Seimas apgynė P.Gražulį nuo homoseksualistų (9)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Seimas plenariniame posėdyje nesutiko, kad būtų suvaržyta Seimo nario Petro Gražulio laisvė. Už Seimo rezoliucijos „Dėl sutikimo suvaržyti Lietuvos Respublikos Seimo nario Petro Gražulio laisvę“ projektą balsavo 59 Seimo nariai, prieš – 36, susilaikė 5 parlamentarai. Pagal Seimo statutą tam, kad rezoliucija būtų priimta, už ją turėjo balsuoti bent 71 Seimo narys.

Seimo laikinoji tyrimo komisija parlamentui siūlė duoti sutikimą suvaržyti Seimo nario P.Gražulio laisvę.

Generalinis prokuroras D.Valys į Seimą dėl sutikimo leisti suvaržyti Seimo nario P.Gražulio laisvę administracinio teisės pažeidimo byloje kreipėsi rugsėjo 17 d. D.Valys pažymėjo, kad policijoje Seimo nariui P.Gražuliui pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 straipsnio 2 dalį surašytas ir Vilniaus miesto apylinkės teismui nagrinėti pateiktas Administracinių teisės pažeidimo protokolas. „Administracinė byla teisme gali būti nagrinėjama tik gavus išankstinį Seimo sutikimą suvaržyti Seimo nario laisvę“, – sakė Seimo posėdyje generalinis prokuroras D.Valys.

Seimo Laikinosios komisijos pirmininkas, Darbo partijos narys Mečislovas Zasčiurinskas pristatydamas Seimo nariams generalinio prokuroro kreipimąsi, sakė manantis, kad P.Gražulis jokio nusikaltimo nepadarė.

Generalinis prokuroras kreipimesi į Seimą nurodė, kad P.Gražulis, esą, nevykdė teisėtų policijos reikalavimų neiti į homoseksualistų renginį ir neperžengti specialiosios policijos juostos su užrašu „Stop policija“. Tačiau Seimo nariams posėdžio metu peržiūrėjus vaizdo įrašą paaiškėjo, kad P.Gražulis stop juostos neperžengė…

Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti). Šiais atvejais generalinis prokuroras apie tai nedelsdamas praneša Seimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė