Ar užteks lietuviškų obuolių žiemai? (0)

Daveconnolly.org nuotr.

Daveconnolly.org nuotr.

Paskutinę spalio savaitę baigiami skinti obuoliai Lietuvos versliniuose soduose. Aiškėja, kad šiemet obuolių derlius bus ne ką mažesnis nei pernai. Iki pavasario obuolių turėtų užtekti Lietuvos pirkėjams, o tai reiškia, kad valgysime išskirtinės kokybės, natūralius, šviežius, chemiškai neapdorotus, įvairių skonių vaisius. Ir šių metų derliaus obuolių kainos neturėtų labai skirtis nuo pernai metų derliaus.

Pasak M. Maciulevičiaus, sodininkystė Lietuvoje augantis, perspektyvus sektorius, bet lietuviškų obuolių mums vis dar trūksta. Šiuo metu patenkiname tik 50 procentų poreikio, pavasarį lietuviškų obuolių jau sunku rasti. Bet sėkmingai plečiasi obuolių perdirbimas. Vis daugiau gaminama sulčių, tyrių, džemų, sūrių.

Kas trukdo sodininkystei augti

Lietuvos verslinių sodų asociacijos prezidentas sako, kad sodininkystės verslas negreit duoda pelną. Investuoti reikia daug – įveisti vieno hektaro sodą kainuoja apie 30 tūkstančių litų,  o jis atsiperka tik maždaug 8–9-tais metais. Tai su sąlyga, kad verslinis augintojas pasistato ir modernią saugyklą, kuri yra labai brangi. Čia sodininkai pasigenda didesnės valstybės paramos ir tai nėra dovana, nes plečiant, stiprinant sodininkystės ūkius kuriasi naujos darbo vietos, didėja į valstybės biudžetą sumokamų mokesčių.

Vartotojau, įvertink išskirtinę kokybę

Ekologinės gamybos ir išskirtinės kokybės žemės ūkio ir masto sertifikavimo bei kontrolės įstaigos vadovas G. Nagulevičius atkreipė dėmesį į išskirtinę lietuviškų obuolių kokybę. Jų įstaiga griežtai kontroliuoja Lietuvos versliniuose soduose auginimus obuolius nuo lauko iki jų pardavimo. Sertifikuoti produktai yra žymimi ženkleliu „Kokybė“, o tai garantuoja, kad obuoliai tikrai išauginti Lietuvoje, išauginti naudojant mažiau cheminių medžiagų, nėra genetiškai modifikuotų medžiagų. Be to jie greitai pasiekia pirkėją, visada švieži. Tokiu garantijų neturi importiniai obuoliai.

Lietuvoje nė vienas iš dvidešimties sodininkystės ūkių neturi obuolių vaškavimo technologijos. O vašku padengti užsieniniai obuoliai gali būti ir 2 metų senumo. O dar pabandyk jį nuplauti – ir valgom su visu vašku.

Lietuviškus obuolius į mokyklas

Žemės ūkio ministerija ir versliniai sodai inicijuoja naują projektą „Lietuviški vaisiai ir daržovės – į mokyklas“. A. Grigalių teigimu, jau kitais metais planuojama pradėti tiekti į mokyklas ir darželius lietuviškus obuolius, o tai reiškia, kad mūsų vaikai maitinsis sveikiau.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė