Lukošiškės sentikių cerkvė papildė Kultūros vertybių registrą (0)

Lukošiškės sentikių cerkvė

Lukošiškės sentikių cerkvė

Medinė Lukošiškės Švč. Dievo Motinos Užtarėjos sentikių cerkvė šiais metais rugsėjo mėnesį įtraukta į Kultūros vertybių registrą. Šiam kultūros paveldo objektui patvirtintas vietinis reikšmingumo lygmuo. Cerkvę įrašyti į Kultūros vertybių registrą ir taip jai suteikti teisinę apsaugą nutarė Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba, vadovaujama Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prodekanės dr. Justinos Poškienės.

„Medinukė, mažutė, senovinė – ši šimtametė kukli cerkvė ypatingai svarbi vietinei religinei bendruomenei. Ji pati ir prižiūri, tvarko šį sakralinį objektą. Šios bendruomenės iniciatyva cerkvė ir įtraukta į Kultūros vertybių registrą. Tačiau mūsų žiniomis tai nėra darbų pabaiga – bendruomenė ketina kreiptis dėl papildomų lėšų gavimo ir toliau tvarkyti pastatą“ –  pasakoja Kultūros paveldo departamento vyriausioji specialistė Rita Kuncevičienė.

Lukošiškėje (Tverečiaus sen., Ignalinos r.) esanti sentikių cerkvė pasižymi sakralinėmis,

architektūrinėmis, etnokultūrinėmis vertingosiomis savybėmis. Cerkvė yra stačiakampio plano su pastoge ir mediniu varpinės bokšteliu. Šis sakralinis objektas vertingas tiek išorinėmis, tiek vidinėmis architektūrinėmis detalėmis: bažnyčios fasadai horizontaliai apkalti medinėmis lentomis, dvivėrės durys iš išorės apkaltos dekoratyviniu sluoksniu „eglute“, saugotinos medinės langų konstrukcijos, o pastato viduje – medinis tapytas altoriaus kryžius, medinių lentų grindys.

Lukošiškės sentikių parapija buvo įkurta XX a. pradžioje. Lietuvos Sentikių Bažnyčios Aukščiausiosios Tarybos Vilniuje duomenimis, cerkvė Lukošiškės kaime buvo pastatyta 1912 m., kaip sentikių religinės bendruomenės maldos namai.

Lukošiškės sentikių cerkvės durys

Lukošiškės sentikių cerkvės durys

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė