„Istorijos detektyvai“: Kas buvo leičiai, nacių generolo giminės paslaptis ir sensacinga Lietuvos vardo kilmė (18)

Mindaugo Mikulėno pieš.

Mindaugo Mikulėno pieš.

Spalio 26 d., šeštadienį, 15 val. LRT TV laidoje „Istorijos detektyvai“ Virginijus Savukynas ieškos atsakymų į painius, atrodo labai skirtingus, tačiau, kaip pasirodys, tarpusavyje susijusius klausimus: Kuo pasitikėti tais, laikais, kai artimiausi giminaičiai buvo pasiruošę suvarti peilį į širdį? Kas atkeršijo už Mindaugo nužudymą? Kas sieja Gedimino pavaldinį su nacistinės Vokietijos generolu Erichu fon Manšteinu (Erich von Manstein)? Kokią Lietuvos valstybės paslaptį slepia leičių kaimų pavadinimai? Iš kur kilo Lietuvos vardas?

XIII amžiuje giminaičiai buvo ir stiprybė, ir pavojus. Jie ne tik galėjo padėti kovoje, bet ir patys smeigti durklą iš už nugaros. Tad ar valdovas turėjo kokią kitą atramą? Keršytojai už Mindaugo mirtį rodo, jog taip. Štai kaip metraščiuose aprašomas Treniotos nužudymas: „Paskui keturi bernai, Mindaugo žirgininkai, pradėjo galvoti, kaip galėtų užmušti Treniotą. Jam einant į prausyklą praustis, jie nutaikę tokį patogų laiką, užmušė Treniotą. Tokia buvo Treniotos nužudymo pabaiga“.

Kas gi buvo tie žirgininkai? Gal paslaptingieji leičiai? Kas jie tokie buvo? Ką veikė? Ir kuo nusipelnė Lietuvos valstybei?

Iš kur atsirado Lietuvos vardas? Jūs tikriausiai žinote daug versijų, bet mes pateiksime naujausių tyrinėjimų rezultatus. Jie visiškai kitaip leidžia įsivaizduoti Lietuvos vardo kilmę. Ši teorija apverčia aukštyn kojomis mūsų įsivaizdavimą apie mūsų istoriją. Nauja teorija teigia, kad Lietuvos vardas kilo iš karo sferos.

Erichas fon Manšteinas buvo nacistinės Vokietijos generolas. Jis tęsė savo giminės karinę tradiciją – jo prosenelis buvo Prūsijos generolas. Prasidėjus karui su Sovietų sąjunga, jis su tanku pervažiavo per Lietuvą. Tačiau kaip šis generolas susijęs su Vytenio ir Gedimino pavaldiniu?

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė