Lietuviai skaitys pasakas japoniškai (0)

bulknews.typepad.com nuotr.

bulknews.typepad.com nuotr.

Spalio 18 d., penktadienį, 11.30 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas) vyks japonų kalbos skaitovų konkursas „Japonijos ir Lietuvos pasakos japoniškai“. Konkurso dalyviai galės ne tik pasitikrinti savo japonų kalbos žinias, bet ir geriau pažinti egzotišką tekančios saulės šalies kultūrą. Geriausiai pasirodžiusiems žadami japoniški prizai.

Pasak vienos iš renginio organizatorių, VDU japonistikos klubo „Hashi“ vadovės Gintarės Sinkevičiūtės, konkurso tema suteiks puikią galimybę pasitikrinti kalbos įgūdžius, pažinti bendraminčius ir naujai pažvelgti į dvi visiškai skirtingas kultūras. „Įdomia pasakų forma susipažįstame su Japonijos kultūra ir pristatome japonams savo kultūrą“, – paaiškino G. Sinkevičiūtė.

Dalyviai bus suskirstyti į tris lygius pagal japonų kalbos mokymosi patirtį. Kiekviename lygyje dalyviai bandys įveikti skirtingas užduotis: pradedantieji mokysis raiškiai perskaityti paskirtą japonišką pasaką, vidurinio lygio dalyviai skaitys ilgesnę pasaką ir mėgins sukurti trumpą jos santrauką lietuviškai, o pažengusiesiems teks išversti trumpą lietuvišką istoriją (legendą, padavimą, pasaką) į japonų kalbą ir ją perskaityti renginio metu.
Šiais metais užduotis spręs 16 dalyvių, kurių jauniausiajai – tik 11 metų. Specialaus svečio teisėmis renginyje dalyvaus ilgametis klubo narys Audrius Sabūnas, kuris skaitys savo išverstą japonų poeto Matsuo BashM kūrinį „Siauras keliukas tolyn“.

Kaune artimiausiu metu vyks ir keletas kitų renginių, pristatančių japonų kultūrą.

Spalio 17 d. 18 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-203) Japonijos kompanijos „Kikkoman“ atstovai skaitys paskaitą apie japonišką maisto kultūrą – svečiai kalbės japoniškai, tačiau bus teikiamas vertimas į lietuvių kalbą.

Tuo tarpu po skaitovų konkurso, spalio 18 d. 18 val., Rytų kultūros studijoje „Wudang Tao“ (P. Kalpoko g. 1-26) svečiai iš „Nihongo Salon“ pristatys moteriškus ir vyriškus kimono. Pristatymo metu bus suteikta galimybė apsirengti šį tradicinį japonišką drabužį, o vėliau visi bus kviečiami šokti tradicinį japonų šokį Bonodori.

Kaip teigia VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, susidomėjimas Japonija, jos kultūra ir kalba Lietuvoje jau yra pakankamai didelis, tačiau ir toliau nuolat auga. „VDU vykdoma Rytų Azijos studijų programa, kurioje didelę dalį sudaro besimokantieji japonų kalbos, yra viena iš populiariausių universiteto programų, stebinanti savo skaičiais. Šiais metais priimta 90 naujų studentų, kurie aktyviai domisi Rytų Azijos kultūromis ir kalbomis. Džiugu, kad „Hashi“ klubo ir partnerių organizuojamas konkursas sudarys galimybes išbandyti jėgas ne tik studentams, bet ir moksleiviams, absolventams“, – sakė A. Zykas.

Konkurso organizatoriai – VDU japonistikos klubas „Hashi“ ir Japonijos organizacija „Nihongo Salon“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė