Seime rengiamos dvi tarptautinės konferencijos, skirtos ES kovos su prekyba žmonėmis dienai paminėti (2)

airijaonline.lt nuotr.

airijaonline.lt nuotr.

Spalio 17–18 dienomis Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime, rengiamos dvi su Lietuvos Respublikos pirmininkavimu Europos Sąjungos (ES) Tarybai susijusios tarptautinės konferencijos, skirtos septintajai ES kovos su prekyba žmonėmis dienai paminėti.

Spalio 17 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetu, Nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės Europos institutu prie Jungtinių Tautų, Baltijos jūros valstybių tarybos darbo grupe kovai su prekyba žmonėmis ir Estijos Tartu universitetu, organizuoja konferenciją „Adstringo: kova su prekyba žmonėmis priverstiniam darbui plėtojant partnerystę, tobulinant identifikavimą ir įgyvendinant organizacines priemones“. Ši konferencija papildo spalio 18 d. vyksiančią konferenciją. Dalyvių skaičius ribotas.

Daugiau informacijos apie renginį ir renginio programą galima rasti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens svetainėje www.eu2013.lrs.lt, renginiui skirtame puslapyje.

Spalio 18 d. Seimo Konferencijų salėje (III rūmai) Vidaus reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetu ir Europos Komisija, organizuoja konferenciją „Tiriant prekybos žmonėmis ir interneto sąsajas: kibernetinė erdvė prevencijai – ne verbavimui“. Renginyje laukiama apie 150  atstovų iš Europos Komisijos, Europos Parlamento, Europos Sąjungos valstybių narių, Baltijos jūros regiono, tarptautinių organizacijų, mokslo, verslo, pilietinės visuomenės.

Konferencijoje numatoma diskutuoti apie interneto naudojimą prekybos žmonėmis aukų verbavimui, apie paklausos elektroninėje erdvėje problemos sprendimą, visuomenės švietimo kampanijas ir kitokią prevencinę veiklą; taip pat bus aptariama, kaip tiriami nusikaltimai ir atliekamas baudžiamasis persekiojimas, kaip teikti elektronines paslaugas prekybos žmonėmis aukoms ir kt.

Pirmoje konferencijos dalyje sveikinimo žodį tars Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, kalbės vidaus reikalų ministras Alfonsas Dailis Barakauskas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, Europos Komisijos koordinatorė kovai su prekyba žmonėmis Myria Vassiliadou. Pagrindinį pranešimą perskaitys prof. Dona Hjuz (Rod Ailendo universitetas JAV).

Antroje konferencijos dalyje vyks politikų, verslininkų, teisėsaugos, tarptautinių ir pilietinės visuomenės organizacijų atstovų, specialistų diskusijos trijose darbo grupėse.

Renginio programą galima rasti čia. Pirmoji konferencijos dalis (9-9.40 val.) bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė