga „Doing Business“ reitinge matoma ir dėl sutrumpėjusios statybos leidimų išdavimo trukmės.

Kredito gavimo srityje, nuo 2012 m. liepos 1 d. įsigaliojus Civilinio kodekso pakeitimams įkeitimo sandoriu gali būti įkeičiamas turtinis kompleksas, sudarytas ir iš kilnojamojo turto, sandoryje nurodoma tik maksimali įkeičiamu daiktu užtikrinamų įsipareigojimų apsaugojimo suma.

Nuo š. m. liepos 13 d. įsigaliojusios Civilinio kodekso ir kitų teisės aktų pataisos, pagal kurias antspaudas įmonėms nėra privalomas, jeigu  pareiga turėti antspaudą nėra nustatyta įmonės steigimo dokumentuose ar įstatymuose. Tačiau šie pakeitimai atsispindės tik kitų metų Pasaulio banko tyrime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė