A.Janukonis. Rusijos embargą pienui iššaukė Lietuvos embargas elektrai? (3)

Andrius Janukonis | feisbuko nuotr.

Andrius Janukonis | feisbuko nuotr.

Aiškėja priežastis, kuri galimai iššaukė Rusijos embargą lietuviškiems pieno produktams. Tikėtina, kad tai – Lietuvos embargas rusiškai elektrai, kurį mūsų šalis įvedė pirmoji.

Juk Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą dėl elektros formaliai galima laikyti karteliniu, užkirtusiu kelią rusiškam produktui.

Pagalvokime, ar šių įvykių šviesoje įtikinamai atrodys Lietuvos pareigūnų pasipiktinimai Rusijos veiksmais Europos Komisijai, kurios pagalbos viliamasi sulaukti?

Tai atrodys taip pat nenuoširdu, kaip ir dabartinis politinis sąmyšis dėl aukštos elektros kainos.

Politikai šiandien nepaprastai stebisi, prognozuoja, vertina susidariusią padėtį, siūlo sprendimo variantus. Viskas buvo aišku iš anksto. Jeigu apriboji elektros tiekėjų konkurenciją ir pigios elektros importą, tuomet elektrą tenka pirkti brangiai.

Veiksmų seka, iššaukusi didesnę kainą, buvo vieša. Lietuvos elektros vartotojams nenaudinga sutartis, parengta buvusio energetikos ministro Arvydo Sekmoko vadovavimo metu, buvo pasirašyta kovo mėnesį ir įsigaliojo vasarą. Sprendimo efektą – išaugusią elektros kainą – pamatėme dabar.

Viskas – kaip ant delno. Visa situacija politikams ir energetikams buvo puikiai žinoma. Tad kodėl šiandien stebimasi?

Įdomi dar viena detalė. Rusijai atsisakius įsileisti Lietuvos pieną, šioje rinkoje pienas nebrango. Gi Lietuva pralaimėjo abiem frontais: ir elektros kaina užaugo, ir vartai pieno eksportui uždaryti.

Faktas, kad valstybė pralaimi visais frontais, kuomet kalba sukasi apie konservatorių veiklos energetikoje paveldą, jau nebestebina. Nepaisant to, tokios žinios negali neliūdinti.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė