Z.Vaišvila. Visiems, kurie nuoširdžiai triūsia, rinkdami parašus referendumui (39)

Zigmas Vaišvila | feisbuko nuotr.

Zigmas Vaišvila | feisbuko nuotr.

Po š.m. spalio 24 d. spaudos konferencijos Seime, atsiliepdamas į diskusijas komentaruose dėl šios spaudos konferencijos, noriu pasidalinti ir savo kuklia patirtimi, išsakyti vieną kitą mintį bei patarimą tiems kurie nuoširdžiai triūsia, rinkdami parašus referendumo organizavimui ir pasirašydami patys.

Nuoširdžiai dėkoju už Jūsų visų entuziazmą ir darbą, nuoširdžią ir atvirą diskusiją, kaip tai padaryti.

Norėčiau patikslinti mano panaudotą sąvoką – grįžtamasis ryšys. Kalbu apie ryšį tarp parašų rinkimo organizatorių ir visų triūsiančiųjų. Grįžtamasis ryšis – tai nebūtinai reiškia, kad reikia grąžinti jau dabar nebaigtus pildyti parašų rinkimo lapus. Iš tikrųjų, iš dalies užpildyti lapai psichologiškai labai padeda rinkti kitus parašus. Todėl šie Jūsų pastebėjimai teisingi.

Grįžtamasis ryšys gali būti ir informacinis – elektroniniu laišku, SMS žinute, telefono skambučiu. Psichologiškai organizatoriams labai svarbu žinoti situaciją. Ypač paskutinėmis savaitėmis. Nereikia atmesti ir dezinformacijos galimybės, nes matome, kokios pajėgos metamos šio svarbaus darbo trukdymui.

Todėl grįžtamasis ryšys, koks jis bebūtų, turi būti ir būti patikimas.

Dar keletas pastabų ir palinkėjimų, remiantis mano kuklia 2009 m. patirtimi.

Manau, kad likus keletui savaičių gali tekti tuščius lapus permesti iš vienos vietos į kitą (miestą ar rajoną), kur procesas vyksta sparčiau ar net gali trūkti kai kur tuščių lapų.

Paskutiniąją savaitę nereikėtų laukti ir paskutiniųjų dienų lapų su parašais grąžinimui organizatoriams. Mat organizatoriai iš Jūsų visų gautus lapus turi paruošti pateikimui VRK. T.y. suskaičiuoti, patikrinti (t.t. ar nėra akivaizdžiai brokuotinų pavyzdžių), paruošti juos pateikimui (tam taip pat yra nustatyta tvarka).

Beje, 2009 m. pavasaryje mums išnešant jau paruoštus lapus į VRK, tiesiog tarpduryje susidūrėme su keletu žmonių, atbėgusių faktiškai paskutiniąją minutę su keletu lapų. Deja, fiziškai prijungti juos prie nešamų patekti lapų jau nebebuvo laiko ir galimybės (turiu omenyje ne tuos lapus, kurie taip ir dingo, nes paskutiniąją savaitę, neturint pakankamai grįžtamosios informacijos, teko pervežti dalį tuščių lapų iš vienų miestų į kitus, nebespėjant sukontroliuoti, kur kas ir kiek buvo perduota).

Patarimas ir dėl kitiems asmenims perduodamų Jūsų vardu paimtų lapų – pasirašinėkite trumpus perdavimo-priėmimo aktus. Tai ne dėl nepasitikėjimo vienas kitu (gink, Dieve), bet dėl to, kad paskutiniosios savaitės tikrai bus sudėtingos ir intensyvios. Tiesiog, kad susigaudytumėte tarpusavyje. Dar kartą pakartosiu – tikrai neturėtume dėl to vienas kito atžvilgiu įsižeisti. Tikslas – svarbiau.

Beje, buvo ir tokių rinkėjų, kurie patys pasirašę pralaikė lapus iki paskutinės dienos, ne tik nerinkdami šiame lape kitų parašų, bet ir drausdami savo pavaldiniams pasirašyti ir rinkti parašus. Be abejo, tai buvo ne privačios įstaigos ar įmonės. Ir dėl to grįžtamasis ryšys būtinas.

Tiek minčių, kurios yra ir dėl asmeninės patirties.

Dar kartą dėkoju visiems ir sveikinu su Konstitucijos diena.

Pagarbiai,
Zigmas Vaišvila

Kategorijos: Laiškai Alkui, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

39 komentarai

 1. pensininkas:

  Ačiū už pagalbą. Buvo puiki spaudos konferencija. Dėkoju už patarimus. Gal įvyks stebūklas?

 2. Ačiū už šias mintis:

  Ačiū už sveikinimus ir nuoširdžius patarimus savanoriams – kiekvienas prisidedam pagal savo didesnes ar kuklesnes galimybes ir turime Viltį pasiekti pergalę.
  Gerai pamenu 1992- ųjų rudenį ir begalo prieštaringas diskusijas dėl Konstitucijos. Aš pati apsisprendžiau jau spalio 10 dieną. Tą vakarą Kauno savivaldybės salėje įvyko priešrinkiminis susitikimas (vos spėjau atbėgti iš Senamiesčio po paskaitų:) ) su Nuosaikiųjų judėjimu, į kurį atvykote ir Jūs. Jūsų paraginimas balsuoti Už Konstituciją, kad ne visai tobulą, tačiau labai reikalingą, padėjo apsispręsti ne vienam… Dėkui.
  Nepaisant, kad spalio 25-oji – Konstitucijos šventė, vis tik Ta Diena daugelio atminty liko kaip viena juodžiausių dienų, atnešusių daugybę žiaurių ir negrįžtamų politinių praradimų… Grįžo į valdžią senieji nomenklatūrininkai, buvę komunistai , žlugo viltys toliau kurti Valstybę, paremtą Sąjūdžio principais, morale ir vertybėmis…
  Šiandien po truputį grįžta viltis, kad labai , labai siekdami tikslo , vis tik galim susiorganizuoti ir, galbūt, kažką pasiekti…
  Su švente ir sėkmingų, prasmingų darbų!

  • Kemblys:

   ,,Grįžo į valdžią senieji nomenklatūrininkai, buvę komunistai…” – šventas naivumas. Nuo pirmos ‘nepriklausomybės’ akimirkos JIE nepaleido iš rankų: įstatymų leidimo, valstybės iždo, slaptų tarnybų, jėgos padalinių, žiniasklaidos, ryšių tarnybų, energetikos ir t.t.. Nepriklausomybė už dyką nedalinama, atkovoti reikia.

 3. Nepolitikas:

  Praktiški patarimai visada padeda.

 4. lyvis:

  Draugas Zigmai Vaišvila Jūs daug pagrįstai kalbate ar negalėtumėt pateikti visus buvusius referendumas ar tai yra valstybės paslaptis. Negi referendumai sunkiai prieinami ar tai Jūms neparanku. lyvis

 5. Konservatoriai uždraudė rinkti parašus ir pasirašyti:

  lyvis ir tešlagalvis

 6. lyvis:

  A tai Zigmas Vaišvila yra Jūsų draugas. Nežinojau kad Jūs čia esate visi draugai. lyvis

 7. savanore:

  visiskai nepatinka mintis pradeti pildyti kita-us lapa-us,nepabaigus pradeto.ir dar..jei lapa pildo ne vienas zmogus,turetu buti surasomi visi duomenys iki kurio paraso nr. rinko vienas rinkejas,o nuo kurio nr.-kitas ir visi paso duomenys,kad ne vienas lapas niekur nepradingtu.kitu atveju visiskas balaganas gaunasi.

  • S:

   Ir labai teisingai, nedarykit taip, pas mane išimtis. Čia gana sunku, bet aš šiaip taip susitvarkau ir visi parašai kas ką rinko sužymėti, žmonės važiuos aiškintis ir tie kas iš rinkusių atsakingas (jis vienas gali būt pažymėtas tam lape, kitaip neįmanoma), ir ėmęs parašą kitas, ir netgi pasirašęs, kurio nenorės užskaityt. Jaučiu smaugsim Vaigauską mažiausiai penkiese… 😀

   P.S. Jūs nepergyvenkit, viskas tvarkoj ir pagal taisykles, jūs rinkit savo. Šiaip tai pas mane dauguma lapų bus vieno žmogaus rinkti, o “mišrių” tik keletas. Bet nematau skirtumo, ar rinko vienas, ar 10 žmonių, nes šiuo atveju bus svarbu ne tik kas balsus bandys neužskaityt, o kas prižiūrės… 😉

 8. ačiū signatarui:

  ačiū už mintis, kad esate, kad su mumis. mes dar Tauta, šis žodis dar prasmės neprarado.

 9. spreskime patys:

  labai norisi, kad patys spręstume ar parduoti žemę , ar ne, kad visi Lietuvos piliečiai galėtų nuspręsti, o ne kažkokie liberalai

 10. Plyta runkeliams:

  Atsirado patarėjas runkelių referendumui? Jau sakiau, runkeliai niekada nesurinks parašų, kad būtų paskelbtas referendumas. Ar supratot? NIEKADA NEBUS RUNKELIŲ REFERENDUMO!!! Runkeliams tai neįmanoma misija ir kaip visad, tarp runkelių atsiranda tikinčių stebuklais 🙂 Atseit už runkelius kažkas padarys referendumą? 🙂 Čia ir pasimato, kuo runkeliai skiriasi nuo Valdžios žmonių? Runkeliams paaiškinsiu skirtumą, skirtumas tame, jog Valdžioje dirba protingi žmonės, o runkeliai tokie patys kaip degtukas, galvą turi, bet proto nėra. Vaišvila kaip visada savo stiliui, keliatą dienų užsidaręs namuose rašo kliedesius, po to patalpina savo kliedesius ir laukia kada runkeliai pradės jį girti. Neva, koks tas Vaišvila geras, kaip jis teisingai rašo, dar atsiranda ir tokių kurie prisimena 1992 metus ir ką jis ten tokio pasakė. Fanatikai! Runkeliai!! Iš pradžių išmokite atskirti, kas yra kas? Kas yra nepriklausomybės akto signataras? Ar galima taip vadinti kažkokį žmogų, kuris tik rengia spaudos konferencijas ir straipsnius rašo? Tokius vadina žurnalistais arba runkeliais, o nepriklausomybės akto signatarai pagal pavadinimą turėtų darbais įrodyti savo vertę ir tą pavadinimą, kuris buvo kažkada suteiktas. Dabar parašo runkeliams, neva darykit taip ir taip ir galvoja, jog runkeliai suprato. Nejuokinkit!! Referendumo NEBUS!!!! O iš Vaišvilos tuščia vieta, nieko jis nesugeba, jam tik malonu kada runkeliai jam ploja. Plokit ir toliau!! Ir toliau tikėkit stebuklais!!! Toks runkelių gyvenimas, tik svajonėse!! O kai iš savo svajonių pabundate, suprantate, jog kokie buvote runkeliai tokie ir likote!!! Referendumo NEBUS!!!

  • darbas Lietuvai:

   Matau, kad signataras Z. Vaišvila savo tikslą pasiekė – jeigu net tokie, kaip pats čia atlėkei, darbas Lietuvos naudai tikrai duoda vaisių 🙂 Taip rūpi, kad net naktimis nesimiega? Daug ką sako… Kad jau nemiga, toliau tarkuok draugus burokus, lukštenk siemkas ir tikėk, kad referendumo nebus 🙂 🙂 🙂

  • S:

   Aš irgi runkelis. 😀 Galiu lažintis, referendumas BUS – mūsų, runkelių, referendumas. 😉 O po to galėsim sužaist šachmatais ir pasilyginti sugebėjimais – įtariu, kad pastatysiu Jums matą, kupriuk. 🙂

 11. S:

  Ačiū, geri patarimai. Kai ko trūksta. Organizatoriai turi patys surasti visus ir paimti ne tik tuščius lapus, bet kurie nepasiekia reikiamo skaičiaus. Na, ir moralinis palaikymas, visa kita. Mes padarysim lapų surinkimo komandas, kurios važinės paimti. Tuščių lapų dėl savo tingėjimo, ar ypač “sabotažo” čia likti negali. Tam pirma reikalingos žinios, kur nuvažiuot patikrint, ar jei reikia paimt ir panašiai. Aš suprantu viską, jokios struktūros nėra, referendumui ta prasme nepasiruošta ir taip toliau. Pats supranti viską. Šliužas dėl to nusiminė, nekreipk į jo nuotaikas dėmesio. Mes Vilniuj kaip nors patys pabandysim susitvarkyt. Zigmai, jūs labai padėtumėt, jei pasiūlytumėt šitą mintį organizatoriams iš provincijos. Jumis patikės tikrai. Jei būsit kitos savaitės antroj pusėj Vilniuj, būtų gerai, jei pasikalbėtumėt su Julium. Aišku, ne telefonu.

  Aš kitą savaitę įjungsiu ketvirtą parašų rinkimo pavarą. Pirmadienį viską suvedu ir pranešu tam, iš ko paėmiau. Aišku, galėsiu komentaruose pasigirt, tik noriu pirma priduot pilnus lapus pirmadienį į seifą, jausiuosi labiau užtikrintas. 🙂

  Šiaip tai Zigmai, manau mes turim nugalėti, pamatysi kas bus… 😉 Jeigu ką, Latvijoj rusai surinko tik 1/3 reikalingų parašų po pusės laiko, o spėjo surinkt visus, referendumas įvyko. Jeigu mes nesurinksim, pats supranti kokios bus išvados apie mūsų tautos būklę; tačiau tas negresia, kitą savaitę bus lemiamas lūžis – bent taip tikiuosi. 😀

 12. loreta tiskuviene plechaviciute:

  tikime, kad bus twarka

 13. Džiaugiuosi,:

  ach kaip gerai,kad jūs p.Zigmai esate,”judate” ir ”judinate”Tautą.Tikiu-dar yra vilties,kad ”išplauksime į švaresnius vandenis” kada nors.Ir nuoširdus AČIŪ AČIŪ AČIŪ savanoriams,.Visgi mes nesam runkelių tauta…

 14. lyvis:

  Kažkaip padaugėjo pasisakančių už referendumą ar tik nebus atšaukti stribai iš rezervo kad pagelbėtu referendumo protegavimui. lyvis

 15. LTC:

  Parašus renkančių Savanorių DĖMESIUI! Netrukus su jumis gali susisiekti organizatorių atstovai, kad sužinotų esamą padėtį ir reikalui esant suteiktų pagalbą. Prašome bendrauti geranoriškai ir suteikti visokeriopą pagalbą, atsakant į klausimus. Supraskite, kad šių žmonių krūvis yra didžiulis, mes neturėtume gaišti laiko sukurdami neaiškumus ten, kur jų nėra. Atsakykite į klausimus be jokios kūrybos, aiškiai ir tiksliai, taupykime laiką. Jei prireiks, vykdykite su jumis susisiekusių atstovų nurodymus. Nuo to priklauso, ar bus referendumas. AČIŪ!

 16. Žaltys:

  Kyla pagunda boikotuoti Dainų šventę jai valdžiažmogiai uždusins referendumą. Te patys dainuoja jei jaučiasi laimingi žemę pardavę.

 17. S:

  Pridaviau šiandien tris parašų pilnus lapus. 😀 Du pats surinkau, o vieną pagaliau surinko vienas draugas, kuriam daviau. Tai pirmas mano kitiems duotas lapas, kurį vienas žmogus pats pilną surinko. Labai maloniai nustebino, didžiulė pagarba šiam Žmogui! Rytoj turėčiau užbaigt sužinot parašų skaičių visuose mano paimtuose lapuose ir iškart pranešiu organizatoriams. Bent jau man nereikės skambint… 🙂

 18. S:

  Atsirado didesnis galvos skausmas už tą parašų rinkimą. 🙂 Čia ne į temą, bet gal pasiūlykit kelis gražiausius Lietuviškus vyriškus vardus… Atsakingai, kaip balsuodami per referendumą, po Velnių!

  • m > S:

   S., sveikinu sulaukus ar netrukus sulauksiančio sūnaus!:) kokia gera žinia, tik gaila, vardų dabar pasiūlyti negaliu, nes pasidarė neramu dėl paties referendumo ir visi gražūs vardai pabėgo.
   jei skaitėte, tautininkai susiruošė į EP (Europos parlamentą), http://alkas.lt/2013/10/27/tautininkai-pradejo-zygi-i-europos-parlamenta-nuotraukos-video/
   tai kilo minčių – kodėl eiti ten, iš kur sklinda didžiausias pavojus tautiškumui? kodėl padėti sistemai, kuri siekia sunaikinti tai, kas tau svarbiausia, kas mums svarbiausia? na o iš to, pats suprantate, prašosi ir kitos išvados. kai istorija apie Trojos arklį prisimena, ne kokia perspektyva. kartais geriau negalvoti ir nežinoti. tikiuosi, kad klystu ir taip nėra, bet greit pamatysim. gero vakaro ir didelio džiaugsmo tokia gražia proga:)

   • savanore:

    o ,nemaciau,kad ir jus cia cia)

   • S:

    Ačiū. Aš nepriklausau partijoms. Pagalvosim po to.

    P.S. Čia daug klausimų, pavyzdžiui, Prancūzijos “Nacionalinis Frontas” dalyvaus EP rinkimuose ir laimės (pagal apklausas). Iš kitos pusės, mums nereikia nieko mėgdžiot ir laikytis savo, dalyvavimas dorovei kenkia. Dabar jūs nekreipkit jokio dėmesio šitai temai, čia yra smulkmenos, nieko nekeičia ir mūsų apskritai neliečia – svarbiausia dabar tai užmiršt ir jokio laiko negaišt šitai temai! 😉

 19. Gerbiamas Zigmai,telkite:

  pažangių,neabejingų šviesuolių signatarų flangą antram kvėpavimui.Jus tada mandagius,nustūmė pragmatiški gudručiai,apsirgę poniškumo liga.Siūlykit savo kandidatą į prezidentus.

 20. virgis:

  O vaišvilai labai to referendumo reikia jaučiu nia tiek del žemes nepardavimo kiek del Konstitusijos keitimo

 21. virgis:

  jei zigmas bus prezidentu Šakiukai Lietuvelei po metu butu

 22. Snorietis:

  Tebūnie Raudonoji Dalia prakeikta dieną ir tebūna prakeikta naktį; tebūna prakeikta , kai gulasi, ir tebūna prakeikta, kai keliasi.Tebūna prakeikta, kai išeina, tebūna prakeikta, kai įeina. Viešpats jos nepasigailės, tekrinta ant jos Viešpaties pavydas ir tenutrina Viešpats jos vardą nuo dangaus. Dėl jos blogio teatskiria ją Viešpats nuo visų paprastų žmonių pagal visus sandoros prakeiksmus, surašytus Įstatymo knygoje.

 23. rrr:

  kur pasirasit uz referenduma el paste?

 24. SIGITA:

  Pagarba p.Z.Vaisvilai!Jo tevukas buvo nuostabus gydytojas,manau ,kad ten aukstybese jis sunumi didziuojasi!Aciu,uz drasu zodi,kuris tautai reikalingas,kaip tyras vanduo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė