Tautininkai pradėjo žygį į Europos Parlamentą (nuotraukos, video) (50)

Tautininkų sąjungos suvažiavimas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Tautininkų sąjungos suvažiavimas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Spalio 26 d., šeštadienį, Vilniuje įvyko Tautininkų sąjungos (TS) konferencija. Joje buvo aptartas pasiruošimas Tautininkų sąjungos suvažiavimui, kuris vyks šių metų gruodžio 14 d., įstatų pataisos, pasiruošimas Europos parlamento rinkimams ir  parašų rinkimo referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams eiga.

Pirmiausia Konferencijos dalyviai apsvarstė darbo grupės, kurią sudarė Taryba, pirmininko Arūno Eigirdo pateiktas įstatų pataisas, už kurias turėtų balsuoti suvažiavimas. Bendru sutarimu nutarta pataisas pateikti svarstyti skyriams ir tvirtinti suvažiavime.

Nepriklausomybės akto signataras Audrius Rudys pareiškė, kad Europos sąjunga yra realybė, nepaisant, ką mes apie ją galvojame, todėl tautininkai, svarstydami, kaip elgtis Europos parlamento metu, turi du pasirinkimus: taikyti Laisvės lygos arba Persitvarkymo Sąjūdžio taktiką. Istorija parodė, kad nors Laisvės lyga buvo teisi, nedalyvaudama rinkimuose į SSSR valdžios organus, bet būtent Sąjūdžio taktika dalyvauti juose atvedė Lietuvą į Nepriklausomybę.

Marius Kundrotas supažindino konferencijos dalyvius su Tarybos sudarytos darbo grupės pateiktais rinkiminės programos į Europos parlamentą metmenimis. Papildžius juos Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos pastabomis, programą nutarta pateikti svarstyti skyriams ir tvirtinti suvažiavime. Buvo nutarta, jog  būtina dalyvauti rinkimuose į Europos parlamentą, nes nei viena Lietuvos partija neturi nei panašios programos ir nei ketina kelti panašias idėjas.

Po pertraukos reitinguojant buvo sudarytas preliminarus kandidatų į Europos parlamentą dešimtukas:  Gintaras Songaila, Julius Panka, Audrius Rudys, Marius Kundrotas, Ričardas Garuolis, Nijolė Balčiūnienė, Arūnas Eigirdas, Tomas Baranauskas, Vaidotas Jakubonis, Jonas Vaiškūnas.

Nutarta tautininkų sąraše palikti vietos ir patriotiškiems nepartiniams kandidatams.

Parašų rinkimo referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams koordinatorius Vilniuje Julius Panka papasakojo, kad yra pagrindo tikėtis, jog, nepaisant žiniasklaidos ir Vyriausiosios Rinkiminės Komisijos vykdomos blokados, pirmą kartą Lietuvos istorijoje bus surinkti 300 tūkstančių parašų referendumui surengti. Vilniuje jau išdalinti 1000 lapų, kuriuose yra vietos 70 000 parašams. Atspausdinus papildomus lapus, norinčių paimti susidarė milžiniškos savanorių eilės. Nuo kitos savaitės Vilniuje tautininkų pastangomis parašai bus renkami dar dvejose vietose.

Konferencijos dalyviu siūlymu buvo priimtas pareiškimas, kviečiantis ir reikalaujantis visus tautininkus rinkti parašus referendumui.

Sąjūdžio tarybos narė Nijolė Balčiūnienė papasakojo, kaip nepaisant didžiulio Sąjūdžio pirmininkų spaudimo, 11 Sąjūdžio tarybos narių išreiškė atskirąją nuomonę, palaikančią referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams.

Konferencija baigėsi, kaip ir prasidėjusi – sugiedojus Lietuvos himną.

Tautininkų sąjungos pirmininko G.Songailos interviu portalui Alkas.lt po TS konferencijos:

httpv://youtu.be/eCNDVv40VQw

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė