K.Uoka: Lietuvos valdžia turėtų susidomėti Baltijos jūros teršimu Karaliaučiaus srityje (nuotraukos, video) (1)

Kazimieras Uoka | N.Balčiūnienės nuotr.

Kazimieras Uoka | N.Balčiūnienės nuotr.

Spalio 9 d. Seime įvyko Neprilklausomybės akto signataro Kazimiero Uokos spaudos konferencija „Dėl neveikiančių valymo įrenginių Karaliaučiaus srityje“. Konferencijoje žadėjo dalyvauti Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Dūmos deputatas Vladimiras Sultanovas, keli rajonų deputatai, tačiau dėl nežinomos priežasties, jie į Vilnių neatvyko.

Signataras K.Uoka pranešė, kad neseniai viešėjo Kaliningrado srityje, domėjosi aplinkosauginėmis problemomis.  Jį nuliūdino žinia, kad Baltijsko, Bagratonovsko ir Polesko miestų valymo įrenginiai neveikia ir nevalytos nuotekos juodais, dvokiančiais upeliais teka  tiesiai į Baltijos jūrą ir Kuršių marias. Nors valymo įrenginiai yra pastatyti, tačiau dėl vykdomosios valdžios  aplaidumo ir neatsakingo požiūrio šie  brangūs įrenginiai neprižiūrimi ir neveikiantys. Vietinė administracija ne kartą kreipėsi į aukštesnius valdžios organus, tačiau jokio dėmesio nesulaukė, todėl prašo Lietuvos pagalbos.

Signataras K.Uoka jau kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Algimantą Salamakiną ir Aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį, kad šios institucijos aktyviai įsijungtų ir tarptautiniu lygiu padėtų sustabdyti Kuršių marių teršimą.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

Papildyta 22 val.:

Signataras K.Uoka redakcijai pranešė, kad iki šiol niekam nepavyksta susisiekti su Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Dūmos deputatu Vladimiru Sultanovu, kuris vyko į Lietuvą, į Seime vykstančią spalio 9 d. spaudos konferenciją gabendamas filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuota kaip vietos maisto pramonės įmonė pila srutas iš cisternos į Deimos upę.

Žinių apie V.Sultanovo buvimo vietą neturi ir jo draugai Karaliaučiuje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė