Įteikta Meilės Lukšienės premija (0)

Meilės Lukšienės premijos įteikimas | smm.lt nuotr.

Meilės Lukšienės premijos įteikimas | smm.lt nuotr.

Spalio 6 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje apdovanotas Meilės Lukšienės premijos nugalėtojas.

Tarptautinei mokytojų dienai ir habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti skirtame renginyje – koncerte „Išskridę paukščiai sugrįžta“ švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis 2013 m. Meilės Lukšienės premiją įteikė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojui Tomui Kivarui.

2010 m. M. Lukšienės premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą.

Su Tarptautine mokytojų diena renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir linkėjo mokytojams stiprybės, atsidavimo, kantrybės, gerumo ir supratimo ugdant Lietuvos valstybės vaikus.

„Džiaugiuosi, matydamas tiek daug jaunų mokytojų. Vadinasi, mokykla gyva ir nuolat atsinaujinanti. Ir mūsų patyrę mokytojai turi kam perduoti savo patirtį,“ – šventiniame renginyje kalbėjo ministras Dainius Pavalkis. „Mokytojo profesija yra unikali tuo, kad širdyje visada tenka būti jaunu ir pasiryžusiu keistis. Ir dėl to, kad keičiasi visuomenė bei jos diktuojami iššūkiai švietimui, ir todėl, kad jaunimas nori matyti kiek panašius į save – veržlumu, polėkiu, kūrybine drąsa. Tai profesija, kuri niekada neleidžia pasenti. Tik skatina eiti pirmyn. Nes tas, kuris moko, nuolat pats mokosi ir tobulėja,“ – sakė ministras D. Pavalkis.

Renginyje dalyvavo 167 jaunieji mokytojai, pradėję dirbti mokykloje prieš penkerius metus. 2008 m. minėdama Tarptautinę mokytojų dieną ir Lietuvos švietimo pertvarkos 20-metį, Švietimo ir mokslo ministerija sukvietė į Filharmoniją jaunuosius mokytojus, jiems buvo įteikti patirties kaupimo lakštai – simbolinė ministerijos dovana, skatinanti mokytojus 5 pirmuosius metus likti dirbti mokykloje.

Po penkerių metų darbo mokykloje vėl į renginį sukviestiems mokytojams ministerija už patirties kaupimo lakštus įteikė skatinančias tobulėti dovanas – nešiojamuosius kompiuterius.

Renginio dalyviai galėjo aplankyti Filharmonijoje eksponuojamą Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parengtą Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodą „Mokykla su Meile“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė