Lietuva išrinkta į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą! (8)

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba | vikipedijos nuotr.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba | vikipedijos nuotr.

Spalio 17 d. Lietuva išrinkta į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą (United Nations Security Council) – nuolat veikiantį vieną iš šešių svarbiausių Jungtinių Tautų padalinių. Saugumo Taryba yra atsakinga už tarptautinės taikos ir saugumo palaikymą. Veikloje remiasi Jungtinių Tautų chartija.

Balsuojant Generalinėje Asamblėjoje Lietuvą palaikė 187-ių valstybės iš 193-ių. Dabar mūsų šalis  2014 ir 2015 metais bus viena iš 10 nenuolatinių šios tarybos narių. Nuolatinės narės Saugumo Taryboje yra Jungtinės Valstijos, Kinija, Rusija, Prancūzija ir Didžioji Britanija, jos turi veto teisę.

Spalio 17 d. kartu su Lietuva į Saugumo Tarybą taip pat buvo išrinktos Čilė, Saudo Arabija, Čadas ir Nigerija. Jos pakeis Azerbaidžaną, Gvatemalą, Maroką, Pakistaną ir Togo valstybes. Šiuo metu JT Saugumo Taryboje nenuolatinėmis narėmis dar yra Argentina, Australija, Liuksemburgas, Pietų Korėja, Ruanda.

Saugumo Taryba turi teisę spręsti dėl karinės jėgos panaudojimo. Sprendimai priimami devynių balsų dauguma.

Lietuva yra pirmoji iš Baltijos valstybių, išrinkta į Saugumo Tarybą.

„Tapusi JT Saugumo Tarybos nare, Lietuva dalyvaus svarbiausių sprendimų, susijusiu su globaliu saugumu, priėmime. Po pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai tai naujas garbingas iššūkis ir įsipareigojimas visai tarptautinei bendruomenei“, – sakė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Baigusi pirmininkavimą ES Tarybai Lietuva nuo sausio pirmos perims ir Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos pirmininkavimo vairą. JT Saugumo Tarybą sudaro 15 narių.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė