Kauniečiui Donaldui Kajokui paskirtas Baltijos Asamblėjos apdovanojimas (0)

Donaldas Kajokas | lbd.lt nuotr.

Donaldas Kajokas | lbd.lt nuotr.

Rašytojas Donaldas Kajokas išrinktas įsimintiniausiu 2012 m. Kauno menininku už romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ ir tapo šių metų Baltijos Asamblėjos literatūros premijos laureatu. Lapkričio 28 d. Donaldui Kajokui bus įteikta statulėlė, sertifikatas, pasirašytas Baltijos Asamblėjos prezidento ir viceprezidentų, bei piniginė premija specialios apdovanojimo ceremonijos Rygoje metu.

D. Kajokui Baltijos Asamblėjos literatūros premija skiriama  už lyrinio kalbėjimo ir prozinio pasakojimo įtaigą, ryškią etinę poziciją, kūrybišką vakarų ir rytų tradicijų sintezę. Per tris dešimtmečius D. Kajokas išleido keliolika įvairaus žanro knygų: poezijos, esė rinktinių, romanų. Rašytojas yra Jotvingių, Poezijos pavasario, Lietuvos rašytojų sąjungos, Nacionalinės kultūros ir meno premijos nugalėtojas. Poeto kūryba išversta į daugelį užsienio kalbų.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus, įsteigti remiantis 1993 m. spalio 31 d. Baltijos Asamblėjos priimta rezoliucija. Apdovanojimai teikiami Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentinio bendradarbiavimo srityse, remiantis Jungtinės žiuri sprendimu. Baltijos valstybės skiria ne mažiau kaip 5 tūkst. eurų kiekvienam apdovanojimui.

Apdovanojimas už literatūros laimėjimus skiriamas kartą per metus romano, pjesės, eilėraščių, apsakymų, esė rinkinio ar kito panašaus kūrinio, parašyto lietuvių, estų ar latvių kalba, autoriui. Darbas pirmą kartą turi būti išleistas per paskutinius trejus metus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė