Dėl politinio šmeižto nutrauktas Rusijos TV kanalo „Piervyj Baltyjskij“ retransliavimas Lietuvoje (video) (11)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Spalio 7 d. vakare antra pagal dydį Lietuvoje mokama TV bendrovė „Cgates“ laikinai nutraukė Rusijos televizijos kanalo „Piervyj Baltyjskij“ („Pirmasis Baltijos kanalas“, PBK) transliaciją. Tai padaryta kilus triukšmui dėl spalio 4 d.retransliuotos PBK skandalingos laidos „Žmogus ir įstatymas“ apie Sausio 13 d. įvykius Lietuvoje. Šioje TV laidoje buvo įžūliai išsityčiota iš mūsų tautos kovos už laisvę, menkinami Sausio 13-osios įvykiai.

Pasak „Cgates“ generalinio direktoriaus Pauliaus Dambrausko, bus laukiama Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) nuomonės dėl minėtos laidos turinio legalumo. „Cgates“ paslaugomis naudojasi apie pusė milijono šalies gyventojų.

LRTK dėl šio įvykio pradėjo tyrimą po to kai į komisija spalio 7 d. kreipėsi Seimo narė konservatorė Rasa Juknevičienė siūlydama sustabdyti šio kanalo retransliaciją ir atimti retransliavimo licenciją iš PBK.

R.Juknevičienė taip pat kreipsis į Seimo ir Vyriausybės vadovus siūlydama panaikinti šio kanalo atstovų akreditaciją leidžiančią jiems dirbti Lietuvos Respublikos valstybės institucijose.

Rasa Juknevičienė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Rasa Juknevičienė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Seimo narė priminė Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnį, kuriame „Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje kurstomas karas ar neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstymas diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu“.

„Lietuvos visuomenė, analitikai, politikai visose Baltijos valstybėse pastaruoju metu daug diskutuoja apie Rusijos Federacijos informacinius karus prieš mus. Manau, kad pastarasis įvykis įžeidžia visą lietuvių tautą, todėl vertas rimto įvertinimo, – sako R. Juknevičienė. – Todėl siūlau apsvarstyti galimybę sustabdyti „Piervyj Baltyjskij“ transliacijas į Lietuvą ir atšaukti jų atstovų akreditacijas valstybės institucijose bent jau iki tol, kol bus atsiprašyta už provokuojančią ir įžeidžiančią laidą“.

Pagal Visuomenės informavimo įstatymą Lietuvos radijo ir televizijos komisija savo sprendimu ne ilgiau kaip 3 mėnesiams gali sustabdyti licencijos galiojimą, jeigu Ryšių reguliavimo tarnyba panaikina teisę naudoti radijo dažnį (kanalą) ir kreipiasi į Komisiją dėl licencijos galiojimo sustabdymo arba licencijos turėtojas šiurkščiai pažeidžia šio įstatymo reikalavimus ar licencijos sąlygas.

Arvydas Anušauskas | arvydasanusauskas.lt nuotr.

Arvydas Anušauskas | arvydasanusauskas.lt nuotr.

Savo ruožtu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (SNSGK) narys, konservatorius Arvydas Anušauskas  pareiškė, kad „Pervyj baltyjskij kanal“ veiklą turi ištirti prokurorai.

Pasak A.Anušausko, daugėja atvejų, kai nebaudžiamai platinama tikrovės neatitinkanti informacija, neigianti SSRS agresiją prieš Lietuvą, ypač kai kalbama apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius.

Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą numato baudžiamąją atsakomybę.

2013 m. spalio 4 d. 18.55 val. televizijos „Pervyj baltyjskij kanal“ (PBK) laidoje „Žmogus ir įstatymas“ buvo menkinami 1991 m. Sausio 13-osios įvykiai, įžūliai išsityčiota iš mūsų tautos kovos už laisvę 1991 metų sausį. Pagal Visuomenės informavimo įstatymą, Lietuvos radijo ir televizijos komisija savo sprendimu ne ilgiau kaip 3 mėnesiams gali sustabdyti licencijos galiojimą, jei licencijos turėtojas šiurkščiai pažeidžia šio įstatymo reikalavimus ar licencijos sąlygas.

A.Anušauskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas atlikti tyrimą ir nustatyti ar Latvijoje įregistruotas PBK tyčia nepažeidė Lietuvos įstatymų, ar nebuvo iš anksto sutarta sudaryti sąlygas padaryti Baudžiamojo kodekso 1702 straipsnyje numatytam nusikaltimui, t.y. viešam pritarimui, neigimui ar šiurkščiam menkinimui 1990–1991 metais padarytų labai sunkių nusikaltimų Lietuvos Respublikai arba Lietuvos Respublikos gyventojus, ar nėra PBK iš anksto sutarus su trečiųjų šalių atstovais pažeidinėti Lietuvos įstatymus.

Spalio 8 d., 11 val. papildyta:

Spalio 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (Komisija) kreipėsi į Latvijos jurisdikcijai priklausantį „Pirmąjį Baltijos kanalą“ (PBK), reikalaudama paneigti melagingus, tikrovės neatitinkančius ir Lietuvos piliečius įžeidžiančius faktus apie Sausio 13-osios įvykius, kurie buvo viešai paskelbti š. m. spalio 4 d. „PBK Lithuania“ laidoje „Žmogus ir įstatymas“.
Komisija taip pat ragina PBK atsiprašyti Lietuvos žmonių dėl tokios informacijos paskleidimo, kuri galėjo įžeisti jų pilietiškus jausmus, paminti tikėjimą tautos kovingumu už laisvę,  turimomis vertybėmis ir Lietuvos valstybe.

Komisija, reaguodama į šios informacijos paskleidimą,  vakar savo iniciatyva pradėjo tyrimą ir kreipėsi į Latvijos nacionalinę žiniasklaidos tarybą dėl bendradarbiavimo taikant nacionalinių įstatymų ir ET konvencijos „Televizija be sienų“ nuostatų  numatytą atsakomybę jas pažeidusiam transliuotojui.

Šmeižikiškos PBK laidos „Žmogus ir įstatymas“ vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė