Politikai sveikina Mokytojus (6)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas:

Mielieji mokytojai, kiekvieno iš jūsų misija – ugdyti Lietuvos ateities kūrėjus. Pilietiškus, atsakingus ir išsilavinusius.

Todėl linkiu išlikti tokiais mokytojais, į kuriuos norėtų lygiuotis visi.

Mokytojais idealais, mokytojais įkvėpėjais ir mokytojais draugais.

Su mokytojo diena!

Lietuvos Respublikos Prezidentė
Dalia Grybauskaitė

Algirdas Butkevicius | LSDP.lt nuotr.

Algirdas Butkevicius | LSDP.lt nuotr.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimas:

Mieli Lietuvos pedagogai, brangūs Mokytojai!

Nuoširdžiai sveikindamas Jus visus Tarptautinės mokytojų dienos proga, kviečiu prisiminti profesorės Meilės Lukšienės, kurios gimimo šimtmetį neseniai minėjime, žodžius: „Jei maža tauta neišugdys kiekvieno žmogaus savarankiško mąstymo ir atsparumo (tiek kultūrinio, tiek politinio), tokiai tautai labai lengva pražūti, nepaisant visokių deklaracijų.“

Jūs ir pradedate ugdyti tokį žmogų – žadinate mintį, rodote kelią į žinių pasaulį ir drąsinate juo eiti. Dėl to Jus prisimename visą likusį gyvenimą – dažniausiai su gilia pagarba, kartais – ir su sentimentalia šypsena.

Dėkoju už Jūsų sunkų darbą, už pasišventimą ir linkiu, kad mums visiems – Jūsų auklėtiniams – po daugelio metų būtų malonu vėl bent trumpam sugrįžti į savo mokyklą. Stiprybės Jums, ištvermės ir gerų mokinių, kurie gal patys kažkada taps Mokytojais!

Ministras Pirmininkas
Algirdas Butkevičius

Švietimo ir mokslo ministro prof. Dainiaus Pavalkio sveikinimas

Dainius Pavalkis | Alkas.lt nuotr.

Dainius Pavalkis | Alkas.lt nuotr.

Gerbiami Mokytojai,

Tarptautinė mokytojų diena – tai dar viena proga padėkoti Jums už profesionalų darbą, už nepaliaujamą rūpinimąsi kiekvienu mokiniu: ir degančiu smalsumu, ir abejojančiu, ieškančiu.

Noriu palinkėti Jums kantrybės, sumanumo ugdant darbščius, atsakingus jaunus žmones, Lietuvos piliečius – kad mūsų mokykla tikrai taptų didžiausių galimybių erdve, kurioje savo gabumus tobulai išskleistų kiekvienas vaikas.

Skatinkime jų kūrybiškumą, polėkį, veržlumą, norą įgyvendinti naujas ir gal net neįprastas idėjas.

Linkiu Jums visokeriopos sėkmės, nepaliauti tobulėti, ieškoti naujų kelių, drąsos priimti profesinius ir gyvenimiškus iššūkius. Stengsimės Jūsų iniciatyvai ir kūrybiškumui sudaryti kuo geresnes sąlygas.

Didžiuojuosi Jumis – profesionaliais ir talentingais Lietuvos mokytojais.

Nuoširdžiai,
Švietimo ir mokslo ministras
Prof. Dainius Pavalkis

Tautininkų sąjungos vicepirmininko Juliaus Pankos sveikinimas,
Julius Panka | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Mokytojas – tai žmogus, kuris mus mokė rašyti pirmąją raidę, pažinti gamtos paslaptis, rasti ryšį su protėvių kultūra ir istorija. Mokytojas išmokė mus skaičiuoti, skaityti ir rašyti. Jis buvo šalia mūsų, kai mums buvo sunku, juokėsi su mumis iš pavykusių išdaigų, dalinosi su mumis savo ne tik žiniomis, bet ir įgūdžiais, bei išmintimi.

Mokytojas – tai ne profesija, tai pašaukimas. Mokytojas – tai istorijos kūrėjas, Jis prieš tūkstantį metų mokė uždegti ugnį, gerbti ąžuolynų rimtį, nukalti kalaviją savo Šeimai ir Tautai apginti. Mokytojas – tai mūsų ryšys su protėvių kultūra, pasaulio žiniomis, tai tėvų pagalbininkas formuojant mumyse žmogų ir lietuvį. Mokytojas, jei jis sąžiningai atlieka savo pareigas, nežiūrint visuomeninės ir politinės priklausomybės jau yra Tautininkas, jis didesnis Tautininkas už paviršinius politinius tautininkus, nes Jis dirbdamas kuria ir formuoja Tautą betarpiškai, iš esmės…

Šiandien mokytojas nėra pakankamai vertinamas valdžios ir visuomenės, jo socialinis gerbūvis ir padėtis visuomenėje yra labai priklausoma nuo politikų, nuo tų, kurie yra valdžioje.

Tautininkai sako: Šeima – Tautos pagrindas, o mokykla tai pagrindinė šeimos pagalbininkė formuojant jauną asmenybę, jaunąjį Lietuvos patriotą. Todėl mokytojas, būdamas patriotų kalvis, turi būti gerbiamas visuomenėje, turi turėti autoritetą, galimybę kasdien tobulinti savo kvalifikaciją, pilnaverčiai pailsėti ir nesirūpinti kaip savo šeimoje sudurti galą su galu.

Mokytojo alga privalo būti surišta su vidutiniu atlyginimu valstybėje ir turi ženkliai jį lenkti.

Tik tada mes galėsime būti ramūs, kad mokykla bus šeimos pareigų tęsėja, kad mokytojas bus ekspertas ir menininkas, o ne mėgėjas ir amatininkas.

Sveikinu su profesine švente visus Lietuvos mokytojus, auklėtojus ir visus švietimo sistemos darbuotojus ir įsipareigoju kovoti už Jūsų gerbūvį, dėkodamas už Jūsų pasiaukojamą darbą.

Tautininkų sąjungos vicepirmininkas,
Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas
Julius Panka

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. bet:

  na va.
  Viena mano pažįstama jauna,nuostabi mokytoja išvažiavo kuriam laikui (kol kas) į vieną iš ES šalių užsidirbti pragyvenimui,kad galėtų išgyventi su vaiku ir kurti jo ateitį.Buvo labai liūdna ir graudu.Širdis klausė”kada tai baigsis”.Protas visažinis-tylėjo.Vietoje to ,kad gražia miela atvira šypsena lydima susitiktų klasėje su vaikais ir vaikai galėtų būti kartu su žmogumi,kurį gerbia,kuriuo pasitiki,kuris dovanoja širdies šilumą,žinias, save,su tikra mokytoja ,atsidavusia savo darbui ir vaikams ji turi arti,dirbti nekvalifikuotą darbą,kad pagerintų buitį vaikui ir sau..

  Su mokytojo diena ponai ir ponios.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Kaune kartais su bendradarbiu per pietus nueinam pavalgyti į Purienų mokyklos valgyklą. Yra ten išimtinai tik mokytojams stalelis – pamanyk sau, panpanovie !.
   Tenka pastebėti, kokie tie mokytojai ir mokytojos. Galiu pasakyt, nieko gero – kažkokie greičiau biomasės ganytojai už pinigus, ir turbūt knyginių iškaltų teorijų ir taisyklių teologai.

   • Skirtingi,kaip mes visi.Yra nuostabių ir talentingų,bet ne kiekvienam skirta.Yra ne ten papuolusių,ar siauro primityvaus požiūrio,ar darbščių ir savo darbui ir vaikams atsidavusių.”Auginkime save,kartu augs Tauta,augs valstybė”:).

 2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  As tai taip suprantu, kad ponios Prezidentes mokytojas buvo pirmasis Lietuvos komunistas AMB! Ar dar vienas buvo, kuri dristu pamineti???

 3. Kažin:

  Keistas principas – sveikintojai keturi, o vaizdelyje rodoma tik viena Grybauskaitė, kas čia per asmens kulto kūrimas…

 4. sus:

  nelabai supratau prie ko čia mokytojo diena ir grybovska.. ar cia alkas juokauja?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė