Vilniečiai taps „Kino knygos 2013“ veikėjais (0)

Kino knyga 2013Spalio 26-29 dienomis Vilniaus gatvėse bus galima pamatyti būrelį jaunų žmonių su kino kameromis. Tai ne turistai, tai – švietėjiško projekto „Kino knyga 2013“ dalyviai, 30 kūrybinę atranką įveikusių moksleivių iš visos Lietuvos. Sostinėje jie stebės aplinką ir kurs dienoraštinius filmus apie tai, ką ši pasakoja. Jaunuoliams dokumentuoti padės patyrę Lietuvos režisieriai Andrius Blaževičius, Mikas Žukauskas, Tomas Smulkis, Maratas Sargsyanas, o kūrybinių dirbtuvių metu talkins literatūros ir fotografijos meno atstovai.

„Šiuose filmuose nebus specialiųjų efektų, aktorių, grimo – personažais taps atsitiktiniai praeiviai ar automobiliai, siužetą paįvairins spontaniški miesto gyvenimo nutikimai ir kasdienybės niuansai. Skatinsime jaunuolius pamatyti pulsuojančią aplinkos gyvybę, tokiu būdu jie bus įpareigoti kurti autentišką, o ne perdirbtą pasakojimą. Taip norisi mūsų jaunąją kartą pailsinti nuo informacinių priemonių brukamų vaizdų, atsiriboti nuo formuojamo šabloniško mąstymo būdo“, – savo sumanytą projektą į priekį veda jo vadovė Lina Užkuraitytė.

Jau septintus metus „Kino knygą“ rengianti Lina visus vilniečius ir miesto svečius, kuriems įdomi šiuolaikinio dienoraščio tematika, taip pat kviečia į vieną iš projekto renginių – atvirą diskusiją, vyksiančią spalio 26 dieną, pusę septynių vakaro, Šiltadaržio gatvėje 2.

Savo patirtimi su susirinkusiais dalysis atvirųjų fotografijos dirbtuvių steigėjas Egidijus Kabošis, intermedialistė Vakarė Smaleckaitė, architektas Julius Narkūnas, miesto antropolpgė Jekaterina Lavrinec bei žurnalistė Kristina Sadauskienė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė