Rajono mokytojų kūrybos paroda nustebino menine įvairove ir eksponatų gausa (0)

Mokytojų kūryba

Mokytojų kūryba

Būti mokytoju – tai nuolatinė kūryba ir improvizacija, ieškojimai ir atradimai, tai  prisilietimas prie vaiko ir jauno žmogaus gyvenimo. Mokytojas – žmogus, iš kurio visais laikais tikimasi daugiau žinojimo, kultūros ir kūrybiškumo. Dažnai girdime apie mokytojų kūrybiškumą darbe,  tačiau, kaip įdomu atverti jų  laisvalaikiu sukrautą kraičio skrynią, geriau pažinti ir tarsi iš naujo pamatyti stebinančiai turtingą mokytojo asmenybę.

Spalio 3 d. Ignalinos krašto muziejuje surengta Ignalinos rajono mokytojų kūrybos darbų paroda. Čia eksponuojami daugiau nei 60-ties mokytojų vaizduojamosios ir taikomosios dailės darbai. Jų tokia daugybė, kad ir suskaičiuoti sunku, bet kadangi kiekvienas mokytojas pristatė mažiausiai  po penkis darbus, tai jų – daugiau nei 300.

„Tokią mintį brandinome jau seniai ir džiaugiamės, kad prieš pat Mokytojo dieną galėjome ją įgyvendinti. Mūsų mokytojai tikrai kūrybingi, ne vienas jų yra surengęs savo darbų parodas, dalyvavę bendrose parose, bet visi rajono kuriantys mokytojai kartu prisistato pirmą kartą,– džiaugdamasi paroda sakė jos iniciatorė Pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorė Rimutė Šiaudinienė. Parodos autoriams ji linkėjo daug svajonių, sveikatos, kantrybės ir neišsenkančio kūrybiškumo.

Mokytojų kūryba

Mokytojų kūryba

Mokytojus sveikino ir parodos eksponatais  grožėjosi renginyje dalyvavę savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė. Kiekvienam į parodą atėjusiam buvo  pasiūlyta nuo stalelio paimti po klevo lapą, ant kurio užrašyti prasmingi Meilės Lukšienės žodžiai. Tai mažas gražus akcentas minint 100-ąsias didžiosios švietėjos gimimo metines.

Mokytojų kūrybaRajono mokytojų kūrybos paroda, į kurią gražiai įvedė muzikos mokyklos trio muzika, išties nustebina darbų gausa, jų menine įvairove ir autorių kūrybiškumu. Kai kurios pavardės seniai žinomos kultūros pasaulyje. Tai profesionalūs Nijolės Trinkūnienės tapybos ir Aldonos Jakubovskienės keramikos darbai. Ignaliniečiai jau yra matę Alytės Zakarauskienės, Ramutės Burokaitės, Onos Černiauskaitės  paveikslų, nuostabių Dalios Pajedienės  karpinių.

Mokytojų kūryba

Mokytojų kūryba

Bene didžiausią ekspozicijos dalį sudaro įvairūs rankdarbiai bei megzti ir siūti  drabužiai. Tiesiog nustebina įspūdingos Violetos Kreivėnienės lino bei tapyto šilko suknelės. Savita ir  Dianos Simaškienės kolekcija, kurios bene gražiausias akcentas – balta puošni suknelė nosinaite (galėtų būti ir nuotakos). Dvi dailias megztas suknutes parodoje pristato ir Rimutė Šiaudinienė. Labai mieli Jolantos Trubilaitės ir Aldonos Veršekytės siuvinėti paveikslėliai, Eglės Žemaitienės mezginiai ir gražučiai dekupažo technika apipavidalinti suvenyrai, spalvingi Irenos Doviakovskienės megzti žaisliukai ir drabužiai, Valentinos Mozūraitienės papuošalai, šilti ir purūs Danguolės Paukštienės ir Audronės Kupetienės moheriniai šalikai.

Vyrai parodoje pristatė medžio dirbinius. Genrikas Rudakas – meniškas prieverpstes, Povilas Povilėnas – dailias medines lėkštes, Ringaudas Puodžius – tarsi Mokytojo dienai pražydusias tulpes.

Kaip sakė  parodos organizatorė Rimutė Šiaudinienė, tai tik maža dalelė mokytojų kūrybos. Tikimasi, kad ši paroda taps gražia tradicija ir sukvies dar daugiau kūrėjų.  „Džiaugiuos kuriančia mokytojų bendruomene. Kūrybingas mokytojas gali daugiau duoti savo vaikui. Mene slypi didelė jėga, kurios galime pasisemti savo darbui,“– nuoširdžiai kolegų darbais džiaugdamasi sakė Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė.  O štai mokytoja Ona Bučelienė kolegoms šventėms proga dovanojo savo rudeniškas ir  gražiai liūdnas eiles „Rugsėjo laiškas“.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė