Gruzijos Prezidento rinkimus įtikinamai laimėjo Georgijus Margvelašvilis (video) (0)

Georgijus Margvelašvilis | Alkas.lt , S.Ivanišvilio nuotr.

Georgijus Margvelašvilis | Alkas.lt, S.Ivanišvilio nuotr.

Spalio 28  d. , paaiškėjo, kad sekmadienį vykusiuose Gruzijos Prezidento rinkimuose, suskaičiavus balsalapius daugiau nei 90,99 % rinkimų apylinkių, įtikinamai laimėjo valdančiosios koalicijos „Gruzijos svajonė“ atstovas Georgijus Margvelašvilis surinkęs apie 62,09 % balsų. Kitas kandidatas į Prezidentus Davidas Bakradzė atstovaujantis buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio „Jungtinį nacionalinį judėjimą“ (JNJ) gavo 21,09 % balsų. Nino Burdžanadzė atstovaujantis partiją „Demokratinis judėjimas – Vieningoji Gruzija“ – 10,06%.

Dar vakar kai rinkėjų apklausos parodė, kad G.Margvelašviliui turėtų atitekti Prezidento postas, jis Tbilisyje vykusiame mitinge tarp gausaus būrio savo džiūgaujančių šalininkų jau atšventė būsimą savo pergalę…

Politikoje mažai patirties turintis buvęs filosofijos dėstytojas, akademikas Georgijus Margvelašvilis yra Gruzijos premjero, milijardieriaus Bidzinos Ivanišvilio sąjungininkas ir būtent jo dėka žaibiškai iškilo į Gruzijos politikos elitą.

Buvęs Gruzijos Prezidentas M.Saakašvilis pagal šalies įstatymus negalėjo dalyvauti Prezidento rinkimuose, nes jau užėmė šias pareigas dvi kadencijas.

Galutiniai balsavimo rezultatai bus paskelbti ne vėliau kaip per 20 dienų po įvykusių rinkimų.

Spalio 27 d. Tbilisyje vykusiame mitinge švenčia pergalę:

httpv://youtu.be/izKUt-6kT1s

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasveikino išrinktąjį Gruzijos Prezidentą G.Margvelašvilį:

„Sveikinu Jus su pergale Gruzijos Prezidento rinkimuose. Linkiu Jums kuo didžiausios sėkmės ir stiprybės šiuo atsakingu Gruzijai laikotarpiu. Gruzija išlaikė dar vieną demokratijos egzaminą ir todėl nuoširdžiai tikiuosi, kad artėjančiame Vilniaus viršūnių susitikime kartu galėsime įtvirtinti europinį Gruzijos pasirinkimą“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Lietuvos vadovė palinkėjo išrinktajam Prezidentui ir visiems Gruzijos žmonėms kuo didesnės vienybės, susitelkimo ir ryžto siekiant užsibrėžtų tikslų.

Prezidentės teigimu, suartėjimo su Europa kelias yra svarbus žingsnis siekiant Gruzijos politinės, ekonominės ir visuomeninės modernizacijos bei augimo. Šalies vadovės teigimu, Lietuva visuomet buvo ir yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi einant šiuo keliu.

Valstybės vadovė pakvietė išrinktąjį Gruzijos Prezidentą į lapkritį rengiamą Vilniaus viršūnių susitikimą.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė