Išdalinti geltonieji Baltijos šalių dramaturgijos festivalio prizai (0)

Baltijos šalių teatrų apdovanojimai

Baltijos šalių teatrų apdovanojimai

Spalio 27-osios, sekmadienio, vakarą Nacionaliniame Kauno dramos teatre skambėjo šventės fanfaros – teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, LR kultūros viceministras Darius Mažintas ir  Kauno miesto savivaldybės meras Andrius Kupčinskas įteikė vertinimo komisijos bei padėkos prizus keturias dienas trukusio „Baltijos šalių teatrų festivalio Kaunas 2013“ dalyviams ir organizatoriams.

Festivalio prizai netradiciniai – geltoni šviečiantys taksi plafonai, o nominacijos – derančios prie paties prizo:  Mr. and Ms. Best Stage Driver (geriausias aktorius ir aktorė), Best Roadbook (geriausia dramaturgija) ir pan. Iš viso – šešios nominacijos.

Dramaturgijos ir teatrų šventės laureatus rinko garbinga tarptautinė komisija: Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto  docentas Edgaras Klivis (komisijos primininkas),  Estijos Muzikos ir Teatro akademijos Dramos fakulteto dekanas Piteris Raudsepas (Peeter Raudsepp), Gardino lėlių teatro vyriausias režisierius Olegas Žiugžda (Baltarusija), teatro kritikė Oksana Kušliajeva (Sankt Peterburgas, Rusija) bei Latvijos Meno akademijos profesorė, teatro kritikė Valda Cakare.

Daugiausiai nuotaikingų Grand Prix atiteko Estijos trupėms.  Mr. and Ms. Best Stage Drivers – geriausiais aktoriais išrinkti  Robertas Anus (Robert Annus) (spektaklis  ,,Career“, Vanemune teatras, Estija) bei Evelin Voigemast (spektaklis  „Nutrūkusi grandis“, Talino miesto teatras). Prizas už geriausią scenografiją –  „Best View“ – skirtas taip  pat estei Marion Undusk už spektaklio „Nutrūkusi grandis“ scenografiją, o dramaturgu – Best Roadbook – paskelbtas jaunas dramaturgas iš Estijos Pavo Pikas (Paavo Piik), dramos „Nutrūkusi grandis“ autorius. Taip pat specialusis vertinimo komisijos prizas – HIGHway – iškeliavo į  Vanemune teatrą (Estija), spektaklio „Career“ trupei už geriausią Teatro eksperimentą.

Scenoje skambėjo ir festivalio šeimininko, Nacionalinio Kauno dramos teatro vardas, nes aukščiausią vietą už geriausią muziką – Best Track – vertinimo komisija skyrė kompozitoriui Linui  Rimšai ( spektaklis „Balta drobulė“ ).

Paskelbęs nugalėtojus, NKDT generalinis  direktorius E. Stancikas pajuokavo, kad kitąmet festivalį organizuoja Latvija, o prizus susirinko Estija.  Tuo pačiu, E. Stancikas pasidžiaugė, kad komisija dirbo atsakingai ir sąžiningai bei pridūrė, kad  ateityje šį festivalį turėtų papildyti ir kitos prie Baltijos jūros gyvuojančios šalys.

2014 m. dešimtasis Baltijos šalių dramaturgijos festivalis keliaus į Latvijos sostinę Rygą. Būsimieji organizatoriai žadėjo surengti ne ką mažiau įspūdingą ir puikiai organizuotą festivalį. Kalbėdamas apie festivalių rengėjų svetingumą ir pasiruošimą, Estijos parlamento narys Jakas Alikas (Jaak Allik) tarė: „Lankydamiesi Nacionalinio Kauno dramos teatro erdvėse įsitikinome, kad šis teatras – vienas moderniausių Pabaltijo šalyse, o jo techninės galimybės ir aptarnaujančio personalo profesionalumas nekelia abejonių.“

Tardamas sveikinimo žodį, kultūros viceministras D. Mažintas pasiūlė pasekti „Metropolitan Opera“ pavyzdžiu ir kitąmet surengti tiesiogines festivalio transliacijas iš Rygos į kitų festivalio dalyvių teatrų kamerines sales. „Tokiu būdu mes išlaikytume nenutrūkstantį ryšį ir festivalio tęstinumą,“ – kalbėjo viceministras.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė