Aplinkos ministerija bando išgauti savivaldybių sutikimą skalūninių dujų gavybai (2)

D.Matonienė ir  V.Mazuronis | Alkas.lt nuotr.

D.Matonienė ir V.Mazuronis | Alkas.lt nuotr.

Aplinkos ministerija Jurbarko, Pagėgių, Šilutės ir Tauragės savivaldybėms spalio 2 d. išsiuntinėjo viceministrės Daivos Matonėnies pasirašytą raštą, kuriame skubos tvarka reikalaujama išvadų Vyriausybės nutarimo projektui „Dėl leidimo naudoti tradicinius ir išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius“.

Spalio 9 d. Seimo narė Aurelija Stancikienė kartu su profesoriumi Romualdu Jukniu, Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininku Rimantu Braziuliu kreipėsi į Pagėgių ir Šilutės rajono savivaldybes su prašymu nepritarti šiam Aplinkos ministerijos išsiuntinėtam Vyriausybės nutarimo projektui.

Kreipimosi autoriai pastebi, kad Aplinkos ministerija savo rašte savivaldybėms pateikė klaidinančią informaciją, kad neigiamų pasekmių priėmus projektą nenumatoma.

„Iki dabar svarstytame pasekmių aplinkai vertinime, nagrinėtas tik galimas tradicinių angliavandenilių (naftos) gavybos poveikis aplinkai. Nors bandoma šį dokumentą pritaikyti ir išskaidytiesiems angliavandeniliams, tačiau kol kas skalūninių dujų gavybai nėra atlikta nei tinkamo strateginio pasekmių aplinkai vertinimo, nei poveikio aplinkai vertinimo. Aplinkos ministerijos raštas savivaldybių tarybomsTurint tiek Lietuvos mokslininkų, tiek užsienio specialistų informaciją apie tai, kad išgaunant skalūnines dujas naudojamos cheminės medžiagos gali paveikti geriamą vandenį ir visą aplinką, toks ministerijos pareiškimas yra daugiau negu nerimtas“, – sako Seimo narė A.Stancikienė.

Pasak Seimo narės Aplinkos ministerija negali nurodinėti savivaldybėms skubos tvarka įgyvendinti jos nurodymus, nes savivaldybių veiklą nustato Vietos savivaldos įstatymas, kuriame joms suteiktas funkcijas, laikantis Konstitucijos ir įstatymų, jos įgyvendina savarankiškai.

Šiuo metu paaiškėjo, kad Jurbarko ir Tauragės rajonų savivaldybės jau priėmė sprendimą nepritarti išskaidytųjų angliavandenilių išteklių žvalgybai ir gavybai. Gali būti, kad tokį patį sprendimą priėmė ar priims ir Šilutės rajono bei Pagėgių savivaldybės. Tai rodo, kad savivaldybės gina savo žmonių interesus ir nepasiduoda institucijų diktatui.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė