Gyvasis sociologijos klasikas prof. Z.Baumanas skaitys paskaitas (video) (0)

Prof. Z.Baumanas | filmo stopkadras

Prof. Z.Baumanas | filmo stopkadras

Spalio 29-31 dienomis Lietuvoje Lenkijos instituto Vilniuje kvietimu viešės vienas garsiausių pasaulio socialinių mąstytojų ir postmodernizmo tyrinėtojų, profesorius Zygmuntas Baumanas.  Jis susitiks su visuomenę ir skaitys paskaitas Vilniuje ir Kaune.

Pirmas susitikimas su prof. Z.Baumaniu įvyks Vilniuje, spalio 29 d., antradienį, 17.30 val., Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) prof. Z.Baumanas skaitys paskaita  Online/Offline. Gyvenimas tarp dviejų pasaulių – suderinama ar ne? Ir iki kokios ribos?… Anglų Paskaita iš anglų kalbos bus sinchroniškai verčiama į lietuvių. Susitikimui vadovaus europarlamentaras prof. Leonidas Donskis. Įėjimas laisvas.

Antras visuomenės susitikimas su prof. Z.Baumanu įvyks Kaune, spalio 30 d., trečiadienį, 14 val. Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje (S. Daukanto 28, II a., Kaunas). Paskaita-diskusija Moralinis jautrumas netikrumo amžiuje: prof. Z. Baumano ir prof. L. Donskio dialogai bus unikalaus formato – jos metu du iškilūs sociologijos, filosofijos tyrinėtojai įvairiais pjūviais diskutuos apie šiandieninės visuomenės problemas, skubėjimą ir dėl to prarastą komfortą lėtai apmąstyti, pajausti gyvenimo skonį. Diskusija taip pat palies individualizmą ir konkurenciją, dėl kurių nutrūksta bičiulystės ryšiai, bei imitacijos ir įvaizdžio aukštinimą, kai susitelkiama į formas, o ne į idėjinius, pamatinius dalykus. Diskusija vyks anglų kalba.

„Profesorių dialoge šios problemos atsiskleis kaip tęstiniai civilizaciniai dalykai, bet sykiu atrasime ir unikalių, kritiškai atsiskleidžiančių nuojautų, kurias inspiravo globalus, internetizuotas, medijų prisotintas pasaulis. Tokiame kontekste aktualu svarstyti apie išsilavinimo, intelekto ir kūrybos suteikiamas galimybes suprasti, susivokti ir kurti laimingesnį, prasmingesnį ir jautresnį gyvenimą“, – paskaitos temą pristatė VDU Viešųjų ryšių prorektorė, Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė.

Prof. Z.Baumanas ir prof. L.Donskis paskaitoje kalbės apie moralinį jautrumą – temą, kurią jie nagrinėja bendroje knygoje „Moralinis aklumas: jautrumo praradimas likvidžioje modernybėje“ („Moral Blindness: The Loss of Sensitivity in Liquid Modernity“). Moralinio jautrumo lemtį mąstytojai nagrinėja pasitelkdami adiaforos sąvoką, kuri apibūdina šiandieninės visuomenės moralinį sąstingį. Pasaulyje, kuriame visi skuba gyventi ir yra susirūpinę naujausiomis technologijomis bei paskalomis, kyla grėsmė prarasti jautrumą kitam.

Sociologas, filosofas, eseistas, sociologijos profesorius emeritas Zygmuntas Baumanas g. 1925 m., Poznanėje, Lenkijoje. Pagrindinė Z. Baumano darbų tema – šiuolaikinė kultūra, jos bruožai ir joje vykstančios permainos. Jis išleido net 57 knygas, parašė per 100 straipsnių, kuriuose nagrinėja globalizaciją, modernybę, postmodernybę, vartotojiškumą, moralę. Šiandien jis yra vienas žymiausių sociologų ir filosofų pasaulyje. Z. Baumano vardas yra neatsiejamas nuo postmodernybės ideologijos, o pats mokslininkas dažnai vadinamas jos pranašu arba šaukliu.

2007 m. profesoriui buvo suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbės daktaro vardas. 2010 m. spalį prof. Z. Baumanas pirmą kartą apsilankė Lietuvoje ir Vytauto Didžiojo universitete – čia jis skaitė paskaitą tema „Natūrali blogio istorija“, kuri susilaukė didžiulio dėmesio. Pernai universitete buvo pristatyta į lietuvių kalbą išversta sociologo knyga „Vartojamas gyvenimas“ („Consuming Life“).

Lietuvių kalba yra išleistos šios Z.Baumano knygos: „Globalizacija: pasekmės žmogui“ (Apostrofa, 2007), „Likvidi meilė: apie žmonių ryšių trapumą“ (Apostrofa, 2007), „Vartojamas gyvenimas“ (Apostrofa, 2011).

Filmo „The Trouble with Being Human These Days“ („Sunku būti žmogumi šiandien“) apie Z.Baumaną treileris (Filmo režisierius – Bartekas Dzziadošaas (Bartek Dziadosz), prodiuseris – Leonidas Donskis):

httpv://youtu.be/gadzl9vr0Lc

Kšyštofo Žačynskio (Krzysztof Rzączyński) filmas apie prof. Z.Baumaną „Zygmunto Baumano Meilė Europa Pasaulis“ (Love Europe World of Zygmunt Bauman), 2011 m.:

httpv://youtu.be/IF2Lbc0zQV4

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė