Kalinių balsų pirkėjams siūlomos bausmės (5)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Darbo partijos naudai rinkimų balsų pirkimu iš kalinių kaltinamiems veikėjams Generalinė prokuratūra pasiūlė skirti laisvės atėmimo bausmes ir pinigines baudas.

Slpalio 25 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdyje, Generalinė prokuratūra pasiūlė bausmes keturiems kaltinamiesiems: Vilniečiui Vladislavui Gaidžiui siūloma skirti 5-ių mėnesių laivės atėmimo bausmę, Igoriui Sologubui –  28 340 Lt baudą, Eugenijui Maciulevičiui bei buvusiam Darbo partijos kandidatui į Seimą Viačeslavui Ždanovičiui siūloma skirti po 32500 tūkst. litų baudas.

Agentūra BNS pranešė, kad nuosprendis bus skelbiamas šių metų lapkričio 8 dieną.

Vienas iš kaltinamųjų – V.Gaidis spalio 22 d. duodamas parodymus teismo posėdyje pareiškė, kad prie prekybos centrų dalino 50 litų kupiūras prašydamas, kad žmonės balsuotų už „Lenkų partiją“. Pats tikino, kad už Darbo partiją niekada nebūtų balsavęs ir neagitavęs, balsuotų už „lenkų partiją“, tai yra už Lietuvos lenkų rinkimų akciją, – skelbia BNS.

Jis tikino, kad įkalinimo įstaigose esantiems asmenims netgi nusiuntė iš viso 3 tūkst. litų, kad jie tik nebalsuotų už Darbo partiją.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, visi 4 kaltinamieji asmenys, veikdami bendrininkų grupėje, susitarė už 30 000 litų sumą papirkti 3 000 asmenų, kad šie balsuotų už Darbo partiją daugiamandatėje rinkimų apygardoje, o taip pat reitinguotų Darbo partijos sąraše esančius penkis jos narius: Joną Pinskų, Živilę Pinskuvienę, Jolantą Gaudutienę, Vytautą Gricių ir V.Ždanovičių.

Lietuvos respublikos įstatymai numato, kad asmenys trukdantys pasinaudoti rinkimų teise gali būti nubausti viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė