Z.Vaišvila. Visiems, kurie nuoširdžiai triūsia, rinkdami parašus referendumui (39)

Zigmas Vaišvila | feisbuko nuotr.

Zigmas Vaišvila | feisbuko nuotr.

Po š.m. spalio 24 d. spaudos konferencijos Seime, atsiliepdamas į diskusijas komentaruose dėl šios spaudos konferencijos, noriu pasidalinti ir savo kuklia patirtimi, išsakyti vieną kitą mintį bei patarimą tiems kurie nuoširdžiai triūsia, rinkdami parašus referendumo organizavimui ir pasirašydami patys.

Nuoširdžiai dėkoju už Jūsų visų entuziazmą ir darbą, nuoširdžią ir atvirą diskusiją, kaip tai padaryti.

Norėčiau patikslinti mano panaudotą sąvoką – grįžtamasis ryšys. Kalbu apie ryšį tarp parašų rinkimo organizatorių ir visų triūsiančiųjų. Grįžtamasis ryšis – tai nebūtinai reiškia, kad reikia grąžinti jau dabar nebaigtus pildyti parašų rinkimo lapus. Iš tikrųjų, iš dalies užpildyti lapai psichologiškai labai padeda rinkti kitus parašus. Todėl šie Jūsų pastebėjimai teisingi.

Grįžtamasis ryšys gali būti ir informacinis – elektroniniu laišku, SMS žinute, telefono skambučiu. Psichologiškai organizatoriams labai svarbu žinoti situaciją. Ypač paskutinėmis savaitėmis. Nereikia atmesti ir dezinformacijos galimybės, nes matome, kokios pajėgos metamos šio svarbaus darbo trukdymui.

Todėl grįžtamasis ryšys, koks jis bebūtų, turi būti ir būti patikimas.

Dar keletas pastabų ir palinkėjimų, remiantis mano kuklia 2009 m. patirtimi.

Manau, kad likus keletui savaičių gali tekti tuščius lapus permesti iš vienos vietos į kitą (miestą ar rajoną), kur procesas vyksta sparčiau ar net gali trūkti kai kur tuščių lapų.

Paskutiniąją savaitę nereikėtų laukti ir paskutiniųjų dienų lapų su parašais grąžinimui organizatoriams. Mat organizatoriai iš Jūsų visų gautus lapus turi paruošti pateikimui VRK. T.y. suskaičiuoti, patikrinti (t.t. ar nėra akivaizdžiai brokuotinų pavyzdžių), paruošti juos pateikimui (tam taip pat yra nustatyta tvarka).

Beje, 2009 m. pavasaryje mums išnešant jau paruoštus lapus į VRK, tiesiog tarpduryje susidūrėme su keletu žmonių, atbėgusių faktiškai paskutiniąją minutę su keletu lapų. Deja, fiziškai prijungti juos prie nešamų patekti lapų jau nebebuvo laiko ir galimybės (turiu omenyje ne tuos lapus, kurie taip ir dingo, nes paskutiniąją savaitę, neturint pakankamai grįžtamosios informacijos, teko pervežti dalį tuščių lapų iš vienų miestų į kitus, nebespėjant sukontroliuoti, kur kas ir kiek buvo perduota).

Patarimas ir dėl kitiems asmenims perduodamų Jūsų vardu paimtų lapų – pasirašinėkite trumpus perdavimo-priėmimo aktus. Tai ne dėl nepasitikėjimo vienas kitu (gink, Dieve), bet dėl to, kad paskutiniosios savaitės tikrai bus sudėtingos ir intensyvios. Tiesiog, kad susigaudytumėte tarpusavyje. Dar kartą pakartosiu – tikrai neturėtume dėl to vienas kito atžvilgiu įsižeisti. Tikslas – svarbiau.

Beje, buvo ir tokių rinkėjų, kurie patys pasirašę pralaikė lapus iki paskutinės dienos, ne tik nerinkdami šiame lape kitų parašų, bet ir drausdami savo pavaldiniams pasirašyti ir rinkti parašus. Be abejo, tai buvo ne privačios įstaigos ar įmonės. Ir dėl to grįžtamasis ryšys būtinas.

Tiek minčių, kurios yra ir dėl asmeninės patirties.

Dar kartą dėkoju visiems ir sveikinu su Konstitucijos diena.

Pagarbiai,
Zigmas Vaišvila

Kategorijos: Laiškai Alkui, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė