Ūkininkai Vilniuje pradeda rudens švenčių sezoną (0)

Aroundtheplate.org nuotr.

Aroundtheplate.org nuotr.

Spalio 19 d. ir spalio 26 d., ateinančiais savaitgaliais, bitininkai ir obuolių augintojai iš visos Lietuvos rinksis Vilniuje, kur šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ vyks tradicinės ūkininkų šventės „Visos medaus spalvos“ ir „Visos sodų spalvos“. Dvi savaites čia taip pat vyks pirmoji Lietuvoje rudens gėrybių saugotojų – kaliausių paroda.

Į spalio 19 d., šeštadienį, vyksiančią šventę „Visos medaus spalvos“ susirinks kelios dešimtys bitininkų, kurie pristatys daugiau nei 30 skirtingų rūšių medaus, įskaitant įvairiausius medaus mišinius, bičių vaško gaminius, kitus bičių produktus. Susirinkusieji galės apžiūrėti unikalią mokomąją priemonę – stiklinį avilį, vyks medaus degustacijos, vyks žaidimai ir viktorinos.

„Ne veltui pavadinome šventę „Visos medaus spalvos“. Šventės metu pristatysime platų asortimentą visų Lietuvos teritorijoje išgaunamų medaus rūšių. Tai nebus tik tradicinė medaus gamintojų mugė. Mes šią šventę esame linkę laikyti šviečiamuoju renginiu, kuris bus orientuotas ne į bitininkus, bet į vartotojus. Siekiame, kad kiekvienas medaus valgytojas sužinotų, kas tai yra geras medus, kuo naudingos skirtingos jo rūšys ir visą jiems aktualią informaciją“, – sako ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius Mindaugas Maciulevičius.

Šventės metu bitininkai prekiaus ne tik tradiciniu liepų, miško augalų, bet ir viržių bei daugybės kitų rūšių medumi. Taip pat didelis dėmesys bus skirtas išskirtinės kokybės medui. „Didžioji dalis šventėje prekiausiančių bitininkų turi išskirtinės kokybės sertifikatus. Tai reiškia, kad jų tiekiamas medus yra išgaunamas pagal aukščiausios kokybės technologijas, laikantis griežtų apribojimų. Taip užtikrinant, kad vartotojus pasieks išskirtinės kokybės produkcija“, – teigia M.Maciulevičius.

Lietuvos bitininkų asociacijos pirmininko Žilvino Šolio teigimu, medus yra daug daugiau nei saldiklis ir yra daug detalių, kurių nežino eilinis medaus pirkėjas. „Medus pats savyje sukaupia daug gerų savybių. Tačiau dažnai vartotojams yra pasiūlomas toks platus šio produkto pasirinkimas, kad jam itin sunku atsirinkti tinkamiausią. Visų pirma, reikia vartoti medų būtent to regiono, kur pats gyveni. Bitės surenka medų iš tų augalų, kurie turi vitaminų ir mikroelementų, kurie reikalingi būtent tos vietovės gyventojams. Taigi įvežtas iš Argentinos ar Afrikos medus lietuviams tegali būti tik saldiklis. Kaip imuninės sistemos stimuliatorius jis jau nebeveikia“, – pasakoja Ž. Šolys.

Kitą svaitgalį, spalio 26 dieną, kartu su tradiciniu ūkininkų turgeliu, prie Vilniaus „Akropolio“ vyks jau tradicine tapusi, specializuota, išskirtinai Lietuvos ūkiuose užaugintų obuolių šventė „Visos sodų spalvos“. Šventės organizatoriai žemės ūkio kooperatyvas  „Lietuviško ūkio kokybė“ ir Lietuvos verslinių sodų asociacija „Vaisiai ir uogos“, bendradarbiaujant su VšĮ „Ekoagros“.

Šventėje dalyvaus visų pagrindinių sodininkystės bei mažesniųjų ūkių atstovai. Bus pristatytas didžiausias obuolių veislių pasirinkimas – nuo trisdešimties iki penkiasdešimties skirtingų Lietuvoje augančių obuolių veislių.

„Šventės lankytojai galės ne tik paskanauti skirtingų rūšių obuolius, sužinoti daugiau apie obelis, jų priežiūrą, bet ir paragauti įvairiausių sulčių bei jų mišinių. Rinksime ir didžiausią Lietuvoje užaugintą obuolį“, – pasakoja M.Maciulevičius.

Nuo spalio 18 iki lapkričio 4 dienos prie Vilniaus „Akropolio“ vyks unikali rudens gėrybių saugotojų – kaliausių paroda.

„Dažnas vaikas šiandien kaliausę geriausiu atveju yra matęs tik animaciniame filmuke. Parodoje kaliausės bus linksmos ir draugiškos – tokios su kuriomis norėtųsi nusifotografuoti“, – sako Vilniaus „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius.

Visus panorusius įsiamžinti su kaliausių parodos eksponatais nemokamai nupaveiksluos fotografas, o daugiausiai „patinka“ Vilniaus „Akropolio“ „Facebook“ profilyje surinkę laimingieji bus apdovanojami kvietimais į „Akropolio“ Ledo areną.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė