Spaudos konferencijoje pranešta apie referendumo dėl žemės informacinę blokadą (video) (145)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 11 d., 11 val., referendumo iniciatyvinė grupė, siekianti visuotinam sprendimui pateikti trijų Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnių pataisas, BNS naujienų agentūroje, surengė  spaudos konferenciją „Referendumo iniciatyvos informacinė blokada – siekis užgniaužti demokratijos daigus Lietuvoje ar tiesiog eilinė lietuviškos biurokratijos grimasa?“.

Spalio 10 d. išplatintame pranešime referendumo iniciatyvinė grupės nariai teigia, kad jiems tenka dirbti visiškos informacinės blokados sąlygomis.

„Nė vienoje visuomenės informavimo priemonėje kompleksiškai nenagrinėjami pateikti svarbiausi valstybės gyvavimo klausimai. Netgi pagal Referendumo įstatymą numatytas laikas LRT laidose iniciatyvinei grupei ir jos oponentams neskirtas taip, kaip turėtų būti padaryta. Todėl 2013 metų spalio 9 dieną Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui įteikėme skundą, kuriuo siekiame gauti tiek informacinių laidų, kiek jų numato Referendumo įstatymas. Tai turi padaryti Vyriausioji rinkimų komisija ir LRT“, – sako vienas iš referendumo koordinatorių Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka.

Referendumo iniciatoriai spaudos konferencijoje žiniasklaidai pranešė apie svarbių konstitucinių normų pažeidimais Lietuvoje, kurie, anot jų, „veda Tautą visiško išnykimo linkme, griauna valstybingumą, savarankišką ūkį, kultūrą bei švietimą, iškraipo netgi šeimos sampratą“. Bet tai pasak jų „klastingai slepiama po dirbtinių skandalų šydu“.

Spaudos konferencijoje dalyvavo: Pranciškus Šliužas – Referendumo iniciatyvinės grupės koordinatorius, ūkininkas, žurnalistas, visuomenininkas; Romas Kaulinis – Referendumo iniciatyvinės grupės narys, visuomenininkas; Aldona Jankevičienė – Teisininkė, advokatė, visuomenininkė; Julius Panka – Referendumo iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos vicepirmininkas.

Alkas.lt skelbia spaudos konferencijos vaizdo įrašą:

httpv://youtu.be/ZU9cGlOKx5Y

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .

145 komentarai

 1. Oziukas, kuris mokejo skaiciuoti iki desimties:

  I E Š K O K I M E parašų rinkimo savanorių ir koordinatorių
  Lietuvos žemės gynėjai įsiūbavo parašų rinkimą

  Referendumo dėl Lietuvos žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatyvinė grupė kviečia į talką visus kas gali padėti surinkti 300 000 Lietuvos Respublikos piliečių parašų, reikalingų surengti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo.

  Siūloma įteisinti, jog referendumui paskelbti pakanka surinkti ne mažiau kaip 100 tūkstančių piliečių parašų.

  Taip pat siūloma konstituciškai įteisinti, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tiktai Lietuvos Respublikos piliečiams ir pačiai valstybei, o valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai būtų sprendžiami tik referendumu.

  Referendumo iniciatyvinė grupė norintiems pasirašyti ar patiems rinkti parašus siūlo informacijos, kur galima tai padaryti:

  Vilniuje parašus už referendumą kiekvieną dieną renka Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) Kalvarijų g. 125-808 (Sigmos pastatas). Kontaktinis asmuo: Julius Panka 868627791 darbo dienomis nuo 18:00 – 20:00 išduodami parašų rinkimo lapai ir galima pasirašyti. Vėliau ir savaitgaliais, priėmimo laikas ilgės.

  Vilniuje ketvirtadieniais nuo 18 val. iki 19 val. Simono Daukanto aikštėje parašus renka Tiesos judėjimas (kreipkitės į Joaną Noreikaitę tel. 8-615-30190).

  Kaune: Gedimino 36 (prie Soboro „Šeimos optika“). Kontaktinis asmuo: Romas Kaulinis 868527278darbo dienomis nuo 13:00 – 17:00 Lapų išdavimas, galimybė pasirašyti.

  Klaipėdoje: Šermukšnių 11, vaikų ir jaunimo klubas “Saulutė”. Susiskambinti – kontaktinis asmuo: Inga Jarmalaitė 860757531

  Šiauliuose: Vilniaus g. 173, “Valerijonas” II aukštas, susiskambinti – kontaktinis asmuo: Vida Stankūnienė 860344498

  Panevėžyje: Susiskambinti – Kontaktinis asmuo: Rita Jusienė 861693499.

  Kiti miestai miesteliukai cia:
  referendumailietuvos.info/index.php/kontaktai
  (tarpus susitraukiam)

  Galima pasirasyti jau ir elektroniniu budu:
  referendumailietuvos.info
  arba
  lietuva2.lt/pasiulymas/referendumas-tautos-valia/52456a370a1d0d07e0edbcd6
  tarpus susitraukiam.

  DĖMESIO! Pasirašyti galima tik vieną kartą: arba elektroniniu parašu, arba parašų rinkimo lape. PASIRAŠIUS IR EL. PARAŠU, IR PARAŠŲ RINKIMO LAPE – ABU PARAŠAI TAPS NEGALIOJANTYS. Elektroninis pasirašymas vyks iki 2013 m. lapkričio 29 d. 10 val.

  Kova su naujaisiais kryžiuočiais, vertelgomis, kuriems preke gali tapti net mūsų Tėvynės teritorija, įvardinant ją, kaip nekilnojamąjį turtą.

  Jiems nesuvokiama, kad Lietuvos Žemė gali būti vadinama ne nekilnojamu turtu, o neįkainojama vertybe – tą matėme per visus 20 jų buvimo valdžioje metų.

  • pensininkas:

   Pranešu, kad renku parašus dėl referendumo Vilniaus miesto savivaldybės rūmų (Europos a.) pirmame aukšte darbo dienomis nuo 13 val. iki 16 val. (penktadienį iki 15:30 val). Galima būtų rinkti visą darbo dieną, jei būtų pagalbininkų. Ateikite, padėkite.

   • Vilniaus universitetas (IF):

    Ne, neateisim 🙂 Niekasi užsiiminėk vienas!

   • Nepolitikas:

    Užjaučiu, bet padėti negaliu… Jūsų darbas daugiau panašus į parašų „priėmimą“, nei į „surinkimą“. Jūs kaip „grybautojai“- atsisėdęs ant suoliuko – laukia kada „grybai“ ateis….

    • Pensininkui:

     Darote didelį Lietuvai reikalingą darbą, ačiū jums už kantrybę, kasdien tai daryti tikrai nėra lengva. Taip ir toliau atkalkliai darykite tai, kas būtina, o į ginčus su melagiais Lietuvos priešais nesivelkite. Jie tik dėl to čia, kad sutrukdytų tokiems žmonėms kaip jūs. Nekreipkite dėmesio, jie neverti to. Sėkmės.

    • atsibuskit pagaliau:

     prie kiekvieno parasu rinkejo turetu stoveti didziausios eiles!ar cia jam reikia tu jusu parasu ,ar visai Lietuvai?paimkit bent jau viena lapa su 70 eil.ir surinkit,kad ateity nebutu geda uz save..

     • Nepolitikas:

      Pirma, kad rodyti savo jausmus, reikia suprasti: kur žemė, ir jos savininkai ir kur gyventojai ir jų butai, bet ne žemė! Jūs norit surikti parašus, kur jums patogiau, o ne ten, kur yra norintieji pasirašyti. Žmonės jau tiek prisiklausė, tiek prisirašė, ir kvailiais liko… Aiškinti reikia daugiau…

      • na ir naivumas:

       cia juk visos Lietuvos reikalai,o ne vien tik kaimo zmoniu.kalba eina apie valstybes teritorija(zeme,vidaus vandenis,miskus,parkus),kurios ,,niekas neisves”,bet galim prarasti .skaitykit zemesvardu.lt
       kai prabusit,budinkit kitus.

      • tai:

       va tokiu ir prisiklause smegenu pudrintoju kaip jus) BET dabar yra sansas realiai kazka pakeisti,jei uzzombinti nabagai prabus.

       • Nepolitikas:

        Labai svajoju, kad jūsų „dabar yra sansas realiai kazka pakeisti,jei uzzombinti nabagai prabus” įsipildytu … Bet reikia būti realistais, o ne svajotojais. Jūs net negalite suvokti kas yra tas referendumas! Tai yra akivaizdus pasipriešinimas ES! Žemės pardavimas yra pagrindinis ES reikalavimas, už ką konservatoriai, soc. demokratai ir kiti gaudavo pinigus(kaip viešai sakė Gražulis – maišais, pasidalindavo ir jokios „juodos“ buhalterijos). Valdžia sėkmingai „išskolino“ valstybę. Tai kaip kreditoriams „gražinti“ pinigus, jeigu negalima simboliškai nupirkti žemę, miškus ir t.t. ? Šis referendumas yra žingsnis į nepriklausomybę, panašiai kaip ir Z. Vaišvilos peticija „Susigrąžinkime valstybę!“(tik jo peticija daugiau „švelnesnę“). O dabar pagalvokit, kas iš ES tarnų, išreikš norą, padėti ES „priešams“? Todėl ir vykdoma „blokada“. Ne vienas portalas, nei viena televizija apie „sukilėlių būrius” nepraneš. Nebent J. Pankos jaunimas iškabins plakatus. Tai reikėjo numatyti iš anksto. Todėl nieko iš to negali išeiti. Jus kaip Lietuvos „dekabristai“, nuo pat pradžios ignoravot „užzombintus“, o dabar jau vėlu. Nereikia kaltinti „aplinką“, kaltinkit savo nesugebėjimą.

        • savanore:

         Ar jau pasirašei?
         ***
         Ar jau pasirašei, kad tavo kaime
         Neartų plūgai svetimi,
         Kuriuos kaip pragaištį, nelaimę,
         Kviečias politikai savi?

         Per amžius bočiai kovės, gynė
         Lietuvišku kalaviju
         Tamsias girias, laukų žydrynę,
         Ramybę ąžuolų žalių.

         Kur augs žemčiūgai, žalios rūtos,
         Srauni Dubysa kur tekės?
         Kai žemė, dirvos bus ne mūsų,
         Kai graikai, belgai ją apsės.

         Koks bus tada gimtinės veidas,
         Kai liks lietuvis joj svetys?
         Dėkosi, jei tarnauti leido,
         Netiksi — šunimis išvys.

         Viltis maža, tik kibirkštėlė —
         Tai tavo parašas lape,
         Kuriuos kaip sąžinę iškėlė
         Svarbiausiam referendume.

         Ką pasakysi tu vaikaičiams,
         Kai priekaištą teisingą mes —
         Kodėl parduoti žemę leidai,
         Nepalikai mums po savęs?

         Kam patikėjai melo dūmais,
         Kad Eure saulė patekės?
         Vilionė, apgaulė, godumas —
         Vardai sunkiausios nuodėmės.
         /skroblas/

 2. pensininkas:

  Pirma, norėčiau žinoti, kur vyks spaudos konferencija?
  Antra, pranešu, kad vyksta ne tik informacinė blokada. Štai kokį Pareiškima man atsiuntė konservatorių pirmininkas A.Kubilius. Pateikiu tik riebiu šriftu parašytą reikalavimą: “PRAŠOME VISŲ TS-LKD NARIŲ NEPALAIKYTI REFERENDUMO DĖL ŽEMĖS NEPARDAVIMO UŽSIENIEČIAMS IR NEDALYVAUTI REFERENDUMO ORGANIZAVIMOSI GRUPĖSE”. Laikau tokį konservatorių reikalavimą virš netautiškumo.

  • Vilniaus universitetas (IF):

   “…virš netautiškumo” 🙂
   O gal “po netautiškumu”? “Tautininkai” jūs “tautininkai” – normalaus lietuviško sąkinio suregzt nesugebat. O dar politikuojat. Lyskit į krūmus, jūs “tautininkai” 🙂

   • Audronė:

    “sakinio” rašomas be nosinės,
    “lįskit” (lenda,lindo) rašomas ne su igąja y,bet su nosine į……

    “normalaus lietuviško sąkinio suregzt nesugebat. O dar politikuojat. Lyskit į krūmus, jūs “tautininkai” :)”

    Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnį, kuriame „Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje kurstomas karas ar neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstymas diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu“.

    Taigi….

   • Audronė:

    Paskaitykit Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnį- gal praeis noras įtūžiu drabstytis…

  • Arūnas Rasakevičius:

   Jogailos 9, BNS spaudos centras…

  • oho,nieko sau:

   nors bendrai..o ko daugiau galima tiketis is to Lietuvos isdaviko.ACIU,kad parasete tai,reikia skleisti tokia vertinga info pries rinkimus.idomu butu paskaityti visa teksta.
   o dar mano mama uz ta br…balsavo!kosmaras..(

  • LosAngeles:

   “PRAŠOME VISŲ TS-LKD NARIŲ NEPALAIKYTI REFERENDUMO DĖL ŽEMĖS NEPARDAVIMO UŽSIENIEČIAMS IR NEDALYVAUTI REFERENDUMO ORGANIZAVIMOSI GRUPĖSE”

   Tai kas jus toks kad atsiunte pats kubilius? Nes jei tai tiesa, tai geda amzina kubiliui ir jo politikai ptitariantiems sebrams. Sia informacija reiketu paskleisti placiau kazkokiu budu, kad zmonems neliktu abejoniu del sio veikejo ir jo veiklos krypties

   • Tik:

    Kad Kubilius ne tik siuntinėa laiškelius partijos nariams prieš referendumą, bet dar ir suvažiavimuose draudžia žmonėms pasirašinėti. Turbūt tikrai stipriai dega šitas reikalas ir gerai yra sumokėta.

 3. Vilniaus universitetas (IF):

  “Blogam šokėjui ir kunkuliukai trukdo” 🙂
  Kas jus, vargšeliai, ten “blokuoja”? Nesiseka parašiukus rinkti?
  Aj aj aj…
  O jei rimtai – kas būtų jei visokie … pradėtų referendumus rengt? Valstybė neišsimokėtų. Tad viskas gerai – riba referendumui turi būti aiška. Na, įskaitant depopuliaciją – ją gal ir galima sumažinti iki kokių 200 tūkst. (bet jokiu būdu ne mažiau!). Na, o dėl žemės pardavimo – visose normaliose šalyse ją gali užsieniečiai įsigyt. Tai ko čia nerimaujat jūs? Ar lietuviški žemgrobiai dar per mažai prisigrobė?
  Nepalaikau jūsų niekingo referendumo ir kitus raginsiu jo nepalaikyti.

 4. wikswa:

  Demokratija europietiškai – politideologų cenzūra. Kur man tai girdėta?
  ES yra stambių, pačių stambiausių projektas. Pirminis tikslas – sunaikinti nacionalines valstybes. O tada jau lengva – valdys anoniminis centras. Ir jau jokie referendumai nebus įmanomi. Juk paprasčiausiai valstybių nebus. Bus sritys. Tiksliau – kumetynai. Tokiais jau dabar esam. Juk Lietuva drąsi šalis. Ir visur pirmoji.

 5. wikswa:

  “…kas būtų jei visokie … pradėtų referendumus rengt…”

  KGB snukis.

  • medus:

   manyčiau, tai – tiesiog labai atvirai išsakytas tikrasis požiūris į tautą – šiais metais daugelis nusiima kaukes, kaip pasibaigus kaukių baliui. artėja kulminacija? tikrai įdomu – kas visgi būtų su tais referendumais:) pažiūrėsim.

 6. Oj ne:

  Įdomu ar spaudos konferencijos įrašas bus parodytas bent per vieną TV kanalą? Spėju, kad ne. Negi iš tiesų nėra jokių priemonių gauti tai, kas priklauso?

 7. to 22:13:

  su savais zemgrobiais susitvarkysim referendumu pagalba,o del uzs.,, Vengrija 2012 metų gruodžio mėnesį priėmė konstitucijos pataisas, pagal kurias uždraudė parduoti Vengrijos žemę užsienio piliečiams. Kitos valstybės, kaip Danija, Šveicarija ir kitos yra numačiusios griežtus apribojimus dėl žemės ūkio žemės įsigijimo, kaip antai, reikalavimas pragyventi valstybėje 8-10 metų ir dirbti žemę ir kt. Daugelis ES šalių, stodamos į ES, išsiderėjo pakankamai ilgą – iki 20 metų (Lenkija) pereinamąjį laikotarpį, iki galimai susilygins žemės kainos ir įvairių valstybių piliečių perkamoji galia.
  Lietuvos piliečių, išgyvenusių okupacijos sąlygomis daugiau nei 50 metų, ekonominė ir finansinė padėtis per 22 nepriklausomybės metus negali prilygti Europos valstybių gyventojų finansinei padėčiai. Tai patvirtina ir žemės kainos Lietuvoje, kurios iki šiol yra apie 10 kartų mažesnės, nei vakarų Europos valstybėse. Be to, nors Europos valstybėse teisė pirkti žemę formaliai ir egzistuoja, tačiau dėl gyvenimo jose cenzo ir kitų apribojimų, kaip taisyklė, žemės ūkio žemė užsieniečiams neparduodama.”

 8. medus:

  dar nepažiūrėjau visko, bet iš to, ką jau girdėjau, manau, kad konferencija tikrai naudinga – daug geros informacijos pateikta, pagrįstų nuomonių išsakyta, visiems rekomenduoju pažiūrėti. p.s. išmušė iš vėžių mūsų seimo pionierių vidaus vandenų atidavimas ES piliečiams (apie 20 min įraše)..be žodžių. paplatinkim facebooke ar dar kur galime.

 9. Oj ne:

  J. Pankos pranešimas labai teisingas, tik žydų pavyzdys kiek keistai nuskambėjo.

  • Li Bo:

   Panka yra leptelėjes, kad Hitleris buvo teisus, tik žydų klausimu kiek perlenkė, todėl nieko keisto. Keista yra tai, kaip lengvai šitas fašistuojantis tipelis atsiduria daugmaž padorių žmonių priešakyje.

   • makaronai:

    Turėjau mintyje, kad žydai man pasirodė netinkamas pavyzdys, nes yra kiek kitaip. O tamstos melas Pankos pasakymų apie Hitlerį yra niekuo nepagrįstas, nes Panka niekada nieko panašaus nesakė. Jei sakė, prašyčiau pateikti įrodymus. Galiu lažintis, kad jų nebus 🙂 Todėl nereikia makaronų kabint ant oro ir viešoj vietoj taip beviltiškai meluojant. Taip sakant, saikas turi būti visur 🙂

    • Pikc:

     Tai kad ne su ta fauna apie saiką kalbat 😉 Apskritai, mano giliu įsitikinimu, pokalbis įmanomas, jeigu pašnekovas a) yra įgalus išgirsti ir b) įgalus suprasti. Bijau, kad abiem punktais šio biologinio vieneto atveju yra, kaip “progresyvai” sako, “feilas”. Tad ar verta gaišti laiką?

    • Li Bo:

     O kitas tautinykų veikėjas- žygeivis, yra leptelėjes, kad pateisina Lietuvos partizanus, žudžiusius “kolaborantų” vaikus, nes obuolys nuo obels… Ir tas ir anas tai padarė komentaruose. Aš nerenku dosje, todėl negaliu pasakyti kur ir kada, bet žinau, kad jie taip rašė ir man to pakanka. O tokie kaip jūs visada išsuksit savus, nes gi vardan Lietuvooos….

 10. medus:

  labai taikli konferencijoje pasakyta mintis: “Jei žmogus žemę parduoda lietuviui, jis parduoda žemę; jeigu ją parduoda užsieniečiui, jis parduoda valstybės teritoriją”. sutinku.

 11. Reikia eiti:

  per žmones kaimuose.Ten rasite daug palaikymo.Rajonų miesteliai nesulaukia renkančių parašus?

 12. Konservatoriai uždraudė rinkti parašus ir pasirašyti:

  Kaip Stalino laikais

  • medus:

   tikrai. jeigu partija nesibodi ne tik nepritarti pilietinei akcijai, bet jos nariams dar ir nurodo nedalyvauti (bei nepasirašyti) pilietinėje akcijoje, organizuojamoje ją rinkusių piliečių, toliau kaip ir nėra kur. tik kad gal visada taip ir buvo, tik nenorėjom matyti? man kartais norėtųsi tikėti, kad Lietuvoje yra sveiko proto seimas, gera ir Lietuvai dirbanti prezidentė bei savo valią laisvai reiškiantys šalies piliečiai. kaip saugu viduje būtų. garbės žodis, kartais norėtųsi nors apsimesti, kad taip yra ir tiesiog gyventi.

 13. pensininkas:

  Renku parašus Vilniaus miesto savivaldybės rūmų pirmame aukšte darbo dienomis nuo 13 iki 16 val.
  Gaila neatsiranda pagalbininkų. Jei padėtų kas galima būtų rinkti efektyviau ir ilgiau. Dabar per valandą pasirašo 2-3 piliečiai.
  Pagrindinai pasirašo interesantai. Savivaldybės tarnautojų pasirašo vienetai. Paklausiau vieno – kodėl? Atsakė – bijo. Taigi, gyvename baimės valstybėje. Sąmokslo teorijos laidoje šį baimės faktą patvirtino 96 procentai skambinusių. Nusiveršiavome. Bijome botago. Ir, kas neįtikėtina, vieni iš tų botaguotų piemenų – TS-LKD partijos vadovybė.

 14. Vilionis:

  Parašų rinkėjai net nežino už ką renka parašus. Ten nėra klausimo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams. Ten yra klausimas, kad žemė net miestuose , komercinė negalės priklausyti lietuviškom įmonėm. Ar galima pasirašyti tokioms nesąmonėms?
  Toliau. Jei kaimas norės gręžti vandens gręžinį, turės būt sušauktas referendumas. Tai 3 klausimas. Ar ne durnystė.?
  Dėl 100000 pritariu.

 15. Silva:

  Saunuoliai kad bandot 🙂 Sekmes 🙂 As pasirasiau ir visus savo pazystamus agituoju 🙂

 16. Jolė:

  Ačiū nepailstantiems kovotojams už mūsų Lietuvos Žemę,
  Branginkime protėvių krauju aplaistytą, senolių darbais išpuoštą ir dainomis apdainuotą Žemę Motinėlę.
  Pardavę užsieniečiams nudžiūsime , kaip medis be šaknų.
  Pasirašykite , kad įvyktų referendumas ir tada nuspręsime patys.

 17. albinas:

  Nusibodo girioj stumbrą varinėti,
  Nusibodo tavo sakalus penėti.
  Jei medžioti, tai medžioti
  Nuožmų vanagą kryžiuotį
  Priešo žemėj.

 18. Asta:

  Prieš dedant straipsnį į viešą erdvę reikia ištaisyti klaidas.

 19. Žemė:

  Šiandien Kauno halėje vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių jubiliejinis 25 m. suvažiavimas. Keistai skambėjo prezidentės, V.Landsbergio, A.Kubiliaus kalbos. Kai V.Landsbergis mokino žmones, prėjusius lagerius, kalėjimus, patyrusius daugybę netekčių, kaip parduoti savo tėvynę, akcentuodamas olandiškų tulpių privalumus prieš sosnovskio barščius, o krašto apsaugos ministras Olekas kvietė jaunimą į šaulių gretas būk tai jos ginti. Jau sunku besuprasti kas mūsų gimtinėje vyksta. Gražiausioji renginio dalis buvo galingas jungtinis Tremtinių choras ir šokių ir dainų “Lietuvos” ansamblis. Kone kiekvienoje dainoje skambėjo žodžiai apie Žemę. Prisipažinsiu riedėjo ašaros nuo dainų grožio… ir suvokiant šiandieninę sunkią Lietuvos padėtį. Nežinau, kuo reikia patapti, kad pavirstum prekybos agentu žeme… Oficialioje dalyje renginio, sutraukusiam tiek garbingų žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių, nebuvo vietos Žemės užtarimui… Ir kas jei ne mes turėtume ją apginti?! Ar apgins ją lietuvis taip kaip Bolivija?

  • medus:

   batais neužmėtė? kokie kantrūs broliai lietuviai:) klausytis šlamšto ir apsimesti, kad patinka? sudėtinga užduotis. juokai juokais, bet kaip jūs dar randate savyje jėgų juos matyti?.. veidmainystė yra jų vardas, išdavikas – pavardė. tai tik tokia ir pamoka – jie nieko bendro su Lietuva jau seniai nebeturi, tad Tautos ateitį reikia kurti be jų.

  • savanore:

   krentancios veliavos ko gero ispeja,kad galim prarasti savo valstybe,o landsbergis turbut supainiojo daniskas tulpes su kiaulem…atspejau?

  • Kemblys:

   Lietuvos Žemę gali apginti Tauta, ne lietuviai, bet Tauta. Lietuviakalbiai Lietuvos piliečiai dar ne Tauta. Mes turime veinodai suvokti Tautą. Kaip mes galime vienytis jei skirtingai suvokiame? Pvz., nuėjau pas Kaulinį paimti parašų rinkimo lapo ir trumpai užsiminiau apie Tautos suvokimą, Jis akimirksniu (pagarba Jam) atnešė apibrėžimą, perskaitę uždaviau kelis klausimus – jis man atsakė rusišku keiksmažodžiu – pasiūliau nusiimti akinius ir eiti ‘vyriškai’ pasikalbėti už kampo 😀 , neišgirdo, pagalvojo, kad juokauju, tada paprašė, kad pasakyčiau savo apibrėžimą…….
   Padėtis tokia: dabar jau nėra laiko aiškintis išdavikus, garbinti nusipelnusius, knaisiotis po praeitį, reikia rimtai susirūpinti, jei norime išsaugoti Tautą ir Lietuvos Žemę! Jei išsaugosime, išdavikus prisiminsime vėliau, jei ne, tai viskas neturi reikšmės ir taip pat visi čia mūsų rašliavojimai ‘alke’. Viskas nuostabiai primena orkestrą, kurio muzikantai neturi natų ir bando kažką groti bendrai iš atminties.
   Įkyriai vėl jums priminsiu Tautos, Genties, Bendruomenės, Šeimos sąvokų apibrėžimus. Jūs suvokiate taip, kaip gebate parašyti SUDERINTUS apibrėžimus. Jei bijote, kad galiu juos sulaužyti – nerašykite, tokia ten jų vertė.

 20. Kažin:

  Žemės, žemės!… Bet kokie jos ūkininkai esate, jeigu, kai yra būtina sėti rugius, sau malkas skaldote… Turiu galvoje jau “ant nosies” esančius Prezidento rinkimus. Kur jūsų galintis juos laimėti kandidatas,- jo nesimato, kur konkrečiais duomenimis pagrįsti aiškinimai, kad jūsų kandidato laimėjimo garantas yra ko ne visuotinis pritraukimas (apie 80%) dalyvauti Prezidento rinkimuose, – apie tai tyluma…
  Taigi va, kokiais jūs ūkininkais atrodote… – su krūva malkų, kurių galėtumėte parsivilkti iš miško ir žiemą, bet nepasėjusiais rugių (žiemkenčių), – vienadieniais ūkininkais…
  Be to, nepastebite ar tik taip apsimetate, kad toje „žemės puokštėje“ puikuojasi dovanėlė Lenkijai…, taigi, manau, kad einate Lietuvai pražūtingu Jogailos keliu, galbūt, kai kurie to nesuvokdami…
  Tai nėra joks priekaištavimas kam, tai tik pasidalinimas tuo, ką matau vykstant…

 21. Marta:

  Žinoma, niekas taip nemyli Lietuvos žemės, kaip Šliužas, Panka, Songaila ar Vaišvila.
  Bet ta jų meilė yra niekis, palyginus su Putino meile Lietuvos žemei. Arba jo statytiniui oligarchui Vyktarui, pasigyrusiam LTV laidoj , kad vien mokesčių moka pusantro milijardo nuo savo pelno. Tai nuo kiek pelno, leiskite paklausti? Argi jam bus sunku, kaip Lietuvos piliečiui, tiesiog ar per tarpininkus supirkti tą žemę iš nuskurdintų žmonių? Argi ne jam ir renka parašus “tautininkai” apeliuodami į 47 straipsnį? Juk tą straipsnį “atkeisti” seime pasiūlė Vyktaras, pasižiūrėkit, jei netikit. Be to tas straipsnio “pakeitimas ‘, padarytas 2002 metais kalba tik apie žemės pardavimą po ambasadų pastatais ir aplink tuos astatus – kiemą, kuriame diplomatinės tarnybos siekia tvarkytis kaip tinkamos.
  Vyktoras su Paulausku, beje, yra pasiūlę ir kitus konstitucjos pakeitmus, dėl kurių taip stengiasi “parašų rinkėjai”.

  O dabar prie viso to pridėkime žinutę žiniasklaidoj, kurią čia pateikė Amelija, kad “nykšukinei tautininkų partijai vienas stambus OLIGARCHAS pervedė 2 procentus iš vienos savo ymonės moksčių, kasmet mokančios apie 9 – 10 milijonų. Jei taip, tai nesunku suprasti, kodėl “mylintys” Lietuvos žemę tautininkai tokie uolūs.

  • medus:

   “martut”, ar nepastebėjote, jog bebandydama kitus supainioti, pati gerokai susipainiojote savo logikoje? pažiūrim:

   1. jei nebus surinkti parašai referendumui, Lietuvos žemė pagal dabar galiojnačius įstatymus, bus automatiškai parduodama užsieniečiams. tokiu atveju ją kaip tik ir galės nusipirkti Rusija. ar ne tai yra pati jūsų giliausia TIKROJI svajonė?;

   2. referendumo iniciatyvinėje grupėje Uspaskicho pavardės nėra, TAČIAU net jei referendumą organizuotų jis, tai kaip ir nelogiška – kam trukdyti sau arba, jūsų žodžiais, Rusijai, kuri tik ir laukia, kad niekas nesustabdytų seimo sprendimo parduoti Lietuvą? paaiškinkit mums, būkite maloni;

   3. parašai renkami kol kas ne dėl pardavimo ar dėl nepardavimo, o DĖL TAUTOS VALIOS PAREIKŠIMO BALSAVIMU – tauta ateis ir pasakys, kaip nori, kad būtų – arduoti ar ne. šitos dalies, poniute, jūs niekaip neįkandate..:) nors manau, kad įkandate, tik mirtinai bijote, todėl ir nusipaistote – kaip visada. bet tebūnie tai dar viena mažytė mūsų paslaptis;)

   p.s. savo nesąmonių košę prieš patiekdama į eterį geriau paragaukit, o tai jūsų nusikalbėjimas akis bado:)

   • medus:

    p.s. dėl Z. Vaišvilos kišimo reikia-nereikia, šį kartą atskirai jums nieko nesakysiu – nenoriu aštrinti jūsų neturėjimo ligos skausmingo pasireiškimo nors sekmadienį… mano užuojautos užteks ir jums, “martut”.

  • savanore:

   politikai pasiule keisti str.tik tada,kai mes jau buvom visa tai pasiule.
   tie kurie prisipirko zemiu apgaules budu,laukia 2014 05 01 ,kad galetu tas aferas legalizuoti,bet jiems dar galioja Lietuvos istatymai.priesingai butu ,pardavus uzsienieciui…

 22. Taigi:

  Tai va kaip gerai, parduokim parduokim, ir Rusija galės nusipirkti tiek kiek jai reikia, jei Lenkija pirmiau nenupirks arba jei Rusija geriau mokės, tai ji gal ir viską urmu paims, visos Lietuvos problemos išsispręs 🙂 Tik tikri Lietuvos priešai, tokie kaip tautininkai, gali bandyti to neleisti padaryti. O Marta – gera – ji leidžia 🙂 Bravo.

 23. savanore:

  ar gali lietuviu vadintis tas,kuris supirkineja Zeme su tikslu parduoti ja uzsienieciui? Ne negali.is tokio padaro reikia atimti Lietuvos pilietybe ir isspirti VON.

 24. Kažin:

  Va tokiais “dūrinimais”, kaip žemės ir teritorijos sąvokų tapatinimas, agentūros “Viena boba sakė” lygio pranešimais ir yra jau 20 metų vykdoma visa Lietuvos politika.
  Jeigu nusipirkus žemę, ji ištikrųjų taptų ne Lietuvos teritorija, tai akivazdu, kad tada pagal įstatymus tokiems ūkiams mokėti mokesčius į Lietuvos biudžetą taptų neprivalu. Skleidžiama nesąmonių nesąmonė…
  Taigi parašai gali būti surinti tokiais neteisingais aiškinimais klaidinant žmones, tokiu atveju jie negalėtų būti laikomi teisėti. Tai kodėl gi po tokių spaudos konferencijų tyli VRK! Be to, ar referendumų atveju apskriti galima pirkti žiniasklaidą. Jeigu galima tai tada valstybės valdžia, kaip Tautos atstovė, taip pat pildomai toje pačioje žiniasklaidos priemonėje turėtų gauti tiek pat laiko.
  Kur valstybės intitucijų nešališki teisinių žemės ir valstybės teritorijos sąvokų, kiekvieno referedumo klausimo, teisiniai, politiniai, ekonominiai išaiškinimai. Jų nesigirdėjo.
  O minėti klaidingi referendumo organizatorių agitaciniai aiškinimai rodytų, kad jie to, ką daro, pasekmių tinkamai neišmano.
  Čia nepriekaištauju, o tik bandau sakyti, ką matau vykstant…

  • Taigi:

   Tai kad tą “dūrinimo” darbelį uoliausiai atlieki pats. Turbūt tikrai supirkta tų pačių lenkų koks 5-10 proc Lietuvos teritorijos, kad taip labai reikia įteisinti tuos Lietuvai pražūtingus sandorius. Todėl kaipgi skirsi referendumui televizijos laiko, negalima, juk žmonės sužinos kas vyksta ir Lenkija negalės tyliai ir legaliai atsirėžti gabalą Lietuvos. Atrodo, kad pats iš tų “bile tik gerai moka”. Tada suprantama, bet kitiems Lietuva dar reiškia šį tą, ne tik pinigas visagalis.

 25. savanore:

  aferistams,prisipirkusiems Zemes ir laukiantiems 2014 05 01
  LIETUVA NEPARDUODAMA ! !!!!!

 26. S:

  Šiuo metu renka žinias, kiek yra surinkta parašų. Paskaičiavau savo. Dėl paties savęs bent jau sąžinė galėtų būt rami, bet dėl visos padėties, tai kažin. Pats savo surinktus sąžiningai suskaičiavau, atmečiau mamos surinktus 10, ir kitus visus, kuriuos ne pats paėmiau. Tai viską atmetus liko ~115 parašų. Lyg pamenu planavau, kad pats surinksiu 100-ą ar kažkaip panašiai. Čia iš to mistinio pasakymo, kad jei 3000 lietuvių atsiras, kurių kiekvienas pats surinks po šimtą, tai tada pergalė. Jei tiek būtų, tai jau būtų surinkti visi, bet aišku, kad taip nėra. Gerai, jei tokių 300 per visą Lietuvą atsiras, kiti surinks gerokai mažiau. Nors pažįstu vieną, kuris jau pats apie 500 surinko, bet tokių vienetai. Taigi, reik skaičiuot visus lapus, kuriuos paėmiau ir išdalinau draugams, galvot, kad panašiai visur. Aišku, čia liūdnasis padėties spėjimas, nes mano draugai nėra užtikrinti rinkėjai, paprasti žmonės, kurie tik po kelis ar po keliolika parašų gali surinkt. Bet iš tikrųjų taip turbūt visoj Lietuvoj yra. Pats čia prisidėjau “iš šalies”, bet dauguma platintojų irgi turbūt tokie, juk pradininkų tik saujelė, jie neorganizuoti ir dar blokuojamos jų žinios ir taip toliau… Pagaliau, Lietuvoj visada liūdnai baigiasi su tom iniciatyvom ir rinkimais jau virš 20 metų, tai matyt čia ir yra tikrasis visos padėties atspindys.

  Taigi, kažkokiu būdu paėmiau savo atsakomybe net 17 lapų… Kaip visi žino, iš VRK išduotų didžioji dauguma lapų yra išdalinti per žmones, gal net visi, bet tarkim, kad nedidelė dalis liko nepaimta, ar lapai negrįš. Iš tų 7000 lapų gali koks 1000 būt nepradėtas rinkt, arba jie negrįš. Čia normalus skaičiavimas, taip visada būna. Taigi, sakykim tokių kaip aš yra maždaug 350 ir kiekvienam tenka iš viso 20 VRK išduotų lapų. Tiek platintojų tikrai yra, gal net ir daugiau, bet skaičiuokim taip. Kaip yra pas mane, panašiai turbūt visoj Lietuvoj, reikia tik padaugint iš 350… 3-jų lapų iš tų 20 nepaėmiau, nesugebėjau aprėpt iki šiol. Tai 3 x 350 = 1050, kurie bus nepradėti rinkt, ar gal negrįš. ~1000 labai panašu į teisybę. Šiandien ką tik suskaičiavau, kiek maždaug iš viso surinkta parašų per tuos paimtus 17 lapų. Apie du tik rytoj paklausiu, dar 3-4 skaičius yra kelių dienų senumo, bet labai nepakeis bendro skaičiaus. Tai dabar suskaičiavęs turiu 372 parašus, kurie tikrai yra. Gal iš tikrųjų yra ~400, sakykim tuos pridėjus, kur nežinau. Bendrai gaunasi 372-400 parašų. Dauginam iš 350… Bendrai iš viso per Lietuvą gaunasi 130-140 tūkstančių. Nors tai “liūdnasis spėjimas”, tačiau manau, kad šitas skaičius gali būt labai arti tiesos.

  Blogiausia, kad neturėjau laiko nei platinimui, nei rinkimui. Bet tai turbūt niekas neturi, visi vykdom valdžios primestą “lažą”… Nors praėjo pusė laiko kai renkam ir viskas vystosi, bet galim nesurinkt. Pabaigoj turbūt bus arti reikiamo skaičiaus ir spręsis viskas paskutines savaites. Kita vertus, jau dabar turbūt yra Lietuvos visų laikų parašų rinkimo rekordas. Pasirausiau VRK svetainėj, tai daugiausiai radau surinkta 123 tūkst, bent taip užrašyta. Bet, po pypkių, gal paspaudžiam vyrai? 🙂 Aš atrasiu laiko. Eisiu per visus, ir pažįstamus, ir pas svetimus (per laiptines). Padarykim stebuklą… Jei nepavyks, tada velniop viską. Aš būsiu prieš demokratinę santvarką, už diktatūrą, gal karą. Prieš šituos įstatymus, prieš Sąjungą. 😉 Kitaip mes išnyksim. Po velnių tokią santvarką, blogesnės Lietuvoje turbūt nėra buvę. Galėsim su Kembliu aptarinėt esmines sąvokas. O po to “kas ne su mumis, tas prieš mus ir mes nušluosim visus kas prieš.” Išdavikams ateis galas greitai. 😀 Juk nemirsim tyliai, po velnių…

  • medus:

   dėl jūsų entuziazmo – perskaičiau viską, nors labai nemėgstu skaičiavimų:) juolab šioje situacijoje, kad skaičiuok neskaičiavęs, daugiau nebus. reikia rinkti parašus – ne tik kur sėdint ir tikintis, kad kas užsuks, bet einant nuo durų prie durų. taip aš surinkau didžiąją dalį savo parašų. mano yra apie 200 kol kas.

   po paskutine jūsų pastraipa pasirašau – blogiau Lietuvoje nėra buvę. ir galime filosofuoti, aiškintis sąvokas ar pyktis komentaruose vieni su kitais – geriau nebus. tik “nušluoti” nieko nereikia, tai ne išeitis. reikia šviesti ir žadinti tautą. žmonės nežino, miega prie televizorių ir viskuo išgirstu šventai tiki. “dirbančių” parsidavusių klanui tarnų – mažuma, bet jų visada yra ir buvo. tegu gyvena su savo sąžine kaip gali. jei gali. o mes savo jėgomis turime situaciją keisti iš esmės, o ši galimybė yra ypač svarbi, kitos tokios nebebus. stiprybės jums ir mums visiems.

  • Kemblys:

   ,,Padarykim stebuklą… Jei nepavyks, tada velniop viską. Aš būsiu prieš demokratinę santvarką, už diktatūrą, gal karą. Prieš šituos įstatymus, prieš Sąjungą. Kitaip mes išnyksim. Po velnių tokią santvarką, blogesnės Lietuvoje turbūt nėra buvę. Galėsim su Kembliu aptarinėt esmines sąvokas.”

   ,,S”, aš su Tavimi sąvokų neaptarinėsiu. Pervertini save 🙂
   Žaidi tų, kurie mums primetė ‘referendumų’ žaidimą, ir įsivaizduoji, kad viską gerai suvoki. Aš mąstau kaip primesti mūsų ‘žaidimo’ taisykles jiems. Tavo ir kitų ‘užsidegimai’ baigiasi, (ir baigdavosi, pasiknaisiok praeityje) kaip rašai: ,,Jei nepavyks, tada velniop viską.” (Patarčiau Velnio vardą rašyti iš didžiosios raidės – neprilygink keiksmažodžiui.) Jei nepavyks, tai aš nepamiršiu, kad Tu už DIKTATŪRĄ, KARĄ – to mums dabar tik ir trūksta.
   Rinkau parašus, norėjau sužinoti galimybes. Surinkau 67. Tavo sudėtingi skaičiavimai niekinės vertės. Viskas paprasčiau: jei Lietuvoje 2000000, galinčių pasirašyti PILIEČIŲ, tai norint surinkti 300000 parašų, reikia, kad pasirašytų kas 7 pilietis. Pilietis dar ne lietuvis! Tas, kas rinko parašus, gerai žino kiek pasirašo.

   • S:

    Gerai rašai, tik nepilnai mane supratai. Aš visada buvau už diktatūrą ir karą, vietoj demokratijos ir pasidavimo be kovos, kai mus puola. Bet nespjaunu ir į tas taisykles, kurios dabar yra primestos, kodėl nepabandyt. O “velniop viską”, tai tokius bandymus demokratinės santvarkos žaidimus žaist. Visada buvau už Lietuvą ir didžiuojuosi esąs lietuvis, čia negali niekas keistis ir nesikeis, nes tai neįmanoma. Na, pagyvensim svetimšalių okupacijos sąlygom, jeigu ką, ne pirmas kartas. Bet daugiau jokių “dainuojančių revoliucijų”, demokratijos kūrimų ir kitų nesąmonių. Išdavikai turi visi būt patraukti šalin, jei reikia pilietiniu karu. Nes jei tu jiems duosi “persitvarkyt” ir pakeist iškabas, tai jie padarys dar blogiau, negu buvo. Jei supranti apie ką aš. Bet čia galiu ir klysti. Gal ir taip, “demokratiškai”, gali viskas susitvarkyt, pažiūrėsim.

    O tų sąvokų man nėra prasmės su tavim aptarinėt, aš jas pakankamai gerai žinau. “Demokratija” dirbtinė sąvoka. Galima pasikabint tokią iškabą, bet pagrindiniai valstybės dalykai turi būt apsaugoti “diktatūros” neginčijamai, o tuose rėmuose galima žaist žmonių valdžią ir demokratiją kiek telpa… 🙂

    Mano skaičiavimai gal ir nepagrįsti, bet tai jau šioks toks mokslinis skaičiavimas (“statistika”), nors su daugeliu neaiškių prielaidų, todėl visiškai teisinga ginčyti. Šiaip tai jei skelbtų tas referendumo žinias per visus kanalus ir pasiūlytų daugumai kas nors pasirašyt, tai aišku, kad susirinktų parašai. Bet daugelis nežino arba nesureikšmina ir tikrai nedės pastangų eit kažkur ieškot pasirašyt arba pats rinkt, nes trūksta žinių apie padėtį ir dar užversti žmonės pragyvenimo rūpesčiais, valdžios primestais nebūtinais darbais ir panašiai. Po Velnių! 🙂 Sutinku, kad Velnias nėra keiksmažodis, tai teisingas veikėjas Velinas ir nusipelno pagarbos…

    • Kemblys:

     Nesuprantu tokių parašymų: ,,Jei supranti apie ką aš.” (rašyk taip, kad nereikėtų rašyti tokių klausimų), ,,Nes jei tu jiems duosi “persitvarkyt” ir pakeist iškabas, tai jie padarys dar blogiau, negu buvo.” (Čia mane turėjai mintyje rašydamas ‘tu’? Jei ne mane, tai kas gali ‘jiems’ ‘duoti’ ar ne duoti?).
     Jei suvoktum sąvokas: valstybė, tauta, šeima, gentis, bendruomenė, tai tokių nesąmonių nerašytum. Apie KARĄ – kariūnas atsirado, dar rašo: ,,Na, pagyvensim svetimšalių okupacijos sąlygom, jeigu ką, ne pirmas kartas.” Paskaityk tremtinių, pasipriešinimo kovų dalyvių atsiminimus – jie tuo ‘pirmu kartu’ žuvo nežmoniškose kančiose.

  • Oj ne:

   S, paties mintys teisingos, visiškai pritariu, tik savo karingumą gal truputį pamažinkite, nes Lietuva yra visų, net ir tų, kurie nesupranta jos tikrosios vertės (turbūt suprantat apie ką aš). Prievarta nėra geriausia išeitis, neapykanta taip pat. Nepamirškim, kad didesnė lietuvių supranta ir pritaria referndumui, todėl belieka darbuotis bendram labui.

   • S:

    Pritariu, ir aš sumažinęs tą karingumą manau pakankamai. Juk renku tuos sumautus parašus, žinau, kad dauguma pritaria ir taip toliau. Bet kai tik dirigentai paslys, tada jiems padėsiu nugriūt ir bendras labas pasibaigs. Toks turėtų būt mūsų tikslas. Kad daugiau nereikėtų parašų rinkt… Dabar gražiai kalbam, bendram labui renkam, tvarkoj viskas…

    • Tikslas:

     Parašus referendumams visada reikės rinkti, tik būtų gerai, kad jų reikėtų rinkti mažiau. Tiek, kiek yra dabar per 3 mėnesius yra beveik nesurenkama. Beveik.

     • S:

      Na, pažiūrėsim, tikrai yra šiokia tokia galimybė surinkt. Šiuo atveju Seimas turėtų skelbt privalomą referendumą be jokio rinkimo, čia net kalbos nėra.

      • Abejoju:

       Dėl žemės ar dėl skaičiaus sumažinimo? Jei dėl skaičiaus sumažinimo, tai kad gal ne, juk jeigu skelbtų seimas, galima įsivaizduoti, koks būtų įrodinėjimas, jog čia priešai taip padarė, o ne Lietuvos žmonės. Savo teisių susigrąžinimas suveiks tik tada, jeigu tai padarys eiliniai piliečiai, surinkę tuos parašus. Kitaip nieko nebus. Be to, seimas ir neskelbs savo iniciatyva, čia tik ausų mulkinimas.

  • savanore:

   as irgi planavau surinkti bent 100 parasu,dabar mano saskaitoj 7 uzpildyti lapai.sekmes savanoriams ir Lietuvai.

 27. S:

  Oho, paklodę prirašiau. Kas tingi skaityt, apibendrinu, kad pagal mano skaičiavimus šiuo metu gali būt iš viso surinkta 130000-140000 parašų. Pirmas spėjimas, gal ir klaidingas, bet manau turim dabar pasistengt surinkt daugiau – kiek sugebam, nes galimybė yra, o kitos mums nebeduos.

  • medus:

   sutinku, renkam parašus ir viskas, kalbos nepadės. manau, mus iniciatyvinė grupė informuos el paštu apie konkrečią esamą padėtį ir galėsime darbus planuoti atsižvelgiant į duomenis.

   • savanore:

    URODAM.kur 2003m.isgaravo is LR konstitucijos,kad,,Zeme,vidaus vandenys,miskai,parkai nuosavybes teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos pilieciams ir valstybei”(47 str.)??????????????????????????

  • Kemblys:

   ,,S”, stenkis, stenkis, o tai teks priminti, kad Tu už DIKTATŪRĄ ir KARĄ 🙂

   • S:

    NA, IR PUIKU:

    Geras karas laimina viską,
    Karas už Tiesą gražina jėgas,
    Kaip Diktatūra veda į Tikslą,
    Karas gyvenimo plečia ribas.

    😉

    • Ne visai:

     Karas niekada nėra geras. Geriau, kad jų nebūtų.

     • S:

      1919 m. buvo geras karas, kaip ir daugelis kitų Lietuvos istorijoj. Bus ir vėl. Jau geriau karas ir išsikovot teisę gyvent kaip žmonėms; o jei taip kaip dabar “taikiai”, tai jokio gerumo tame nėra.

      • Taip:

       Toks gyvenimas nepriimtinas, bet karas negali būti išeitis, nes galvas padeda eiliniai žmonės, o karo grobiu pasidalina tie, kurie tą karą ir suorganizavo. Ir dar padaro gyvenimą neįmanomą tiems, kurie kovojo. Karas visada turi paslėptą tikslą, kurio kovotojai nemato.

       • S:

        Na tai reikia nebūt kvailiems ir pamatyt tuos “tikslus”, tada iššaudyt ar pakart išdavikus, ir tiek žinių. Karo metu tai lengva padaryt karo lauko teismuose. Be karo tai jau dabar padarytas beveik neįmanomas gyvenimas su visais paslėptais tikslais kaip ten rašei, taigi mūsų nuomonės čia skiriasi.

        • Oj:

         Ojoj, ne, jokiu būdu, nesutinku, nors ir labai palaikau jūsų gerą pilietinį aktyvumą renkant parašus. Žudyti nenoriu nieko niekada, tikiuosi, kad ir neteks.

         • S:

          Žudyti – per skambus žodis. Vakar per radiją girdėjau tokį ūkininko pasakymą: “Daugelis jau supranta ir sako valdžiai į akis, kad jūs atsidursit prie šiukšlių konteinerių, ieškosit maisto ten po bausmės už viską. Valdžia turi suprast, kad yra atsakomybė už savo veiksmus ir atsakyti teks. Vis daugiau žmonių tai supranta”. Taigi, tie, kurie bus teisingai nubausti, lai jie gyvena taip. Tačiau daugelis išdavikų kausis dėl išlikimo. Tokius, kurie priešinsis teisingumui gali sutramdyt tik atitinkami veiksmai. Apie karą ta prasme ir kalbam.

        • Kemblys:

         Tarškale, kiek išdavikų esi pakoręs?

         • S:

          Būčiau pakoręs, tai dabar rėktum “žmogžudys!”? 🙂 Mano draugas ne taip seniai atėmė gyvybę KGB majorui. Nors tai padarė gindamasis, bet gavo keliolika metų, atseit “baisus nužudymas”. Stribų teisėsauga. Ją privalomai reikia pakeisti. Galima netgi pakartoti atvirkščią pokario variantą, jei kitaip nesigaus, aš nieko prieš. Ir viskas bus teisėta, pagal įstatymą, mes turim patikrintą “praktiką” tam… 😀 O bausmes ir nuosprendžius vykdo budeliai ar atsakingi pareigūnai. Man tokių pareigų kol kas niekas nesiūlė, be to, dar ne ta situacija. Ateis laikas, pažiūrėsim. 😉

          • Kemblys:

           Priminsiu ką rašei:
           ,,S: 2013 10 15 15:58
           Na tai reikia nebūt kvailiems ir pamatyt tuos “tikslus”, tada iššaudyt ar pakart išdavikus, ir tiek žinių.”

           ,.S”, tavo tikslas, kad visi, čia apsilankę, pakrauptų nuo tokių svaičiojimų? Ar skatini lietuvius susipjauti tarpusavyje?

          • S:

           Čia ne svaičiojimai, tai vienintelis būdas karo metu. Jei pakraupai – žegnokis. 🙂 Išdavikai jokie savi, taigi “tarpusavyje” čia negalioja ir kuo greičiau tai visi supras – tuo bus geriau.

 28. Kažin:

  Akivaizdu, kad teritorijos ir žemės sąvokos kalbant teisiniais klausimais vartotinos kaip teisinės.
  Yra logiška, kad, tik mokant teisinę kalbą, gali išeiti ką nors teisinio TEISINGAI pasakyti, priešingu atveju gaunasi “dūrinimas”…

  • S:

   Aš tau pasakysiu, kas yra pagrindinis “dūrinimas”. Tai yra antikonstitucinis aktas dėl Lietuvos narystės ES. Jis tiesiogiai prieštarauja Konstitucijos 1-3 straipsniams ir pamatiniam valstybės principui (kuris labai aiškiai apibrėžtas). Tas ES stojimo referendumo rezultatas yra niekinis, nes pažeidė 148 Konstitucijos straipsnį (1-o straipsnio keitimui reikėjo 3/4 visų piliečių balsų). Po šito pagrindinio pažeidimo, visi kiti iš to išplaukiantys sprendimai ir net teisė Lietuvos Respublikoje apskritai yra žmonių “dūrinimas” ir nieko daugiau.

 29. Kodėl nepasirašyt:

  1) Agitacija rinkti parašus remiasi ne argumentais, o primetamomis tariamai tradicinės šeimos vertybėmis ir diskriminacija nesantuokinėms šeimoms bei homoseksualams. Tuo tarpu Lietuvoj būta įvairiausių šeimų, pvz. viduramžiais poligaminių/patriarchalinių, XIX a. šeimą sudarė kelių kartų žmonės ir tt… Tokiu būdu tiesiogiai ar netiesiogiai kurstoma diskriminacija.
  2) Neaišku kodėl reikia mažint referendumo iniciatyvą iki 100t. parašų, tuomet lenkų tautinė mažuma, kurių yra 6 proc., beveik 200.000 gali siekti visiškos autonomijos, nepriklausomybės, arba Vilniaus krašto prijungimo prie Lenkijos. Visiškai nepagrįsta.
  3) Žeme jau dabar spekuliuojama per tarpininkus, taip pat ja spekuliuoja vietos verslininkai. Vienintelis argumentas tas, kad žemę galima įsigyti pigiai, ir ja spekuliuoja tiek Lietuvos žemės pardavėjai. Tačiau ne garantija, jog užsieniečių perkama žemė brangs.

  Atrodo keista, kodėl akcentuojama žemė, bet siekiama keisti konstituciją, ir net pašalinti kai kuriuos punktus iš konstitucijos. Taip pat akcijoje dalyvauja opozicinės politinės partijos ne valdžioje, tačiau vadina tai pilietine, o ne politine akcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė