Lietuviškas kosminis palydovas (video) (2)

Lituanica-SAT-1

Lituanica-SAT-1

Lietuva žengė dar vieną žingsnį kosmoso link. Spalio pradžioje Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (Didlaukio g. 47, Vilnius) įrengtoje laboratorijoje buvo pristatytas „LituanicaSAT-1“ palydovas. Tai pirmasis viešas veikiančio palydovo modelio pristatymas – dar šį mėnesį palydovas bus išsiųstas į JAV.

Pristatymo metu buvo demonstruojama, kaip veikia ryšio su palydovu užtikrinimo įranga nuotoliniu būdu, ir paaiškinta, kaip bus palaikomas ryšys su palydovu, skriejančiu Žemės orbita. Taip pat pirmą kartą buvo pristatytas pilnai sukomplektuotas palydovo prototipas, išbandytos pagrindines jo gyvybines funkcijas užtikrinančios sistemos.

Į kosmosą palydovas „LituanicaSAT-1“ bus paleistas gruodžio 8 d. iš Volopo salos skrydžių centro, JAV, per Tarptautinę kosminę stotį, bendradarbiaujant su NASA.

„LituanicaSAT-1“ palydovą kuria daugiau nei 30 narių komanda, sudaryta iš įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistų, jaunų lietuvių mokslininkų, inžinierių, fizikų, programuotojų, gyvenančių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Vilniaus universitetui bendradarbiaujant su VšĮ „Inovatyvūs inžineriniai projektai“ į Žemės orbitą paleistas palydovas „LituanicaSAT-1“ atliks pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus, išbandys lietuvių sukurtas technologijas ir testuos alternatyvius energijos šaltinius ekstremaliomis sąlygomis.

INIT TV kartu su studija „Baltų Atlantida“ kuriamoje TV laidoje „Gyvenu čia“ apie pirmą lietuvišką palydovą (laida „Gyvenu čia“ rodomos INIT TV kanalu pirmadieniais 18.20 val. pakartojimas penktadieni 20.30 val.):

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė