Pasienyje su Baltarusija pradedamos naikinti kiaulės (0)

efoto.lt, A.Dundzytės nuotr.

efoto.lt, A.Dundzytės nuotr.

Lietuvoje pradedami prevenciniai veiksmai, ginantis nuo Baltarusijoje siaučiančio afrikinio kiaulių maro. Bus pradėtos naikinti kiaulės ir tai bus daroma be išimčių visiems gyventojai, gyvenantiems maždaug 10 kilometrų atstumu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos.

Buferinė zona nustatyta Lietuvos pasienyje su Baltarusija, ji apima Druskininkų, Ignalinos, Lazdijų, Šalčininkų, Švenčionių, Varėnos, Vilniaus, Visagino ir Zarasų rajonų savivaldybes.

Būtinybė nustatyti buferinę zoną iškilo dėl daugėjančių pranešimų apie afrikinio kiaulių maro protrūkius laukinėje gamtoje Baltarusijoje.

Neatmetama galimybė, kad šernų migracijos metu užkratas gali patekti ir į Lietuvos teritoriją, todėl pasienyje su Baltarusija jau naudojami repelentai, atbaidantys šiuos laukinius gyvūnus.

Nustatytoje zonoje esančiose kiaulių laikymo vietose bus taikomi patys griežčiausi biologinės saugos priemonių reikalavimai. Kiaulių laikytojai iki šių metų gruodžio 1 d. privalės įgyvendinti visas biologinės saugos priemones.
„Kiaulių laikytojai, kurie laiku neįgyvendins biologinės saugos reikalavimų, bus raginami nelaikyti kiaulių (jas skersti savo reikmėms arba parduoti į skerdyklą), be to, kiaulių laikytojai galės gauti valstybės teikiamą kompensaciją už buferinėje zonoje laikomų kiaulių paskerdimą. Šiuo metu jau parengti Žemės ūkio ministro įsakymų projektai dėl numatomos kompensacijos mokėjimo ir jos paskaičiavimo. Pasinaudoję valstybės parama, augintojai turės įsipareigoti bent metus laiko nelaikyti kiaulių“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė