VU Orientalistikos centrui – ypatingas Japonijos užsienio reikalų ministerijos dėmesys (2)

Padėkos raštas VU Orientalistikos centrui

Padėkos raštas VU Orientalistikos centrui

Už nuopelnus plėtojant japonų kalbos studijas, santykius tarp Lietuvos ir Japonijos Vilniaus universiteto (VU) Orientalistikos centrui skirtas Japonijos užsienio reikalų ministro padėkos raštas. L. e. p. VU rektoriui prof. Jūrui Baniui jį įteikė Japonijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė J. E. Kazuko Shiraishi.

VU Orientalistikos centro direktorius prof. Audrius Beinorius pabrėžė, kad gautu padėkos raštu akcentuojamas ne tik studijų bei tyrimų lygmuo, bet ir kultūrinių tiltų tarp Lietuvos ir Japonijos formavimas.

„Tai didelis įvertinimas, kuris sutampa su šiemet dar vis minimu VU Orientalistikos centro 20-mečiu“, – džiaugėsi centro direktorius, išskirdamas ypatingus docentės dr. Dalios Švambarytės nuopelnus už japonologijos studijų programos įkūrimą, priežiūrą. Doc. dr. D. Švambarytė yra pirmoji Baltijos šalyse, parengusi japonų–lietuvių kalbų hieroglifų žodyną.

Prof. A. Beinorius teigė, kad toks Japonijos užsienio reikalų ministerijos pripažinimas taps stimulu dirbti toliau, galvoti apie ateities planus, tolesnį japonologijos studijų plėtojimą.

Pasak Japonijos ambasadorės, tai aukščiausio lygio apdovanojimas organizacijai. VU Orientalistikos centras yra pirmoji organizacija mūsų šalyje, gavusi tokį įvertinimą.

Padekos raštas VU Orientalistikos centrui

Padekos raštas VU Orientalistikos centrui

Orientalistikos centras, įkurtas 1993 m., yra kamieninis VU padalinys, rengiantis Azijos ir Artimųjų Rytų specialistus, vienijantis Rytų tyrinėtojus. Esminis centro veiklos tikslas – ruošti šalies mokslui, kultūrai ir verslui reikalingus Azijos regionų specialistus, formuoti adekvatų Rytų kultūrų suvokimą Lietuvoje, skatinti Rytų ir Vakarų dialogą.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė