Teismas įteisino LRTK sprendimą dėl Pirmojo Baltijos kanalo retransliacijų nutraukimo (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Šiandien (spalio 14 d.) Vilniaus apygardos administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimia trims mėnesiams sustabdė Pirmojo Baltijos kanalo (BPK) retransliavimą Lietuvos teritorijoje.

Kaip žinia spalio 9 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nutarė įpareigoti Lietuvos jurisdikcijai priklausančius retransliuotojus laikinai, trims mėnesiams, sustabdyti PBK programą sudarančių ne Europos Sąjungos šalių laidų retransliavimą Lietuvoje. Tuo pačiu LRTK kreipėsi į teismą prašydama įteisinti šį komisijos sprendimą. Teismas tai ir padarė.

Įstatymo nustatyta tvarka sprendimą sankcionavus teismui, sprendimas yra skelbiamas LRTK interneto svetainėje ir įsigalioja nuo paskelbimo joje dienos.

Retransliuotojai, kurie retransliuoja programą „PBK Lithuania“ Lietuvoje, privalo vykdyti LRTK sprendimą (sustabdyti ne ES šalyse pagamintų „PBK Lithuania“ laidų retransliavimą) nuo š. m. spalio 15 d. iki kitų metų sausio 14 d.

Sprendimą stabdyti ne ES šalyse pagamintų „PBK Lithuania“ laidų retransliavimą Lietuvoje LRTK priėmė apsvarsčiusi š. m. spalio 4 d. šioje programoje transliuotą laidą „Žmogus ir įstatymas“, kurioje buvo paskleista neapykantą kurstanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė