Seimas sutrumpino užsieniečių prašymų išduoti leidimus gyventi Lietuvoje nagrinėjimo terminus (0)

Dainų šventė | organiz. nuotr.

Dainų šventė | organiz. nuotr.

Spalio 10 d. Seimas plenariniame posėdyje priėmė Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisas (projektas Nr. XIP-4566(2), kuriomis nutarta nustatyti palankesnes leidimo gyventi išdavimo sąlygas asmenims, pagal Pilietybės įstatymą turintiems teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę arba esantiems lietuvių kilmės.

Pagal teisės akto pakeitimus šiems asmenims leidimui gyventi Lietuvoje gauti galės būti netaikomas reikalavimas turėti nustatytą dydį lėšų, turėti Lietuvoje gyvenamąją patalpą nuosavybės teise ar įregistravus nuomos sutartį, pateikti leidimo gyventi laikotarpį galiojantį sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą bei išvykų ir gyvenimo užsienio valstybėse sąrašą.

Priimtomis įstatymo pataisomis taip pat nuspręsta sutrumpinti užsieniečių prašymų išduoti leidimus gyventi Lietuvos Respublikoje nagrinėjimo terminus. Naujomis nuostatomis įtvirtinama, kad užsieniečio prašymai dėl leidimų laikinai ar nuolat gyventi išdavimo turės būti išnagrinėti ne vėliau kaip per 4 mėnesius (iki šiol buvo nustatyta – ne vėliau kaip per 6 mėnesius).

Be to, pataisomis nutarta sudaryti galimybę užsieniečiams, kurie neteisėtai atvyko į Lietuvos Respubliką ar neteisėtai joje yra, tačiau yra pažeidžiami asmenys arba prieglobsčio prašytojai, pasirinkti savanorišką grįžimą į užsienio valstybę padedant tarptautinei ar nevyriausybinei organizacijai.

Už šias įstatymo pataisas balsavo 81 Seimo narys, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 7 parlamentarai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė