„Nepatogus kinas“ vėl kviečia nagrinėti žmogaus teisių, ekologijos, žodžio laisvės temas (0)

Sustabdyta filmo „Google“ ir pasaulio smegenys“  akimirka

Sustabdyta filmo „Google“ ir pasaulio smegenys“ akimirka

Spalio 23–30 dienomis Vilniuje ir lapkričio mėnesį kituose miestuose jau septintą kartą prasidės dokumentinio kino festivalis „Nepatogus kinas“.

Kelios dešimtys filmų nagrinės žmogaus teisių, ekologijos, žodžio laisvės ir kitas opias temas. Nemiršta tradicija, jog visi filmų seansai yra nemokami: kiek verta mokėti už bilietą, palikta nuspręsti kiekvienam žiūrovui.

Filmų festivalio „Nepatogus kinas“ programoje – 42 filmai, suskirstyti į aštuonias rubrikas. Tarp jų „Pasaulis 2015“, nagrinėjantis ateities vizijas, „Posovietinė panorama“ leidžia žvilgtelėti į kaimynus ir pačius save, „Visi į gatvę“ nagrinėja visuomenės balso problemas šiandien ir t.t. Į festivalį atvyksta net 17 užsienio svečių, kino kūrėjų, filmų herojų ir visuomeninių, pristatysiančių filmus ir dalyvausiančių festivalio renginiuose.

Anot festivalio direktoriaus, nuo pat pirmojo festivalio formuojant programą stengiamasi rasti balansą tarp filmų tematikos ir jų meninės vertės.

„Europietiško filmo mėgėjus tikrai nudžiuginsime, pvz., belgų juosta – J. le Mairo filmu „Arbata ar elektra“. Jis pernai Europos kino akademijos buvo nominuotas kaip geriausias filmas. Juosta pasakoja apie Atlaso kalnuose Maroke įsikūrusio miestelio gyvenimą ir kaip jis pasikeičia, kai miestelyje įvedama elektra. Tai metaforiškas gilius klausimus apie žmonijos vystymąsi keliantis filmas“, – teigia Gediminas Andriukaitis.

„Nepatogus Kinas“ – kol kas vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. Nuoįkūrimo 2007 m. festivalio edukacinėse peržiūrose apsilankė daugiau nei 60 tūkst. žiūrovų. Festivalio organizatoriai siekia dokumentinio kino pagalba plėsti savo žiūrovų akiratį, atkreipti dėmesį į įsisenėjusius ir naujus socialinius iššūkius.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė