Konstitucija – stiprios ir demokratiškos Lietuvos pagrindas (tiesioginė transliacija) (0)

Lietuvos Respublikos Konstitucija | D.Vasiliauskienės nuotr., diena.lt

Lietuvos Respublikos Konstitucija

Spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies žmones Konstitucijos dienos proga. Prieš 21 metus Lietuvos piliečiai referendumo keliu priėmė Konstituciją – pagrindinį ir aukščiausią įstatymą valstybėje.

„Tik suvokdami Konstitucijos vertę ilgalaikei šalies raidai ir vadovaudamiesi ja kasdien, galime kurti darnią Valstybę ir neišklysti iš Tautos pasirinkto kelio. Šis kelias grįstas solidarumu ir meile laisvei, Tėvynei, žmogui, kalbai“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovės teigimu, Konstitucijoje sudėta visos tautos vizija, kokią šalį norime kurti, todėl turime ją branginti ir saugoti kiekvieną dieną. O bandymai pritaikyti Konstituciją savo interesams veda į aklavietę, kur Valstybė nusigręžia nuo žmogaus, o žmogus – nuo Valstybės.

„Pagarba pagrindiniam mūsų šalies įstatymui yra ne tik Valstybės brandos matas, bet ir laisvos, demokratiškos ir stiprios Lietuvos ateities garantija“,– teigia Prezidentė.

Diskusija Prezidentūroje | Alkas.lt nuotr.

Diskusija Prezidentūroje | Alkas.lt nuotr.

Minint Konstitucijos dieną penktadienį, spalio 25 d., Lietuvos Respublikos Prezidentūroje 10 val.  prasidėjo diskusija „Lietuva pagal Konstituciją: kur esame?“, kurioje  aptariama, kaip sekasi kurti atvirą, pilietinę ir teisinę valstybę pagal pagrindinį tautos susitarimą.

Diskusijoje dalyvauja konstitucinės teisės ekspertai profesoriai Vytautas Sinkevičius ir Egidijus Kūris, politikai – Česlovas Juršėnas, Julius Sabatauskas, Stasys Šedbaras, politologai, politikos apžvalgininkai ir žurnalistai – Vincentas Vobolevičius, Algimantas Šindeikis, Rimvydas Valatka, Ramūnas Bogdanas, Vladimiras Laučius, Indrė Makaraitytė, Rytas Staselis, taip pat teisę studijuojantys studentai. Diskusijai vadovauja LRT žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Diskusija transliuoja televizijos kanalas „LRT Kultūra“ (iki 11:30 val.).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė