Užutrakio dvaro sodyboje vyks dviejų dienų menotyros bei muziejinio švietimo konferencija (0)

Užutrakio dvaras | trakai-visit.lt nuotr.

Užutrakio dvaras | trakai-visit.lt nuotr.

Spalio  24-25 dienomis Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija ir Karaliaus Jono III Rūmų muziejus Vilanove organizuoja dviejų dienų menotyros bei muziejinio švietimo konferenciją, kuri vyks buvusių grafų Tiškevičių rūmų baltoje salėje Užutrakio dvaro sodyboje.

Užutrakio Rūmai per paskutiniuosius penkerius metus buvo intensyviai restauruojami. Lietuvos ir Lenkijos kultūros institucijų bendradarbiavimo dėka šiuo metu juose pristatoma unikali aristokratiškos rezidencijos interjerų rekonstrukcijos ekspozicija. Tai puikus kultūrinio dialogo, kurį rengia Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija su Lenkijos muziejais, o būtent: Karaliaus Jono III Rūmų muziejumi Vilanove, Varšuvos nacionaliniu muziejumi, Krokuvos nacionaliniu muziejumi, Krokuvos miesto istorijos muziejumi, Voiceho Veiso (Wojciech Weiss) muziejumi Krokuvoje, Palenkės muziejumi Balstogėje ir Lancuto pilies muziejumi, rezultatas.

Pirmos konferencijos dienos tema – „Apie XIX/XX amžiaus sandūros estetiką. Tarp istorizmo ir modernizmo“. Kalbėsime apie to laikmečio meną Lietuvoje ir Lenkijoje, apie mecenatų ir kolekcininkų veiklą bei įžymius architektūrinius ir landšaftinius kūrinius. Atkreipsime dėmesį į besiformuojančius tuomet naujus madų bei fotografijos reiškinius. Planuojame 9 referatus bei filmo, skirto vienam iš žymių Lietuvos dailininkų, kuris mokėsi Krokuvos meno akademijoje, pristatymą.

Antrą dieną pašvęsime Muziejiniam švietimui, jo vystymosi kryptims ir perspektyvoms. Be teorinės dalies, numatytos programoje, planuojami ir praktiniai mokymai. Šių užsiėmimų tikslas tai praktinis dalyvių muziejinio švietimo gebėjimų ugdymas ne tik Užutrakio rūmų ekspozicijoje bet ir kituose Lietuvos muziejuose.

Kruopščiai parinktų Lietuvos ir Lenkijos specialistų ir ekspertų, aktyvių  mokslinėje veikloje bei mokymuose, paskaitų ir bendravimo metu įgytomis žiniomis bus ne tik praplėstos istorinių ir meno tyrimų perspektyvos, bet ir sukurti taip vadinamo „Draugiškojo muziejaus“ pamatai. Ši konferencija, tai pradžia kasmetinių susitikimų Užutrakyje, kurių metu bus keičiamasi idėjomis ir patirtimi, bus kuriamas bendradarbiavimo pagrindas bei ieškoma bendrumų veikloje, nukreiptoje į abiejų tautų kultūros paveldo išsaugojimą.

Projektą finansuoja Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija, koordinuoja Karaliaus Jono III rūmų muziejus Vilanove.

Registracija pirmai, antrai arba abiems konferencijos dienoms iki 2013 spalio 20 d. – raikob@wp.pl, tel. 865440731.

Daugiau informacijos ir programą rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė