Sprendžiant regionų ateitį svarų žodį turėtų tarti vietos žmonės (0)

ciageragyventi.lt nuotr.

ciageragyventi.lt nuotr.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje spalio-gruodžio mėn. Marijampolėje, Anykščiuose ir Telšiuose organizuoja diskusijas, kuriose vietos bendruomenes kviečia apie savo regiono perspektyvas diskutuoti su žinomais ekspertais. Pirmieji atviri debatai apie užimtumo, verslo ir investicijų perspektyvas jau spalio 29 d. vyks Marijampolėje, lapkričio 20 d. planuojami debatai Anykščiuose, o gruodžio 4 d. – Telšiuose. Praėjusiais metais vykusio debatų ciklo metu buvo diskutuojama apie Tauragės, Šalčininkų ir Panevėžio regionų ekonomikos perspektyvas.

„Lietuvos regionuose prie vieno debatų stalo suburdami įvairių nuomonių ir interesų žmones matome, koks svarbus regiono tapatybei ir plėtrai vietos bendruomenių aktyvumas ir gebėjimas dirbti kartu. Tačiau Eurobarometro tyrimai rodo, kad gyventojų demokratinio dalyvavimo rodikliai vietos lygmeniu Lietuvoje yra vieni mažiausių ES. Tikiuosi, kad šiais renginiais prisidėsime prie viešųjų debatų plėtros vietos lygmeniu“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

Prieš debatus buvo atlikta regionų gyventojų nuomonės apklausa. Marijampolės, Anykščių ir Telšių rajonų gyventojų buvo teirautasi apie aktualiausias vietos problemas, įsidarbinimo ir verslo galimybes, perspektyviausias regiono plėtros kryptis. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas parodė, kad savo rajono strateginius tikslus artimiausiems 5-7 metams geriausiai žiną teigė Anykščių gyventojai (52 proc.), Telšiuose ir Marijampolėje taip teigė atitinkamai 39 proc. ir 33 proc. respondentų.

Daugiau informacijos apie diskusijas ir gyventojų nuomonės apklausą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė