Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos nugalėtojas (1)

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Kivaras | smm.lt nuotr.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Kivaras | smm.lt nuotr.

Spalio 3 d.  Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė  daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Tomas Kivaras.

Premiją ir laureato diplomą  Tomui Kivarui   švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis įteiks spalio 6 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyksiančiame renginyje, skirtame Tarptautinei mokytojų dienai ir M.Lukšienės metams paminėti.

Mokytojas T. Kivaras mokytoju dirba nuo 2008 metų. Jis pradėjo dirbti kaip programos „Renkuosi mokyti“ dalyvis.

Nuo 2010 metų jis – Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas. Šiais metais jaunas ir iniciatyvus pedagogas išrinktas gimnazijos gamtos mokslų metodinės grupės pirmininku.

Aktyvi asmeninė pozicija, drąsa priimant sprendimus ir reiškiant savo nuomonę, profesinė kompetencija, betarpiškas, šiltas bendravimas – tai bruožai, kuriais mokytojas pelnė savo mokinių pripažinimą.

Pedagogas puikiai sprendžia mokinių motyvavimo klausimą pamokose. Siekia vertinti mokinį už pastangas, o ne pasiektą rezultatą. Mokinius sudomina pateikdamas įvairių užduočių, mokymo medžiagą siedamas su gyvenimu. Taip pat atsižvelgia į mokinių gebėjimus, parenka skirtingas užduotis ir stengiasi, kad jie, įsivertindami save, taptų sąmoningais ir aktyviais visuomenės nariais. Daug laiko skiria darbui su informacinėmis komunikacinėmis technologijomis.

Be aktyvios veiklos gimnazijoje, T.Kivaras dalyvauja įvairiose visuomeninėse organizacijose: Lietuvos fizikos mokytojų asociacijoje, Vilniaus miesto valdyboje, Vilniaus miesto fizikos mokytojų metodinėje taryboje,  pedagogas – standartizuotų gamtos mokslų testų rengėjas.

Mokytojas T.Kivaras skaito pranešimus Vilniaus, šalies pedagogų konferencijose ir seminaruose. Taip pat dalyvauja rengiant  mokinius tarptautinėms jaunimo gamtos mokslų, jaunųjų matematikų, fizikų ir chemikų, ES gamtos mokslų olimpiadoms, yra jų fizikos srities vadovas.

Sveikindamas ketvirtąjį šios premijos laureatą, ministerijos kancleris Dainius Numgaudis visiems susirinkusiems jauniesiems mokytojams linkėjo įgyvendinti daug sumanymų ir likti ištikimiems pasirinkimui dirbti įdomų mokytojo darbą.

Nugalėtojas paskelbtas po kandidatų premijai gauti apskrito stalo diskusijos su  premijos skyrimo komisijos nariais apie dr. Meilės Lukšienės asmenybę ir mokslininkės idėjas,  mokytojo misiją, apie mokytoją, kaip savo tautos atstovą ir valstybės pilietį, kaip autoritetą ir moralinį lyderį, kaip kūrybingą asmenybę.

Premijos skyrimo komisija vertino kandidato pedagoginio darbo pradžią ir tolesnę veiklą, orientuotą į ugdymo demokratizavimą ir modernizavimą, sėkmingus edukacinius projektus, atsižvelgė į esančių ir buvusių mokinių, tėvų atsiliepimus, sėkmingą bendradarbiavimą su kolegomis, lyderystę.

Diskusijoje dalyvavo premijos skyrimo komisijos pirmininkas – ministerijos kancleris  Dainius Numgaudis, mokslininkai Romas Pakalnis, Žibartas Jackūnas, Ramutė Bruzgelevičienė, ministerijos, Ugdymo plėtotės centro, Nacionalinės mokyklų mokymo agentūros atstovai ir per 20 kandidatų premijai gauti.

2010 m. Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė Meilės Lukšienės premiją pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Premija siekiama įprasminti daktarės Meilės Lukšienės atminimą ir skatinti jaunus pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo plėtotės darbus. Premijos laureatas įsipareigoja tęsti ir plėtoti Meilės Lukšienės idėjas ir dalyvauti pažangiausių mokytojų sambūryje.

Kandidatūras premijai teikė patys asmenys, švietimo įstaigų vadovai, švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos, mokytojai, mokiniai, tėvai ir jų organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, švietimo asociacijos.

Premijos dydis – 120 BSI (šiuo metu 15600 Lt). Ji skiriama kiekvienais metais.

M.Lukšienės premijos laureatais yra tapę Kauno šv. Mato vidurinės mokyklos matematikos ir informatikos mokytojas Vygantas Kornejevas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos chemijos mokytojas Ramūnas Skaudžius, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos anglų kalbos mokytoja Rūta Pivoriūnaitė.

Apie dr. Meilę Lukšienę

Švietimo reformos pradininkė, mokslininkė, literatūrologė, edukologė, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narė, habil.dr. Meilė Lukšienė – Matjošaitytė gimė 1913 m. rugpjūčio 20 d. Vienoje. Kilusi iš garsios Lietuvos kultūros veikėjų giminės.
Meilė Lukšienė, visų vadinta Mokytoja, padėjo stiprų pagrindą atkurtos Lietuvos valstybės švietimui. 1988 m. mokslininkės vadovaujamos darbo grupės suformulavo pagrindinius Lietuvos švietimo reformos tikslus, sukūrė naują švietimo viziją, kuri ir tapo pagrindu valstybės švietimo reformos uždaviniams įgyvendinti.

1989 m. Meilei Lukšienei buvo suteiktas nusipelniusios mokslo veikėjos vardas, 1994 m. – Gedimino 5-ojo laipsnio ordinas, 2003 m. – Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didysis kryžius. 2004 m. M. Lukšienė apdovanota UNESCO COMENIUS medaliu už jos asmeninį indėlį moksliškai ir praktiškai įtvirtinant švietimą kaip valstybės kūrimo pagrindą. UNESCO apdovanojimo tekste parašyta: „Ponia Lukšienė yra europinio ir pasaulinio lygio mokslininkė ir asmenybė, reikšmingai prisidėjusi prie demokratinės visuomenės ir modernaus švietimo raidos“.

Lietuvos Respublikos Seimas 2013 metus paskelbė Meilės Lukšienės metais.
2011 Paryžiuje per UNESCO generalinės konferencijos 36-ąją sesiją habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osios gimimo metinės įtrauktos į minimų sukakčių kalendorių ir 2013 m. minima UNESCO šalyse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė