L.Linkevičius pasveikino chemijos Nobelio premijos laureatą M.Levitą (4)

M.Levitas

M.Levitas

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius laišku pasveikino vieną iš 2013 metų Nobelio chemijos premijos laureatų litvaką JAV ir Didžiosios Britanijos pilietį Michaelį Levitą (Michael Levitt), kurio šeima kilusi iš Plungės, ir pakvietė jį atvykti į Lietuvą.

„Nuoširdžiai sveikinu gavus 2013 metų Nobelio chemijos premiją – aukščiausią žmonijos apdovanojimą mokslo srityje. Jūsų šeimos šaknys – Lietuvoje, todėl didžiuojamės dėl Jūsų gyvenimo pasiekimų. Žavimės Jūsų nuoširdžiu ryšių su Lietuva įvertinimu. Litvakų paveldo puoselėjimas ir įamžinimas yra labai svarbūs kuriant Lietuvos ateitį bei plėtojant Lietuvos ir Izraelio santykius. Leiskite Jus pakviesti aplankyti mūsų šalį, susitikti su Lietuvos mokslininkais ir aptarti galimą bendradarbiavimą. Man bus garbė susitikti su Jumis Lietuvoje“, – rašoma L. Linkevičiaus  sveikinime.

M.Levitas yra biofizikas, Stanfordo universiteto struktūrinės biologijos profesorius. Spalio 9 dieną Švedijos karališkoji mokslų akademija paskelbė kad „už sudėtingų cheminių sistemų daugiamačių modelių išplėtojimą“ 2013 metų Nobelio chemijos premija skiriama trims mokslininkams – Austrijos ir JAV piliečiui Martinui Karplusui (Martin Karplus), JAV ir Didžiosios Britanijos piliečiui Michaeliui Levitui (Michael Levitt) ir JAV bei Izraelio pilietybę turinčiam Arieliui Varšelui (Arieh Warshel).

M. Levitas kartu su šeimos nariais Lietuvoje jau lankėsi 2001 m. M.Levito pusbrolis Abelis Levittas su žmona Glenda itin daug nuveikė įsteigiant Tolerancijos centrą Plungės „Saulės“ gimnazijoje, įamžinant sunaikintos Plungės žydų bendruomenės atminimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė