Karaliaučiuje atidaryta K.Donelaičiui skirta paroda „Metų laikai“ (0)

Parodos atidarymas |  R.Senapėdžio nuotr.

Parodos atidarymas | R.Senapėdžio nuotr.

Spalio 17 d. Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities istorijos ir dailės muziejuje buvo atidaryta bendra Šakių rajono ir Karaliaučiaus srities Gumbinės (dabar Gusevo) moksleivių projekto „Metų laikai“, skirto artėjančioms neeilinėms K.Donelaičio metinėms, piešinių paroda.

Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius, sveikindamas parodos dalyvius ir svečius pasidžiaugė, jog K.Donelaičio kūrybos meninėse interpretacijose dalyvauja ne tik profesionalūs dailininkai – tapytojai, grafikai, skulptoriai, medalininkai, bet ir moksleiviai, kurie gerai įsigilinę į K.Donelaičio kūrybą, perteikia savo įspūdžius prasmingais siužetais, spalvų įvairove.

Projektas „Metų laikai“, vykęs visus metus, suvienijo Šakių rajono ir Gusevo (buv. Gumbinė) moksleivius bendram tikslui – kuo geriau pažinti K.Donelaičio kūrybą, ją įprasminti dailės kūriniuose. Keturių susitikimų, simbolizuojančių keturis metų laikus, metu buvo sukurta per 40 darbų, o keturi darbai – Žiema, Pavasaris, Vasara, Ruduo, buvo kuriami bendrai, kaip kolektyvinis autorinis darbas.

Lietuvos Respublikos Seimas 2014–uosius metus yra paskelbęs Kristijono Donelaičio metais, o 2012 m. pavasarį pasirašytas bendras Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Kaliningrado srities kultūros ministerijos pasirengimo K.Donelaičio jubiliejui priemonių planas numato platų, įvairiapusišką poeto asmenybės ir jo kūrybos pristatymą.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė