Pirmasis Lietuvos palydovas LitSat-1 jau pasiekė NASA bandymų centrą (0)

„LitSat-1“ bandymai | Organizatorių nuotr.

„LitSat-1“ bandymai | Organizatorių nuotr.

Tuo metu kai centrinė Lietuvos žiniasklaida skambiai reklamuoja, kad pirmas lietuviškas palydovas „Lituanica SAT-1“ šį vakarą (spalio 24 d.) iškilmingai iš LRT studijos bus palydėtas į NASA  būstinę, kitas pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“ į NASA būstinę kelionę pradėjęs spalio 9 d. jau pasiekė savo kelionės tikslą!..

Praėjusią savaitę išsiųstas Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos kosmoso asociacijos sukurtas pirmasis Lietuvos kosminis palydovas „LitSat-1“ sėkmingai praėjo specialią Jungtinių Amerikos Valstijų muitinės patikrą ir jau pasiekė Hjustoną. Čia, Johnons Space centre „LitSat-1“ tinkamumą skrydžiui tikrins NASA Tarptautinės kosminės stoties krovinių saugumo komisija.

„Didžioji dalis skrydžio saugumui užtikrinti reikalingų bandymų jau atlikta Lietuvoje, kartu su palydovu nusiuntėme šių bandymų protokolus. Jei protokolai bus įvertinti teigiamai, Hjustone beliks atlikti mechaninės tolerancijos testą,“ – informavo „Misijos Lituanica 80“ techninės dalies vadovas, Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.
Mechaninės tolerancijos testo metu tikrinama, kaip tiksliai mechaniškai pagamintas palydovas, ar tinkamas jo dydis, ar nėra išorinių detalių, kurios galėtų užkliūti palydovo paleidimo įrenginyje.

Šią savaitę Amerikos bendrovė „Nanoracks“, gabenanti mokslinius krovinius į Tarptautinę kosminę stotį, dar kartą patvirtino, kad nepaisant  buvusių trikdžių NASA veikloje, toliau galioja oficialiai patvirtintas „LitSat-1“ paleidimo į kosmosą grafikas, pagal kurį bandymų pabaiga –  lapkričio 1-oji. Gavus leidimą skrydžiui, „LitSat-1“ palydovas bus sudėtas į paleidimo įrenginį ir išgabentas į Valopso salą Virdžinijos valstijoje. Iš čia įsikūrusios skrydžių bazės gruodžio 8 d. numatytas skrydis į kosmosą kompanijos „Orbital“ raketa nešėja „Cygnus“.

Nuo šiol kūrėjams tiesiogiai susisiekti su palydovu pavyks tik tada, kai jis bus paleistas į kosminę orbitą. Tada jų laukia dar viena ypatinga misija – į palydovą išsiųsti tris tautos mylimiausius žodžius, kuriuos Lietuvos žmonės šiuo metu renka kaip labiausiai vertus pirmą kartą lietuviškai nuskambėti kosmose.

Kokie 3 tautos išrinkti žodžiai turėtų nuskambėti istorinę akimirką, galima siūlyti misijos interneto svetainėje.
Dar vienas lietuviškas palydovas Lituanica Sat-1 į JAV yra išlydimas šiandien.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė