Vilniuje vyks didžiausia intelektinės nuosavybės konferencija Baltijos šalyse (0)

vpb.lt nuotr.

vpb.lt nuotr.

Spalio 8-9 dienomis Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Intelektinės nuosavybės apsauga ES: iššūkiai, pavojai ir perspektyvos“, kurią organizuoja Valstybinis patentų biuras (VPB) Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai proga.

Tai bus didžiausias intelektinės nuosavybės klausimams skirtas renginys Baltijos šalyse. Jo metu bus aptariamos šiuolaikinės intelektinės nuosavybės apsaugos aktualijos, ES prekių ženklų reformos klausimai, bendro galiojimo Europos patentų sistema bei vieningas patentų teismas. Konferencijoje taip pat bus pristatyti dar mažai žinomi alternatyvūs intelektinės nuosavybės teisių gynimo būdai, intelektinės nuosavybės ginčų rezoliucijos procedūros pagal tarptautinio arbitražo ir tarpininkavimo taisykles ir Europos Komisijos užsakymu atlikta studija dėl komercinių paslapčių.

Planuojama, kad renginys sulauks daugiau apie 200 dalyvių. Tarp jų – Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) Generalinis direktorius Fransis Guri (Francis Gurry), Europos patentų tarnybos (EPT) prezidentas Bonua Batisteli (Benoit Battistelli), Europos vidaus derinimo tarnybos (OHIM) prezidentas Antonis Kampinas (Antonio Campinos), Europos Komisijos Intelektinės nuosavybės direktorato direktorė Kerstin Jornataip pat kiti aukšto rango pareigūnai iš nacionalinių intelektinės nuosavybės tarnybų.

Renginyje dalyvaus atstovai, svečiai ir ekspertai iš Europos Sąjungos ir Lietuvos verslo, vyriausybės, nevyriausybinių organizacijų, mokslo bendruomenių, BusinessEurope, MARQUES atstovai, CEIPI, Max Planck instituto, Alikantės universiteto profesoriai.

Pasak B. Batistelio, pirmininkaudama ES Tarybai, Lietuva naudojasi istorine proga intelektinės nuosavybės srityje. „Tarp daugybės svarbių užduočių yra ir vieningos Europos patentų sistema, iki kurios įsigaliojimo liko tik keli žingsniai. Būtent ši naujovė prisidėtų ne tik prie Lietuvos, bet ir prie visos Europos ekonomikos augimo sumažinant patentų administracinius ir finansinius kaštus“, – teigia B. Batisteli.

Spalio 8 d. vyksiančioje konferencijoje bus diskutuojama apie pagrindinius ES prekių ženklų reformos principus ir tikslus, vieningos Europos patentų sistemos įgyvendinimą, reformų poveikį ES ir Lietuvos ekonomikai, verslo plėtrai ir konkurencingumui. Verslo atstovai taip pat pristatys su intelektinės nuosavybės apsauga susijusius gerosios praktikos pavyzdžius.

Spalio 9 d. bus apžvelgti alternatyvūs intelektinės nuosavybės ginčų sprendimo būdai – tarpininkavimas, arbitražas ir kiti. Renginio metu taip pat bus diskutuojama apie autorių teisių ginčų sprendimų rezultatus ir iššūkius šiuolaikinės intelektinės nuosavybės apsaugos kontekste.
Renginys vyks viešbutyje Kempinski Hotel Cathedral Square, Universiteto g. 14, Vilniuje.

Daugiau informacijos apie konferencijos programą ir pranešėjus pateikiama oficialioje interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė