Pieno karas įgauna vis didesnį pagreitį (1)

www.freegreatpicture.com nuotr.

Freegreatpicture.com nuotr.

Rusijos muitinė pirmadienį, spalio 7 dieną, gavo šalies vartotojų teisių gynimo tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovo Genadijaus Oniščenkos nurodymą stabdyti Lietuvos pieno įmonių produkcijos įvežimą ir persiuntė šią informaciją regionams, BNS patvirtino Rusijos muitinės atstovas.

Kol kas uždraustas tik pieno produktų įvežimas, nors kritikos susilaukė ir mėsos bei žuvies produkcija.

Tuo pat metu pasklido kalbos, jog Lietuvos pieno perdirbėjai kels šių produktų kainas vietos rinkoje, kad galėtų kompensuoti jiems pelningo eksporto į rytus praradimą.

„Europos Komisijos (EK) atstovai ragina laikytis rimties, tai galima būtų paaiškinti, kaip raginimą nespekuliuoti šia tema, nepolitikuoti, bet elgtis sutelktai ir konstruktyviai. Dar antradienį ryte vykusiame Vyriausybės pasitarime aptarėme galimybę kreiptis į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO). Tokios galimybės mes neatmetame, tačiau visuomenė ir politikai privalo suprasti, kad Lietuva viena to padaryti negali, kreipimasis įmanomas tik kartu su EK, o ši svarsto keletą galimų problemos sprendimo būdų, apie kuriuos kol kas viešai skelbti negalime. Ieškinys Rusijai PPO yra tik kraštutinė ginčo sprendimo priemonė, nes visas procesas užtruktų, o problemą būtina spręsti kuo skubiau“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kurio pranešimas išplatintas šiandien, spalio 8 dieną.

Lietuva yra ES narė, todėl savarankiškai negali pradėti PPO ginčų sprendimų procedūrų, nes kaip sudedamoji prekybos politikos dalis tai priklauso išimtinei ES kompetencijai. PPO ginčai prieš trečiąsias šalis pradedami bendru ES sprendimu.

PPO bylos inicijavimui formaliai turi pritarti ES komisarų kolegija, taip pat prekybiniai, politiniai ir kiti aspektai dėl bylos inicijavimo diskutuojami Prekybos politikos komitete. Prasidėjusiame ginče visai ES ar bet kuriai valstybei narei atstovauja EK. Visa tai užtruktų, tad skubaus sprendimo vargu, ar galėtume tikėtis.

„Apie problemos mastą renkama informacija, tikrinami faktai. Remiantis antradienio ryte gauta informacija iš Maisto ir veterinarijos tarnybos, pieno produktai tebėra vežami ir įleidžiami į Rusiją. Nepaisant to, apie diskriminacines priemones taikomas Lietuvai su Rusijos pareigūnais tikisi pasikalbėti žemės ūkio ministras, kuris yra išvykęs į Maskvą“, – sako premjeras.

Rusijos ribojimai Lietuvos vežėjams atskleidė didėjančią įtampą tarp prezidentūros ir Vyriausybės. Į prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimus imtis aktyvesnių veiksmų ginant Lietuvos verslininkus ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius atkirto siūlymais šiuo klausimu užsiimti prezidentūrai, nes užsienio politika yra šalies vadovo kompetencija.

„Prezidentė pagal Konstitucijoje nustatytas funkcijas yra atsakinga už užsienio politiką, todėl ji turėtų kuo skubiau išsiaiškinti, iš kur kyla šie diplomatiniai nesusipratimai, kas perduoda nepatikrintą informaciją, ir užkirsti kelią skleidžiamai panikai“, – rašoma Lietuvos socialdemokratų partijos išplatintame pareiškime, kuriame cituojamas ministras pirmininkas A. Butkevičius.

Papildyta 12 val.:

Spalio 8 d. EP spaudos tarnybos lietuvių redakcija pranešė, kad diskriminacinis Rusijos elgesys su Lietuvos vežėjais pasienyje šiandien bus svarstomas Europos Parlamente (EP).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Nepolitikas:

    Jo, „Rusijos veiksmus galima pasukti ir mūsų naudai, tik ar mokėsime?“ – na galvoju toj ekonomistas „pakiš“ įdėjus, na bet vieną. … O pasirodo „šnipšt“. Melas ir propaganda. Karas, jeigu tai tikrai karas(o ne politikų blefas, paslėpti „nuodus“ produktuose) nukreiptas prieš maistą. Taigi Lietuva turi pasitikrinti produktus, o ne filosofuoti ir laukti kada „išsispręs“. Jeigu tai ekonominė diversija – pateikti notą. „(…)Rusijos pieno produktų vartojime, lietuviški produktai sudaro tik 1 proc. ir šis skaičius reikšmingas tik mūsų vežėjams.“ – Idiotizmas. 1 % !, nuo 400 mln. ir 1% nuo 3mln. skirtumas milžiniškas. (prie ko čia vežėjai?, galima krauti vagonais- refrižeratoriais).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė