D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku (video) (0)

D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku | lrp.lt nuotr.

D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku | lrp.lt nuotr.

Spalio 8 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku. Tai pirmasis oficialus Danijos sosto įpėdinio vizitas Lietuvoje. Princą Frederiką lydi Danijos aplinkos, energetikos ir statybų ministras bei speciali iš 22 Danijos įmonių atstovų sudaryta verslo misija, kurios tikslas – stiprinti Lietuvos ir Danijos ekonominius ryšius ir atverti naujas galimybes verslo bendradarbiavimui.

„Danija yra ne tik tvirta Lietuvos nepriklausomybės rėmėja, nuo pat pradžių teikusi nuoširdžią paramą besikuriančioms Baltijos valstybėms. Danija yra patikima ekonominė Lietuvos partnerė, kuri visada palaiko civilizuotus ir garbingus verslo santykius. Džiaugiuosi, kad vis daugiau danų įmonių renkasi Lietuvą. Tai skatina ekonomikos augimą, sukuria naujas darbo vietas ir Lietuvai atveria naujas rinkas“, – sakė Prezidentė.

Danija yra dvylikta didžiausia Lietuvos eksporto rinka ir 7 didžiausia investuotoja mūsų šalyje. Lietuvoje veikia 254 danų įmonės. Tiesioginės Danijos investicijos mūsų valstybėje sudaro apie 1,68 milijardo litų. Danų įmonės Lietuvoje jau įgyvendino 18 stambių investicinių projektų ir sukūrė daugiau nei 2000 naujų darbų vietų.

httpv://youtu.be/AzD-m5gJ8wc

Kopenhagos verslo mokyklos atlikto tyrimo duomenimis, daugelis danų verslininkų renkasi Lietuvą dėl išsilavinusių ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų, strateginės geografinės padėties, geros infrastruktūros ir žemų veiklos kaštų.

Šalies vadovės teigimu, ypač perspektyvios Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimo sritys yra moksliniai tyrimai, inovacijos, biotechnologijos ir komunikacijos. Lietuva turi sparčiausią plačiajuostį internetą, čia gaminami lazeriai sudaro apie 10 procentų visų pasaulyje moksliniams tyrimams naudojamų lazerių.

Susitikime kalbėta apie bendradarbiavimą energetikos srityje. Pasak Prezidentės, Danija yra pavyzdys, kaip skaidriai, novatoriškai ir efektyviai tvarkyti energetikos sektorių, užtikrinti energetikos rinkos konkurencingumą, valstybės nuosavybėje išlaikant svarbiausias energetikos kompanijas diversifikuoti energijos tiekimą. Prezidentė taip pat pabrėžė, jog energetinis saugumas ir vieninga ES pozicija santykiuose su išoriniais energijos tiekėjais yra vienas svarbiausių Lietuvos ir visos ES prioritetų.

Prezidentė su Princu aptarė ir Šiaurės bei Baltijos šalių bendradarbiavimą, aktualius ES ir NATO klausimus. Šalies vadovė padėkojo už Danijos paramą ES Tarybai pirmininkaujančiai Lietuvai. Danija jau septynis kartus pirmininkavo ES, todėl jos patirtis ir pagalba Lietuvai yra labai reikšminga.

Aptariant dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą Prezidentė prisiminė šį birželį Šiaurės šalių ambasadų iniciatyvą Lietuvoje pirmą kartą surengtą vidurvasario šventę.

D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku | lrp.lt nuotr.

D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku | lrp.lt nuotr.

Spalio 9 d. Prezidentė kartu su Princu Frederiku atidarė Lietuvos ir Danijos verslo forumą, į kurį susirinko daugiau nei 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos ir Danijos įmonių. Kartu su Princu Lietuvoje vieši 22 Danijos kompanijų atstovai.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvos ryšiai su Danija, kuri viena pirmųjų pripažino mūsų nepriklausomybę ir tvirtai rėmė besikuriančia valstybę, išaugo į labai sėkmingą ir patikimą politinį, kultūrinį bei ekonominį dvišalį bendradarbiavimą.

„Tikiuosi, kad vis daugiau Danijos verslo atras, kad Lietuva yra ne tik patraukli vartotojų rinka. Mes esame artimi savo darbo kultūra, aukšta kvalifikacija, pareigingumu, todėl vieni kitus gerai suprantame ir galime dirbti vienoje komandoje. Eilė danų įmonių jau įdarbina mūsų informacinių technologijų, finansų, inžinerijos, dizaino talentus, kurie iš Lietuvos dirba viso pasaulio rinkoms. Lietuvos verslas taip pat vis daugiau eksportuoja į Daniją“, – Lietuvos vadovė.

Pasak Prezidentės, glaudus Lietuvos ir Danijos verslo bendradarbiavimas jau davė puikių rezultatų. Danija Lietuvoje yra 7-ta pagal tiesiogines užsienio investicijas. Danų investicijos sudaro 1,68 milijardus litų. Lietuvoje dirba 254 daniškų įmonių. Danų investuotojai vykdo aktyvią veiklą finansų, inžinerijos, transporto ir maisto pramonės srityse. Abi šalys suinteresuotos ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių inovacijų, mokslinių tyrimų, komunikacijų ir lazerių srityse.

Pasak Prezidentės, didėjant globalizacijai būtina užtikrinti konkurencingumą. Tai pasieksime, jei dirbsime kartu, papildysime vieni kitus savo privalumais, būsime vieningi ir susitelkę.

httpv://youtu.be/1YGxg-tkZR0

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė