Į šventę kviečia prieš penkerius metus įkurtas Balsių mitologinis parkas (5)

Balsių mitologinis parkas | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Balsių mitologinis parkas | Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien, spalio 17 d. sukanka 5 metai, kai Balsių mitologinis parkas pradėjo savo kultūrinį gyvenimą. Šia proga balsių bendruomenė kviečia menininkus, rėmėjus ir kaimynus, prisidėjusius prie šios idėjos, 17:30 val. susitikti parke ir pasidžiaugti gražiais darbo vaisiais.

Parkas tapo ryškiu akcentu bendruomenės gyvenime, jame vyko net keturi Tarptautiniai granito skulptūros simpoziumai, jų metu sukurta 13 granitinių skulptūrų, 8 ąžuolinius suolus.

Erdvėm kurią suprojektavo architektas Eduardas Lozuraitis, tapo mėgstama vieta pasivaikščioti, susitikti su draugais, surengti muges bei tradicines bendruomenės šventes.

Užgavėnėse ir Balsių bendruomenės šventėje dalyvauja virš 2000 gyventojų ir svečių. Parkas tapo kultūros židiniu atokioje bendruomenėje, į kurio šventes įsiliejo ir naujos mokyklos kolektyvas. Parke savo pasiekimus pristato mokyklos neformalaus ugdymo būreliai, koncertuoja mokyklos choras ir etnokultūriniai kolektyvai.

Mitologinio parko idėja puoselėjama nuo 2003 metų, kai dar tik besikuriantis Balsių rajonas buvo be asfaltuotų gatvių, apšvietimo, mokyklos ir kitos infrastruktūros. Talkų metu buvo sodinami medžiai, tikima savo svajonėmis ir gražia ateitimi, kuria patys ir sukursime.

Balsių bendruomenės iniciatyva, kuria palaikė LR Kultūros ministerija, Kultūros rėmimo fondas, Vilniaus m. savivaldybės kultūros ir švietimo skyrius, Lietuvos skulptorių sąjunga ir Balsių bendruomenės gyventojai, tapo išskirtiniu pavyzdžiu savo gyvenamosios erdvės formavime.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė